TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W dniu 2 czerwca br. zostały ogłoszone decyzje Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w sprawie projektów do programu „Młodzież w Działaniu” złożone na termin 1 kwietnia 2009r.

W piątek, 6 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie podejmowała u siebie niecodziennych gości. Byli nimi bibliotekarze z Biblioteki Parlamentu Węgierskiego, Węgierskiej Akademii Nauk i wyższych uczelni Budapesztu.

Spotkaniem z okazji jubileuszu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz rozdaniem Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury rozpoczęły się tegoroczne Zderzenia.

Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, wybitny specjalista w dziedzinie chemii i technologii chemicznych wygłosi wykład w Tarnowie. Jego hasło „Era wodoru – energia przyszłości”. Spotkanie otwarte zaplanowano w dniu 9 czerwca, o godzinie 15.30, w auli PWSZ przy ul. Mickiewicza 8 (budynek C).

Spotkaniem z okazji jubileuszu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz rozdaniem Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury rozpoczną się tegoroczne Zderzenia.

Ryszard Ścigała wziął udział w czwartkowych uroczystościach dwudziestej rocznicy odzyskania wolności. Na Wawelu uroczyście świętowano jubileusz wyborów z 1989 roku i upadek komunizmu.

Miasto znalazło się na chlubnym, ósmym miejscu w zestawieniu branżowego pisma. Mowa o ocenie pod kątem osiągnięć w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy oraz organizacje społeczne.

Instalowanie kamer w Tarnowie będzie poszerzane. Pomysł się sprawdził i przynosi bardzo dobre efekty - wzrasta bezpieczeństwo oraz poczucie komfortu mieszkańców. Najnowszy projekt monitoringu dotyczy przede wszystkim placówek oświatowych oraz osiedli.

Mija pierwsza rocznica śmierci wybitnej siatkarki, pochodzącej z Tarnowa Agaty Mróz – Olszewskiej. Zmarła 4 czerwca 2008 roku we Wrocławiu. W najbliższą sobotę, 6 czerwca w hali Gimnazjum Nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie (przy ul. Bitwy pod Studziankami), odbędzie się turniej piłki siatkowej kobiet. Wstęp jest bezpłatny. Początek o godzinie 10.00.

„Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego przebiega w Tarnowie bez większych problemów i zakłóceń” – podsumowuje Prezydent Ryszard Ścigała.

Znaczniki

Archiwalne