TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W roku szkolnym 2008/2009 Pani Minister Katarzyna Hall przyznała 300 stypendiów Ministra Edukacji Narodowej, z czego aż 47 otrzymali absolwenci i uczniowie szkół Małopolski, w tym z miasta Tarnowa:

1 uczeń z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

1 uczeń z Technikum Nr 9 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

W przeddzień Święta Zmarłych delegacja UMT uczciła pamięć zmarłych na zesłaniu Rodaków w Północnej Rosji. W mieście Kotłas, zastępca Prezydenta Henryk Słomka-Narożański wraz z konsulem RP w Sant Petersburgu Jarosławem Drozdem złożyli wieniec na „Doku”, w miejscu gdzie przy budowie mostu kolejowego przy pracy w ciężkich warunkach stracili życie zesłańcy. Drugi wieniec został złożony pod krzyżem upamiętniającym zmarłych w Kotłaskich Łagrach w miejscu Łagru „Makaricha”.

W Tarnowie pojawiły się nowe elementy dekoracyjne - fontanny diodowe. W misach, w trzech fontannach (dwóch na Rynku, jednej na placu Kokocińskiego), magistrat zamontował fontanny świetlne. Konstrukcja składa się z podstawy i elementów „wodnych” oplecionych oświetleniem LED-owym w kolorach „zimnej” i „ciepłej” bieli, z efektem spływającej wody.

W ramach tegorocznej akcji zbiórki liści wydano już większość przeznaczonych dla mieszkańców domów jednorodzinnych worków. Będą one wydawane jeszcze do 10 listopada. Zebrane do worków liście będą odbierane bezpłatnie do końca listopada po telefonicznym zgłoszeniu na numer 0 14 625 82 09.

Uczniowie z klasy I „h” Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie wspólnie z uczniami klasy II b oraz Klubem Wolontariuszy działającym przy Gimnazjum nr 6 im Jana Pawła II w Tarnowie po raz kolejny zorganizowali pod opieką mgr Joanny i Tomasza Przygody oraz mgr Anety Górowskiej akcję na rzecz tarnowskiego AZYLU dla bezdomnych zwierząt.

Mościckie Centrum Kultury zakończyło kolejny etap inwestycji pn: „Modernizacja siedziby Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach”, projektu realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Oś Priorytetowa 3. Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.3 Instytucje kultury, Schemat A: Rozwój infrastruktury kulturalnej, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Województwa Małopolskiego.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Promocji marki Ciepło Systemowe.Tym samym MPEC znalazło się w gronie firm, które w ramach rozwoju swojej działalności podnoszą standardy w zakresie obsługi klienta, marketingu i komunikacji oraz w obszarze technicznym.

W dniu 04.11 br odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie. Podczas sesji wybrano prezydium oraz dokonano podziału na komisje problemowe.

3 listopada br., w Urzędzie Miasta Tarnowa odbyło się spotkanie z finalistami międzynarodowej debaty, na temat współczesnych wyzwań w zakresie ochrony środowiska oraz roli tworzyw sztucznych w ochronie klimatu i oszczędności energii. Gospodarz spotkania, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała pogratulował reprezentującym Tarnów i Małopolskę uczniom, życząc sukcesów podczas finału konkursu.

Jan Peszek swoim występem miał oficjalnie otworzyć scenę Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego w Pałacu Młodzieży. Przełożony spektakl można było zobaczyć 10 listopada. Natomiast 20 listopada na scenie teatralnej pojawi się Piotr Machalica śpiewający piosenki Edwarda Stachury. Obok tych wydarzeń końcem listopada kolejna premiera Solskiego „Mady-baby.edu” autorstwa Gianiny Carbunariu.

Znaczniki

Archiwalne