TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Julia Honkisz, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Rysunku Dziecięcego „ To jest mój Meksyk 2008”. Został zorganizowany przez Instytut Meksykanów za Granicą.

W środę 4 lutego, w Międzynarodowym Dniu Walki z Rakiem, w Tarnowie odbędzie się konferencja „Chroń to co najważniejsze”. Rozpocznie się o godz. 10.00 w auli Centrum Nowoczesnych Technologii PWSZ, przy ulicy Mickiewicza 8. Jest elementem ogólnopolskiej akcji profilaktyki i edukacji zdrowotnej kobiet. Organizatorkami konferencji są posłanki na Sejm RP Urszula Augustyn i Beata Małecka-Libera.

W Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego podpisano porozumienie dotyczące finansowania modernizacji budynku tej placówki. Przekraczające 10,3 miliona złotych koszty inwestycji zostaną pokryte przez nasze miasto i województwo małopolskie.

Ksiądz profesor dr hab. Michał Heller i prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała otworzyli we wtorek interaktywną wystawę „Wielki Zderzacz Hadronów - Jak to działa?”. Można ją oglądać w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Gumniskiej do 8 lutego. Wstęp jest bezpłatny. Ekspozycja została przygotowana przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz naukowców zaangażowanych w badania prowadzone w laboratorium CERN pod Genewą.

Zajęcia i turnieje kilkunastu dyscyplin, gry i zabawy ruchowe, wyjazdy na narty, możliwość skorzystania z basenów i sztucznych lodowisk – to sportowo-rekreacyjna oferta dla uczniów, którzy tegoroczne ferie zimowe będą spędzać w Tarnowie. Przygotowały ją kluby i związki sportowe, stowarzyszenia, szkoły, TOSiR oraz MKS Pałac Młodzieży.

Bogatą ofertę na tegoroczne ferie przygotował tarnowski Pałac Młodzieży. Pomyślano zarówno o uczniach uczestniczących w zajęciach placówki w roku szkolnym, jak i tych, którzy na co dzień nie są z nią związani.

Prezydent Tarnowa zaapelował do właścicieli i ajentów stacji benzynowych działających w mieście, by obniżyli ceny paliw. Miejski rzecznik konsumentów wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o zbadanie czy w Tarnowie nie doszło do tak zwanej „zmowy cenowej”. To początek działań. Paliwo w naszym mieście powinno być tańsze.

Rok 2009 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Rodzinnej Opieki Zastępczej. W Tarnowie do końca grudnia prowadzona będzie kampania „Chcę jak inni mieć rodzinę”. Główne cele to zwrócenie uwagi na los dzieci osieroconych i opuszczonych oraz promocja idei rodzin zastępczych.

Biskup Tarnowski Wiktor Skworc zakończył wizytę u tarnowskich misjonarzy w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Od 14 do 26 stycznia odwiedził misjonarzy pracujących na 7 misjach.

37 uczniów z 9 szkół z Małopolski uczestniczyło w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. Zmagania odbyły się w Zespole Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie

Znaczniki

Archiwalne