TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kolejny krok uczyniły Zakłady Mechaniczne Tarnów na drodze do zdobywania kompetencji lotniczych. Przedsiębiorstwo zostało przyjęte do Federacji Firm Lotniczych Bielsko. Współpraca w ramach  Śląskiego Klastra Lotniczego polega zarówno na powiązaniach kooperacyjnych, jak i wymianie informacji technicznych oraz dotyczących  rynku. To kolejne posunięcie po tym jak w wyniku rekomendacji Sikorsky  PZL Mielec i AW PZL Świdnik tarnowska spółka stała się członkiem Dolny Lotniczej.  

Coraz więcej pań z Tarnowa chce być Pozytywnymi EGOistkami. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia „Kropla Słońca”, które organizuje otwarte grupy rozwojowo-warsztatowe dla kobiet. - Celem jest wspieranie tarnowskich (i nie tylko) kobiet w dążeniu do byciu w pełni sobą, zadowoloną z siebie i swojego życia, spełnioną w swojej kobiecości i relacjach z innymi ludźmi. Do grupy w każdej chwili można dołączyć jak i... zrezygnować z udziału. Stawiamy na maksymalną swobodę – mówi prezes Weronika Wrzesińska.

Zabawa karnawałowa dla pięcio i sześciolatków na sto fajerków. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie zorganizowała bal pod hasłem „W świecie baśni i legend”. Przybyło mnóstwo dzieciaków wraz z rodzicami z różnych stron miasta. Pomagali uczniowie – wolontariusze oraz wszyscy nauczyciele z placówki. Przygotowania trwały od wielu tygodni.

Większość tarnowskich dzieci zostaje w mieście na ferie. Dla nich właśnie przygotowano sporo imprez kulturalnych i sportowych. Trwają ostatnie przygotowania. - Zajęcia odbywać się będą na terenie lodowisk, krytej pływalni, strzelnicy LOK, kortach tenisowych, torze kartingowym, halach i salach sportowych oraz na terenie Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Wszystkich zapraszamy – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała.

Niskie temperatury to potrzeba dodatkowej interwencji służb. Strażnicy miejscy i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolować będą środowiska osób bezdomnych, zagrożonych zamarznięciem. Działania rozpoczną się w najbliższy wtorek, 28 stycznia, o godzinie 16.30 i potrwają do późnych godzin nocnych. Akcja będzie powtarzana. 

6 pługopiaskarek, 7 ciągników, 5 samochodów osobowych i ok. 40 osób z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, firmy Transformers oraz MPGK pracowało w weekend na tarnowskich drogach. Swój sprzęt wystawiły również firmy odpowiedzialne za odśnieżanie chodników w okolicach placów i zieleńców. Efekty było widać – ulice były przejezdne. Mieszkańcy na bieżąco zgłaszali swoje interwencje. Akcja „Zima” cały czas trwa.

Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tarnowie wykorzystuje każdą okazję do integracji międzypokoleniowej. Młodzież z tarnowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych przygotowała niespodziankę dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Tarnowie. Wspólnie bawiono się z tej okazji.

Prezydium Tarnowskiego Forum Organizacji Pozarządowych i Urząd Miasta Tranowa zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie członków TFOP. Na spotkanie zapraszamy również organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego chcące przystąpić do Forum.

Tarnowskie tarninowe korale robią furorę - noszone są nawet przez znaną z elegancji wicepremier i minister Rozwoju Regionalnego Elżbietę Bieńkowską. Korale (ręcznie robiony miejski gadżet) pani minister otrzymała podczas ubiegłorocznej wizyty w Tarnowie.

Jaki sport w Tarnowie? Czego najbardziej potrzeba mieszkańcom? W związku z licznymi wnioskami poszczególnych środowisk sportowych, urząd rozpoczyna prace nad strategią rozwoju sportu na lata 2015 – 2020. - Wszystkie opinie i wnioski mile widziane, jesteśmy otwarci – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała.