TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Bardzo dobra” – taką ocenę otrzymała nowa rejestracja Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie od zdecydowanej większości ankietowanych. Sondaż został przeprowadzony w bezpośrednich rozmowach z osobami oczekującymi na rejestrację. Przepytano około 70 osób w różnych dniach i porach. Wszystko po to, aby uzyskać możliwie najbardziej pełną wiedzę na temat zadowolenia pacjentów.

Tarnowskie Centrum Informacji po raz kolejny oceniono na cztery gwiazdki w ogólnopolskim programie certyfikowania biur informacji turystycznej. TCI jest jednym z sześciu najwyżej ocenionych biur w całej Małopolsce. 

Prezes Zarządu Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej, Łukasz Sady, w odpowiedzi na list prezydenta miasta, dotyczący stadionu żużlowego, poinformował, że spółka jest gotowa do rozwiązania umowy dzierżawy stadionu i wyłączenia obiektu z rozgrywek żużlowych oraz przekazania go miastu tuż po zakończeniu bieżącego sezonu żużlowego, który kończy się z dniem 15 października.

Wydział Sportu Urzędu Miasta Tarnowa przekazał szkołom nowe budżety półkolonii letnich. Wczoraj, z inicjatywy prezydenta miasta, Romana Ciepieli, Rada Miejska w Tarnowie podjęła uchwałę, zmieniającą budżet w sposób, pozwalający sfinansować dodatkowe miejsca dla chętnych. - Wnioskowałem do radnych o zwiększenie wydatków, bo półkolonie cieszą się bardzo dużym powodzeniem – podkreśla prezydent Tarnowa.

 

 

 

Blisko 150 tysięcy miasto wyda w tym roku na specjalistyczne programy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, to prawie 20 tys. więcej niż rok temu. Zajęcia dla mieszkańców Tarnowa będą realizowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi.  Ze wsparcia skorzysta ponad 200 osób. 

Podczas ostatniej sesji, 30 marca, miejscy radni podjęli uchwałę dotyczącą przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Tarnowa. Na ten cel zostanie przeznaczone w tym roku ponad 290 tys. zł z budżetu miasta.

Od dziś, 31 marca, mieszkańcy Tarnowa mogą zgłaszać swoje propozycje do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. W Budżecie Obywatelskim 2018 tarnowianie będą mieć do dyspozycji dwa miliony złotych. Projekty można zgłaszać do 28 kwietnia.

 

 

Muzycznie, teatralnie i sportowo zapowiada się nadchodzący weekend w mieście.  

Remont ulicy Stanisza rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia. Zgodnie z umową z wykonawcą prace mają potrwać pięć tygodni. Remont będzie prowadzony etapami, jednak kierowcy i piesi będą się musieli liczyć z utrudnieniami.

Andrzej Mróz – nadbrygadier pożarnictwa, w latach 1999 – 2008 Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, od 2008 roku Małopolski Komendant Wojewódzki PSP – został nowym prezesem Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Tarnowie. Taką decyzję 29 marca podjęło Zgromadzenie sprawozdawczo wyborcze Towarzystwa.