TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Masz małe dziecko, szukasz sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu z maluchem – przyjdź 28 września do Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Odbędą się tam warsztaty dla rodziców i opiekunów.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 września zostanie przeprowadzony test sprawności Radiowego Włączania Syren RSWS-2000 na terenie miasta Tarnowa. Syreny alarmowe wchodzące w skład systemu zostaną około godz. 13:00 włączone na czas 1 minuty.

Ponad setka młodych ludzi z 13 krajów Europy, gościła przez 4 dni w Tarnowie. Byli oni uczestnikami Forum Młodzieży Europy Środkowej (Central Europe Youth Forum), podczas którego rozmawiali na tematy powiązane z polityką władz względem młodzieży, przyszłością młodych ludzi na rynku pracy oraz współpracą międzynarodową pomiędzy organizacjami pozarządowymi. To inicjatywa Stowarzyszenia Projekt Tarnów.

Blisko 8 tysięcy osób zaszczepiono przeciw grypie w ramach miejskiego programu profilaktyki w ostatnich sześciu latach. Koszt wyniósł 200 tysięcy złotych. To niebagatelny wynik w skali kraju. W uznaniu zasług związanych z wieloletnią realizacją programów zdrowotnych i popularyzacją profilaktyki grypy wśród mieszkańców, Rada Naukowa Instytutu Oświaty Zdrowotnej Fundacji Haliny Osińskiej przyznała Tarnowowi tytuł „Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”. 

Sala klubowa i toalety. To kolejne części miejskiego kina, które dzięki kompleksowemu remontowi zyskały zupełnie nowy wygląd. Najstarsze tarnowskie kino zmienia się nie do poznania i stare pozostaje już tylko z nazwy. 

Znamy już zadania, na które będą mogli głosować mieszkańcy Tarnowa w drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Teraz czas na ich promocję, głosowanie ruszy 1 października.

Tarnów świętuje Europejski Dzień bez Samochodu. W weekend kierowcy jeżdżą komunikacją miejską za darmo. A rowerzystom Wydział Marki Miasta rozdawał kaski i odblaski.

Ważą się losy zjazdu ciężkich samochodów z autostrady A4 w Tarnowie. Ministerstwo Transportu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad słuchają argumentów. Decyzja w tej sprawie została odroczona w czasie. Mają się jeszcze wypowiedzieć fachowcy, przeanalizowane zostaną wszelkie warianty i alternatywy.

Miasto podtrzymuje sprzeciw w sprawie zjazdu ciężkich samochodów z autostrady A4. Jest to spowodowane obawami o stan dróg, drożność układu komunikacyjnego oraz ogólne bezpieczeństwo. Drogowcy chcą wpuścić tiry na autostradę z Szarowa do Tarnowa. 

Pierwsze zajęcia wprowadzające w świat internetu dla nowej grupy pokolenia 50+ odbędą się już w ten czwartek, 19 września, o godz. 16.15 w V Liceum Ogólnokształcącym przy na ulicy Rejtana 20 (Sala komputerowa nr 20).