TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

To efekt spotkania posła Roberta Wardzały i prezydenta Ryszarda Ścigały z przedstawicielami Klubu ZKS Unia Tarnów, które odbyło się w Urzędzie Miasta Tarnowa. Rozmawiano na temat braku licencji na II ligę dla piłkarskiej Unii. Wystosowano wspólny apel do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych.

Od 1 lipca rusza na nowo orzecznictwo lekarskie w Oddziale ZUS w Tarnowie. Oznacza to, że ubezpieczeni z terenu miasta Tarnowa i 4 powiatów – tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego na badanie do lekarza orzecznika będą wzywani do Oddziału ZUS w Tarnowie lub Inspektoratu w Bochni.

To szereg nowych zadań i funkcji dla Tarnowa. Dyskusja na ten temat zdominowała spotkanie prezydenta Ryszarda Ścigały z parlamentarzystami ziemi tarnowskiej. Dotyczyło ono najważniejszych, miejskich spraw w tym także m.in. rynku pracy i sytuacji tarnowskich firm, nowej perspektywy finansowej środków unijnych, a wraz z nimi kolejnych, dużych inwestycji do realizacji. Gośćmi gospodarza Tarnowa były posłanki Elżbieta Achinger i Urszula Augustyn, posłowie Józef Rojek i Robert Wardzała oraz senatorzy Maciej Klima i Kazimierz Wiatr.

Dobre informacje napływają z tarnowskiego Powiatowego Urzędu Pracy. W tym roku pozyskał on już ponad 27 mln zł na aktywizację osób bezrobotnych. To wzrost o cztery miliony w porównaniu do roku ubiegłego.

Już po raz 20 Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie organizuje Targi Pracy. Odbędą się one 26 czerwca  w godzinach 1000 - 1300 w hali sportowej „Jaskółka”  w Mościcach.

Zajęcia na basenie za złotówkę, turnieje brydżowe, zawody strzeleckie, piłkarskie i siatkarskie – to tylko część propozycji przygotowanych w ramach tegorocznej akcji „Lato w Mieście”.  Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się będą w tarnowskich placówkach oświatowych i klubach sportowych. To znakomita alternatywa dla uczniów, którzy lato spędzają w Tarnowie.

Minęły cztery miesiące, odkąd Mościckie Centrum Medyczne przekształcone zostało w spółkę prawa handlowego. Czy komercjalizacja wpłynęła na funkcjonowanie placówki? Prezes MCM Artur Asztabski ocenia, że przez ten czas zaszło sporo pozytywnych zmian. – Kompleksowa informatyzacja, remonty poradni i modernizacja węzła ciepłowniczego, uruchomienie bufetu i sklepiku, wynajem gabinetów stomatologicznych, przygotowanie wniosku o środki tzw. norweskie, to najważniejsze działania, jakie zrealizowaliśmy.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 65.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 64.

Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie Opiekuńcze" zapraszają na Finał VIII edycji projektu profilaktycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”. Uroczyste podsumowanie odbędzie się 24 czerwca o godz. 10.00 na dużej scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.