TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Można już zgłaszać się do udziału w III edycji konkursu świątecznych iluminacji świetlnych „Tarnów pełen blasku”. Tegoroczna pula nagród rzeczowych wynosi sześć tysięcy złotych. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 stycznia 2016 roku.

Ponad 80 osób wzięło udział w koncercie pieśni z okazji 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego ”…a mury runą” na scenie Underground „Solskiego”. Wspólne śpiewanie było wspomnieniem o czasach, kiedy to słowa o wolności dawały ludziom nadzieję i otuchę.

„Muzyka jest kobietą” - udowodniły wczoraj, 13 grudnia, cztery niezwykłe kobiety podczas koncertu jubileuszowego Con Affetto. Żeński kwartet smyczkowy obchodzi w tym roku 10 – lecie swojego istnienia. 

Prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A., Magdalena Gadecka-Bukało złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczące działalności na szkodę majątku spółki. Złożenie zawiadomienia do prokuratury jest wynikiem audytu przeprowadzonego w Klasterze.

W Tarnowie do użytku mieszkańców został oddany nowy skwer przy ul. Klikowskiej. Pomysłodawcami powstania placu byli przedstawiciele Rady Osiedla Klikowa.

Jak informuje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Święta Trzech Króli, miejskie placówki sportowe będą funkcjonować w zmienionych godzinach. 

Jak Informuje Zarząd Dróg i Komunikacji dzisiaj, 14 grudnia, o godz. 10.00 zostanie zamknięty przejazd dla ruchu pojazdów prowadzący od ul. Warsztatowej do ul. Kochanowskiego. Utrudnienia są związane z pracami prowadzonymi przez PKP.

Produkty o wartości ponad 10 tys. złotych trafią do czterech potrzebujących rodzin. To efekt zbiórki jaką przeprowadzili między sobą urzędnicy z tarnowskiego magistratu wraz z pracownikami miejskich instytucji w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Inicjatorem pomysłu włączenia się w świąteczną akcję był prezydent Roman Ciepiela.

Tarnów zajmuje wysokie, 26. miejsce w kraju w zakresie wydatków przeznaczanych na oświatę i wychowanie – wynika z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny. W rankingu opublikowanym przez Polską Agencję Prasową znalazło się 2479 polskich gmin. Za Tarnowem sklasyfikowano takie miasta, jak: Rzeszów, Opole, Nowy Sącz, Kraków i wiele innych. 

Tarnowski samorząd wystąpił z inicjatywą utworzenia lokalnego programu działań na rzecz osób starszych. Stanowi on odpowiedź na coraz bardziej istotne zjawisko starzenia się społeczności, co niesie szereg wyzwań w sferze socjalnej, medycznej i ekonomicznej. Program został pozytywnie zaopiniowany przez Tarnowską Radę Seniorów i jednogłośnie przyjęty przez radnych.