TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Rankingu Zdrowia Polski, który badał potencjał zdrowotny miast, Tarnów zajął ósme miejsce w kraju. W zestawieniu Dziennika Gazeta Prawna brano pod uwagę m.in. dostępność do usług medycznych oraz wyposażenie placówek. Nagrody dla najlepszych miast i powiatów wręczono podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który odbył się w Katowicach.

Tarnów znalazł się na 370. miejscu w rankingu najbogatszych i najbiedniejszych gmin kraju opublikowanym przez Polską Agencję Prasową. Miasto w zestawieniu wyprzedziło m.in. Kielce, Nowy Sącz, Bydgoszcz i Częstochowę. Wyżej natomiast sklasyfikowano Kraków, Rzeszów i Bochnię.

Już dziś msza święta w Bazylice Katedralnej zainauguruje obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 12:00, po mszy odbędą się uroczystości pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

Jak poinformowali nas mieszkańcy na terenie miasta działają podający się za pracowników magistratu oszuści, wyłudzający pieniądze jako rzekomą należność za podatek od nieruchomości. O ostrożność apeluje Marek Witek, dyrektor Wydziału Podatków i Windykacji:  - Prawdziwi urzędnicy dostarczają mieszkańcom jedynie decyzje podatkowe, nie pobierając przy tym żadnych opłat - podkreśla.

Kolejny projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” przygotowali tarnowscy licealiści. Tym razem propozycja skierowana jest do uczniów III LO w Tarnowie i ma na celu zwrócenie uwagi nastolatków na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Zajęcia odbędą się 14 marca. 

Podczas posiedzenia rady nadzorczej Grupy Azoty 19 lutego zdecydowano o odwołaniu ze stanowiska szefa spółki Pawła Jarczewskiego. Dotychczasowego prezesa zarządu zastąpi Mariusz Bober.

Ruszyły pierwsze prace związane z realizacją jednego z zadań w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. Referat Inwestycji magistratu podpisał umowę z wykonawcą aktualizacji dokumentacji projektowej dotyczącej budowy II etapu parku biegowego „Marcinka”. To konieczne, aby można było rozpocząć roboty budowlane, które zaplanowano w maju. 

Tradycyjnie tydzień przed Wielkanocą w tarnowskiej Bazylice Katedralnej odbędzie się festiwal paschalny Musica Poetica. Organizatorzy podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili program i podzielili się refleksjami na temat festiwalu.  Miłośnicy muzyki paschalnej w tym roku po raz szósty będą mieć możliwość wziąć udział w koncertach muzyki dawnej i sakralnej.

Nie masz planów na nadchodzący weekend? Chcesz spędzić dni wolne aktywnie? Sprawdź, jakie propozycje przygotowały miejskie instytucje kultury. 

Trwa nabór uczestników na zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach rozstrzygniętych konkursów dla Organizacji Pozarządowych. Na projekty przeznaczono ponad 14 tysięcy złotych. Zadania realizuje Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.  Nabór trwa do końca lutego.