TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

- Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej to perspektywa nowych miejsc pracy dla Polaków. Informacje z Brukseli są dla nas optymistyczne. Będziemy dofinansowywać Urzędy Pracy, a te, stwarzać dodatkowe miejsca zatrudnienia. Priorytetami są praca dla młodych oraz wprowadzanie rozwiązań sprzyjających łączeniu życia zawodowego i rodzinnego – powiedział w Tarnowie Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz. W Tarnowie odbyło się Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego organizatorem była Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Wiosna to słońce i kwiaty - Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy ogród i najpiękniejszy balkon „Zielony Tarnów”. Założenie konkursu jest proste – chodzi o pobudzenie aktywności mieszkańców, zwiększenie dbałości o środowisko naturalne i wykształcenie poczucia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.

Jak informuje MGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie w Małopolsce mogą dzisiaj wystąpić burze z gradem.

O więziach międzyludzkich mówić będzie w najbliższą sobotę, 17 maja, w Tarnowie, psychoterapeutka Anna Rogowska z Buska - Zdroju. Przyjeżdża ona na zaproszenie tarnowskiego Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”.  Spotkanie zaplanowano w ramach odbywającej się Nocy Muzeów.

Uwaga kierowcy - kontynuację prac remontowych w tym miejscu zaplanowano od najbliższego poniedziałku, 19 maja. Zamknięty zostanie dojazd do ulicy Podgórskiej od drogi biegnącej wzdłuż torów kolejowych w kierunku  Kępy Bogumiłowickiej.

Gorąca dyskusja towarzyszyła spotkaniu marszałków Romana Ciepieli i Stanisława Sorysa z tarnowskimi radnymi. Padało wiele pytań dotyczących ewentualnego zwrotu przez miasto dotacji europejskiej na tzw. łącznik autostradowy. Przypomnijmy, w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym zmowy cenowej przy przetargu na tę inwestycję i zarzutami prokuratorskimi dla trzynastu osób, miasto z Urzędem Marszałkowskim rozmawia na temat zwrotu 19 milionów złotych.

Zapowiedzi stały się faktem. Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto dwie duże inwestycje w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika. Najważniejszą z nich będzie budowa nowego pawilonu zabiegowego wraz z systemem przewiązek łączących poszczególne budynki. Dodatkowo rozbudowany zostanie pawilon nr II, do którego wprowadzi się oddział zakaźny dzieci. Dzięki tym inwestycjom placówka zyska zupełnie nowe oblicze architektoniczne, zachowując jednocześnie swój historyczny charakter.

Justyna Walaś, zawodniczka Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej, kolejny raz udowodniła swoją klasę, zdobywając po raz trzeci z rzędu złoty medal Mistrzostw Polski. - Jest to jak na razie jedyny taki sukces w historii tarnowskiego boksu, a Justyna jest dziewczyną nietypową – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała.

Jak informuje MGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, intensywne opady deszczu mogą występować od godz. 18.00 14 maja do godz. 06.00 16 maja. Możliwe również wezbranie wód z przekroczeniem stanów alarmowych.

Jest nazywane cichym zabójcą, ponieważ przez wiele lat nie daje żadnych objawów. Nadciśnienie tętnicze, bo o nim mowa to choroba cywilizacyjna, która nieleczona powoduje wiele poważnych komplikacji i jest głównym czynnikiem ryzyka przedwczesnej śmierci. W Polsce choruje na nie już ponad 8 milionów osób. Dlatego CenterMed rozpoczyna akcję „Ciśnienie na zdrowie”.