TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Mija termin pierwszej opłaty za odbiór odpadów komunalnych w nowym systemie. – Zgodnie z uchwałą płacimy za każdy miesiąc z dołu, do 10 dnia następnego miesiąca, jeśli termin ten wypada w dzień wolny, to wpłaty należy dokonać pierwszego dnia roboczego po tym dniu, czyli w przypadku sierpnia - dzisiaj – mówi dyrektor Tarnowskiego Organizatora Komunalnego Krzysztof Kluza. - Do mieszkańców nie będą wysyłane żadne faktury. Są oni zobowiązani do płacenia zgodnie ze złożoną deklaracją.

Trwa konkurs „Wakacyjna Przyroda” zorganizowany przez Urząd Miasta Tarnowa. Ma on charakter otwarty i przeznaczony jest dla wszystkich osób zajmujących się fotografią.

Zakończyło się internetowe głosowanie w Plebiscycie „Modernizacja Roku 2012”. W kategorii kultura odnowiony Pałacyk Strzelecki – nowa siedziba BWA znalazł się na III miejscu! Na nasz obiekt oddano 1 526 głosów.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 72
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Silne burze z gradem/2
Obszar województwo małopolskie
Ważność (cz. urz.) od godz. 14:00 dnia 09.08.2013 do godz. 06:00 dnia 10.08.2013
Przebieg Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 30 mm do 40 mm, lokalnie w okresie trwania zjawisk burzowych do 60 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 km/h do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 80%
Uwagi Brak.
Dyżurny synoptyk Łukasz Kiełt
Godzina i data wydania godz. 09:54 dnia 09.08.2013

Kolarze SOKOŁA TARNÓW aktywnie uczestniczyli w tegorocznym Tour de Pologne. Na wszystkich etapach począwszy od pierwszego etapu Rovereto - Madonna di Campilio, aż do mety w Krakowie - tarnowianie spod znaku SOKOŁA nie tylko kibicowali kolarzom, ale brali aktywny udział w wyścigach dla amatorów. W towarzystwie 3 Championów: Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Francesco Mosera jeździli na rowerach wśród winnic nad Jeziorem Garda i spróbowali swoich sił na trasach 2 etapów 70 Tour de Pologne.

Tarnów otrzymał główną nagrodę w konkursie „Małopolski Samorząd Równych Szans 2013” za najlepiej realizowane działania gminne na rzecz osób niepełnosprawnych. Gminie Miasta Tarnowa został przyznany tytuł „Małopolski Samorząd Równych Szans”.

Członkowie gremium doradczego prezydenta otrzymali oficjalne nominacje. W skład Rady wchodzą prezes Stowarzyszenia Sportowego „Sokół” Tarnów Bogdan Banaś, lekarz medycyny Stanisław Bem, Starosta Rady Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ludwika Gawron (przewodnicząca Rady), były dyrektor Zakładów Azotowych i były przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kasznia oraz historyk i historyk sztuki Marek Trusz.

Od 18 lipca do 10 września 2013 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”. 

To nowa akcja Stowarzyszenia „Kropla Słońca”. - W ramach odpowiedzialności społecznej i w odpowiedzi na zgłaszane przez uczestników naszych wydarzeń potrzebyzupełnie bezpłatnie będzie można od sierpnia skorzystać z konsultacji u psychologa i logopedy z naszego Stowarzyszenia – mówi prezes Weronika Wirginia Wrzesińska

Śmiało można stwierdzić, że w miniony weekend Park Sanguszków stał się prawdziwym centrum rozrywki mieszkańców Tarnowa. Wszystko to za sprawą dwóch imprez organizowanych przez grupę Made in Tarnów. W sobotę tradycyjnie pojawiło się Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków. Filmowy wieczór z Tomem Hanksem – filmy Forrest Gump oraz Zielona Mila – cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po raz kolejny padł rekord frekwencji. Filmy obejrzało 600 osób.