TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Magdalena Jędrusik zwyciężyła w Konkursie Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2013, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Celem konkursu jest wyróżnienie aktywnych pracowników socjalnych z Małopolski, popularyzacja ich osiągnięć w regionie oraz wzmocnienie wizerunku i rangi społecznej osób wykonujących ten trudny i odpowiedzialny zawód.

25 listopada już po raz drugi, w Tanowie, odbędzie się  Kampania Białej Wstążki. To część  największego na świecie projektu przeciw przemocy wobec kobiet. Kampania, wzorem ubiegłego roku, zorganizowana została przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. Ambasadorem Kampanii jest Marcin Hycnar – aktor filmowy i teatralny, tarnowianin z pochodzenia.

11 nowych autobusów zasiliło tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zostały one dodatkowo wyposażone w system elektronicznej informacji pasażerskiej.

W 2015 roku ruszy Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA). Porozumienie w sprawie przystąpienia do projektu podpisali w Krakowie marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, wicemarszałek Roman Ciepiela, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wiceprezydent Tarnowa Henryk Słomka-Narożański, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński i burmistrz Skawiny Adam Najder.

Zakłady Mechaniczne Tarnów, należące do Polskiego Holdingu Obronnego zaistniały w nowym segmencie rynku. Ruszyła sprzedaż przeznaczonego między innymi dla odbiorców cywilnych karabinu Alex Tactical Sport 308 Winchester. Został on skonstruowany do celów sportowych, ale także dla myśliwych, policji oraz jako karabin treningowy dla wojska. Powstał na bazie wojskowej broni Bor 7,62 mm, wykorzystywanej przez polską armię od kilku lat i zbierającej szereg pochlebnych opinii. 

Zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa konkursu pod takim hasłem. W tym roku wpłynęło aż 87 prac.

Jest ona organizowana w ramach trzeciej edycji przedsięwzięcia Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca” pod hasłem „ZAMIEŃMY SIĘ”, tym razem przy współudziale Małego Europejczyka oraz Blogu Multi Multi Mama. - Akcja jest skierowana jest do rodziców i ich dzieci.  Dlatego zadajemy tarnowskim rodzicom następujące pytania:

Miasto włącza się w ogólnopolską akcję pod takim hasłem. W ramach „Tygodnia Przedsiębiorczości”, w dniach 18-22 listopada 2013 r. pracownicy Biura Obsługi Przedsiębiorców w Centrum Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Tarnowa będą obsługiwać stoisko informacyjne zlokalizowane w siedzibie ZUS w Tarnowie, przy ul. Kościuszki 32. – Czekamy na wszystkich zainteresowanych, służymy wszelkimi radami – mówi kierownik biura w Urzędzie Miasta Agnieszka Batko.

To kolejny projekt socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po uruchomieniu w październiku „Punktu Informacyjnego dla Seniorów”, teraz otwarto „Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych, Członków Ich Rodzin i Przyjaciół”.

Z roku na rok wzrasta oporność bakterii na antybiotyki. Prowadzi to do ograniczenia skutecznych metod leczenia różnego rodzaju zakażeń bakteryjnych. Komisja Europejska ustanowiła 18 listopada corocznym, Europejskim Dniem Wiedzy o Antybiotykach.