TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W kwietniu Tarnowskie Wodociągi planują m.in. modernizować sieć wodociągową na kilku ulicach miasta. Może to spowodować chwilowe przerwy w dostawie wody, a także utrudnić ruch pojazdów i pieszych. Prace odbywać się będą na ul. Granicznej,  ul. Skorupki, ul. Orkana- Boczna między budynkami  nr 36-38, ul. Krakowskiej-Boczna przy BDG,  ul. Rzędzińskiej,  ul. Zagumnie oraz  ul. Kąpielowej.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy przeprowadzki doczeka się Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Obecna siedziba mieści się w budynku przy ulicy Okrężnej, który nie był przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zespół zostanie przeniesiony do budynku przy ul. Goldhammera 3, który przejdzie remont m.in. zostanie zamontowana tam winda. Przetarg na zakup i montaż urządzenia zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie Wiktor Pulnik nie żyje. Zmarł 3 kwietnia w dniu swoich 85 urodzin.

Powołane zostały Obwodowe Komisje Wyborcze, które przeprowadzą 26 kwietnia ponowne wybory w 3 okręgu w Tarnowie. Miejska Komisja Wyborcza powołała 19 takich komisji w skład których wchodzą pracownicy samorządowi oraz przedstawiciele komitetów wyborczych. W stosunku do wyborów z listopada ubiegłego roku składy komisji zostały całkowicie zmienione.

Tarnowianka, Janina Samel, obchodziła swoje setne urodziny. Jubilatkę z bukietem kwiatów odwiedził Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Urząd Miasta Tarnowa rozstrzygnął przetarg na druk kart do głosowania w związku ze zbliżającymi się powtórzonymi wyborami samorządowymi w okręgu nr 3. Spośród 12 oferentów wybrano Drukarnię Abakus z Oławy, która zaproponowała najniższą cenę. 

Tegorocznej Wielkanocy towarzyszy iście… bożonarodzeniowa aura. Jak prognozuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie z początkiem Świąt Wielkanocnych możemy spodziewać się opadów śniegu.

Ja/moja rodzina – 20 lat później to tytuł konkursu ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Mogą wziąć w nim udział rodzice zastępczy i adopcyjni, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka oraz dzieci ze wszystkich form rodzinnej pieczy, a także te wychowujące się w rodzinach adopcyjnych.

Miłośników polskiego kina informujemy, że wystartował serwis internetowy 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej - www.tarnowskanagrodafilmowa.pl. Festiwal odbędzie się w dniach 18-26 kwietnia, a wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnym serwisie 29 TNF.

 

TarNow – Informacje z pierwszej ręki to nowy newsletter przygotowany z myślą o mieszkańcach, którzy chcą być na bieżąco. Aby otrzymywać aktualne informacje o Tarnowie i regionie wystarczy kliknąć tutaj i wpisać swój adres e-mail.