TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 28 stycznia, XX zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej.

Dziś, 27 stycznia, przypada 71. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz – Birkenau. Z tej okazji władze miasta i przedstawiciele organizacji kombatanckich spotkali się, by wspólnie uczcić jubileusz tego wydarzenia. 

Tarnowski projekt znalazł się wśród trzech najlepszych europejskich realizacji w Małopolsce, które dofinansowano w latach 2007-2013. Władze województwa doceniły rozbudowę Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie – etap III. Wręczenie nagrody przez marszałka Jacka Krupę  przewidziano podczas uroczystej gali 30 stycznia w Centrum Sztuki Mościce.

Basen, lodowisko, wspinaczka, karting i sztuki walki to najchętniej wybierane atrakcje podczas tegorocznych ferii zimowych. Oprócz zajęć sportowych, w programie znalazły się również liczne warsztaty artystyczne. Tylko przez pierwszy tydzień z miejskiej oferty skorzystało niemal 7 tys. uczestników.

Przeszło 450 uczestników wzięło udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych na obiekcie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów w pierwszym tygodniu ferii. Do projektu przystąpili m.in. podopieczni Ośrodków Opiekuńczo-Wychowawczych oraz osoby niepełnosprawne ruchowo i z lekkim upośledzeniem umysłowym.

910 złotych – za taką kwotę wylicytowano piłkę nożną FC Barcelona z oryginalnym hologramem i autografami piłkarzy przekazaną przez prezydenta Romana Ciepielę na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Na tarnowskich seniorów czekają kolejne spotkania doskonalące umiejętności poruszania się po Internecie. CyfroKlub Seniora działający w Fabryce Przyszłości organizuje bezpłatne zajęcia cyfrowe. Spotkanie zapoznawcze dla grupy początkującej zaplanowano we wtorek, 2 lutego, o godz. 10.00. 

Do kancelarii Rady Miejskiej w Tarnowie wpłynął wczoraj, 25 stycznia, wniosek o odwołanie ze stanowiska dyrektora tarnowskiego teatru. Powodem takiej decyzji jest niedawna premiera spektaklu „Kalkstein, Czarne słońce”, która wzbudziła wśród tarnowskich radnych wiele kontrowersji.

Na jeszcze szybszą diagnozę nowotworów mogą liczyć pacjenci Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Wszystko za sprawą zmian wprowadzonych w tak zwanej Szybkiej Ścieżce Onkologicznej.

Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z domów przy ulicy Heleny Marusarz w Tarnowie. Na miejscu zdarzenia, oprócz karetki pogotowia, pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, radiowóz policji, pogotowie gazowe oraz energetyczne. W wyniku zatrucia dymem ucierpiał 27-letni mężczyzna, który w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala.