TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

To propozycja dla miłośników łyżew, ale również fanów dobrej muzyki. W wybrane dni ferii zimowych lodowisko przy ul. Wojska Polskiego zmieni się w dyskotekę. Pierwsza impreza z tego cyklu odbędzie się już dzisiaj, 27 stycznia, od godz. 20 do 21.

Pierwsze imprezy w ramach ferii zimowych startują 28 stycznia. Przez kolejne trzy weekendy Pałac Młodzieży zachęca do udziału w „Sportowych Sobotach”, w ramach których zaplanowano zajęcia rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkół podstawowych.

Nie będzie podwyżek cen za wodę i ścieki. Tarnowscy radni podczas wczorajszej (26 stycznia) sesji zatwierdzili taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków zaproponowane przez prezesa Tarnowskich Wodociągów, utrzymując tym samym obecnie obowiązujące stawki.

Rada Miejska w Tarnowie zdecydowała o zwrocie prezydentowi miasta przedłożonych przez niego projektów uchwał, dostosowujących sieć szkół publicznych do zmian, związanych z reformą edukacji. Kontrowersje wzbudziły propozycje utworzenia dwóch nowych szkół – Szkoły Podstawowej Dwujęzycznej Nr 24 na bazie Gimnazjum Nr 2 i przekształcenia Gimnazjum Nr 11 w XXI Liceum Ogólnokształcące Sportowe. Radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają większość w radzie i których głosy przesądziły o losie projektów podkreślali, że proponowane zmiany im się podobają, mają jednak wątpliwości natury formalnej.

 

Młodzież, kolekcjonerzy i tarnowscy artyści najbardziej zyskają na dotacji, jaka miasto przekaże Muzeum Okręgowemu w Tarnowie. Podczas dzisiejszej (26 stycznia) sesji Rady Miejskiej tarnowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Małopolskiemu z przeznaczeniem na pokrycie kosztów przedsięwzięć kulturalnych. Miasto na ten cel przekaże 25 tys. złotych. 

Blisko 400 stronicowy dokument mówiący o rozwiązywaniu problemów społecznych w mieście przyjęto do realizacji na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Strategia, bo o niej mowa, to trzyletni program, na który miasto przeznaczy kwotę blisko 230 milionów złotych.

W Sali Lustrzanej o godz. 9.00 rozpoczną się obrady XXXIV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie.

Znane przeboje disco polo w nieco innej aranżacji, muzyka na żywo i barwne, czasem przerysowane kostiumy to krótka zapowiedz tego, co zobaczymy w najbliższym czasie na deskach tarnowskiego teatru. Prapremiera muzycznego spektaklu Disco Solski już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia, o godz. 18:00. W piątek i sobotę odbędą się dwa pokazy przedpremierowe.

Nieznane osoby podają się za pracowników Miejskiego Zarządu Budynków, próbując wyłudzić od lokatorów pieniądze. Jedna osoba straciła w ten sposób 400 zł. – Oszuści podawali się za pracowników administracji, starając się wzbudzić zaufanie mieszkańców – wyjaśnia Janusz Galas, prezes MZB.

Na jutrzejszej (26 stycznia) Sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radni będą głosować nad przyjęciem „ Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Tarnowa na lata 2017-2020”.