TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W najbliższy weekend Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej FABRYKA PRZYSZŁOŚCI inauguruje jesienny cykl szkoleń i warsztatów, które przybliżą tarnowianom i mieszkańcom subregionu tarnowskiego tajniki kodowania obrazowego z wykorzystaniem programu SCRATCH. Pierwsze zajęcia adresowane są do nauczycieli. 

W oddalonym o ponad 500 km od Tarnowa Obiszowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Jako jedyny reprezentant naszego regionu na starcie pojawił się zawodnik KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team Maksymilian Gierach. Tym razem jednak reprezentował on Komendę Miejską Policji w Tarnowie w Mistrzostwach Polski Policjantów w kolarstwie górskim, które były jedną z konkurencji Mistrzostw Polski w Maratonie. Pomimo trudów związanych z podróżą Maksymilian nie zawiódł i został drugim wicemistrzem Polski Policjantów.

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 81 wydanego dnia 21.09.2014 o godz. 09:40.

Tarnów jest coraz bardziej obecny w branżowej prasie dla ludzi biznesu i inwestorów. Tym razem w miesięcznikach „Business & Opportunities” i „Business in Poland” znalazły się obszerne wywiady z prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego (TKP) Rafałem Działowskim.

W najbliższym czasie tarnowski kalendarz sportowy obfitował będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Już w najbliższą niedzielę (21 września) odbędą się finał XX edycji Pucharu Tarnowa MTB oraz Rodzinny rajd Rowerowy. Październik to tradycyjnie już Tarnowski bieg Leliwitów, a w listopadzie odbędzie się Bieg Sokołów z okazji Święta Niepodległości.

Czas oczekiwania na realizację gwarantowanych świadczeń zdrowotnych wzrósł od początku roku o sześć dni. Jak wynika z raportu Barometru Fundacji Watch Health Care jednym z najpoważniejszych problemów jest ograniczony dostęp do lekarzy specjalistów. Okazja do skorzystania z ich porad bez długiego oczekiwania będzie już 19 września w Państwowej Wyższej szkole Zawodowej w Tarnowie. Podczas Otwartego Dnia Zdrowia z Centrum Zdrowia Tuchów zaplanowano obszerny blok bezpłatnych badań i konsultacji.

W nowym roku szkolnym Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO oferuje dzieciom z autyzmem Trening Umiejętności Społecznych. Będą to cotygodniowe, 60-minutowe treningi grupowe. Trwa rekrutacja do projektu i zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Nowe krzewy, rośliny ozdobne, ławki i piaskownice pojawią się  do końca listopada na podwórkach przy ulicach Tuchowskiej 76, ul. Krzyskiej 13 oraz Okrężnej 18. Wszystko to dzięki realizowanemu przez tarnowski MOPS programowi „Razem Silni”.     

Trwają prace na wiaduktach kolejowych na ulicach Krakowskiej, Tuchowskiej, Warsztatowej, Wita Stwosza i Podgórskiej. W najbliższym czasie PKP rozpoczną także remont wiaduktu na ulicy Czerwonych Klonów. Będzie się to wiązać z dużymi utrudnianiami w ruchu, ponieważ przejazd tą ulicą zostanie całkowici zamknięty.

Pozytywne informacje docierają z Powiatowego Urzędu Pracy. Poziom bezrobocia w stosunku do ubiegłego roku zmniejszył się w mieście o ponad 500 osób.