TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Od 17 lipca tarnowianie – klienci magistratu, mogą przez godzinę bezpłatnie parkować na parkingach przed budynkami Urzędu Miasta przy ulicach Nowej i Piłsudskiego. To efekt spotkania prezydenta Ryszarda Ścigały z przedsiębiorcami, które kilka tygodni temu odbyło się w Sali Lustrzanej.

Już tylko do 19 lipca maturzyści mogą składać podania na I rok studiów w roku akademickim 2013/2014 w tarnowskiej PWSZ. Na chętnych czeka 16 kierunków i 23 specjalnościach kształcenia na studiach I stopnia licencjackich i inżynierskich stacjonarnych i niestacjonarnych oraz jeden kierunek studiów magisterskich. Dla kandydatów Uczelnia przygotowała 1772 miejsca, w tym 1332 na studiach stacjonarnych i 440 na studiach niestacjonarnych. Rekrutacja potrwa do 19 lipca br. Elektroniczny system czynny będzie do północy.

Urząd Miasta przekazał tarnowskim policjantom prawie 50 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont i modernizacje budynków Komendy Miejskiej Policji, doposażenie pododdziału reprezentacyjnego oraz zakup sprzętu specjalistycznego dla Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, czyli tzw. tarnowskich antyterrorystów.

Trwają konsultacje projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasta Tarnowa. Swoje zdanie na temat planowanych w dokumencie rozwiązań mieszkańcy będą mogli wyrazić osobiście podczas spotkania, które odbędzie się już w najbliższą środę (17.07) w Sali Lustrzanej (ul. Wałowa 10). Jego początek zaplanowano na godz. 16. W dyskusji udział wezmą projektanci nowego studium oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

W maju 16 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego  po raz pierwszy w historii szkoły i Tarnowa przystąpiło do Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate).  Wszyscy zdający uzyskali wyniki pozytywne z wybranych przez siebie przedmiotów.

Dobrym wynikiem zakończył się pierwszy etap naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Na chwilę obecną do tarnowskich szkół średnich zapisało się ok 3000 nowych uczniów, co daje około 100 oddziałów. 

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Najlepszym tego przykładem jest Tarnów i letnia oferta kulturalna zaproponowana przez instytucje kultury z miasta i regionu. Dla mieszkańców i turystów przygotowały one wiele interesujących propozycji.

Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o.

zaprasza do udziału w kursie:

Samodzielny Księgowy

Strategia Rozwoju Miasta „Tarnów 2020”, związane z nią inwestycje oraz źródła ich finansowania były głównym tematem spotkania z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską, która odwiedziła Tarnów na zaproszenie prezydenta  Ryszarda Ścigały. 

Podczas podsumowującej tegoroczne Zdearzenia "Gali Święta Miasta" po raz 12 wręczono Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury. W tym roku otrzymali je Jacek Kucaba, Andrzej Radzik, zespół Sayes oraz Hotel Tarnovia.