TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 54.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 53.

Kolejny, 19. już czat z prezydentem Ryszardem Ścigałą odbędzie się w najbliższy poniedziałek (10 czerwca) o godzinie 16.00.

Podczas modernizacji Burku pracownicy firmy budowlanej trafili na ludzkie kości. Niezwłocznie wezwani archeologowie przystąpili do prac eksploracyjnych. Wydobyli i zabezpieczyli kości składując je w specjalnych workach. – My natomiast, natychmiast zakupiliśmy trumny, w których złożone kości przewiezione zostaną do kaplicy cmentarnej. Przygotowani na taką sytuację, już wcześniej uzgodniliśmy stosowną procedurę z dyrektorką Miejskiego Zarządu Cmentarzy Marią Wójcik – wyjaśnia zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański.

Miejska placówka informacyjno – turystyczna znów doceniona. Tym razem dwie organizacje: Lancia Klub oraz Maccabee Poland przyznały dyplomy uznania m.in. za „rzetelne informacje dotyczące dziejów społecznością żydowskiej w Tarnowie”, „wyjątkową i fachową informację turystyczną o mieście oraz regionie” oraz tytuł "Najlepsze Centrum Informacji w kraju".

W Tarnowie i regionie tarnowskim gościła grupa dziewięciu polskich dziennikarzy, którzy zajmują się tematyką turystyczną w mediach regionalnych i ogólnopolskich.

Grupa Azoty S.A. parafowała ze Skarbem Państwa projekt umowy sprzedaży 85 proc. akcji spółki Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. z siedzibą w Grzybowie.

Chcesz być blisko najważniejszej tarnowskiej imprezy sportowej tego roku? Zostań wolontariuszem na Tour de Pologne! Urząd Miasta poszukuje osób do zabezpieczenia trasy startu honorowego IV etapu 70. Tour de Pologne UCI World TOUR 2013 w dniu 31 lipca.

Ponad 3mln  400 tys. zysku netto i blisko 2 i pół miliony na sprzedaży. Takie były ostateczne wyniki finansowe Zakładów Mechanicznych w Tarnowie w ubiegłym roku.  W porównaniu do roku poprzedniego zysk wzrósł o 65%.  Z tymi wskaźnikami zapoznali się właśnie parlamentarzyści z okręgu tarnowskiego oraz władze samorządowe, związkowcy i przedstawiciele zarządu Polskiego Holdingu Obronnego, w skład którego wschodzi tarnowska spółka.  

MPGK ora Trans-Formers odpowiedzialne są za letnie oczyszczanie miasta. Firmy wybrane zostały w przetargu przeprowadzonym przez Urząd Miasta. – Jesteśmy zadowoleni z wyników przetargu. Wybrani zostali sprawdzeni partnerzy, którzy od lat skutecznie dbają o czystość i porządek w mieście – mówi zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański.