TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Trzydziestą rocznicę apostolskiej wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny Kózkówny obchodzimy w tym roku. Jubileusz papieskiej wizyty świętować będziemy w najbliższy weekend od 9 do 11 czerwca. W programie znalazły się m.in. koncerty, piknik rodzinny, pokaz fajerwerków, „światełko dla Ojca” i wspólne śpiewanie ulubionych pieśni Jana Pawła II. A wśród wykonawców jest także zespół Trzecia Godzina Dnia. 

Jutro, 9 czerwca, o godzinie 19.00, w siedzibie stowarzyszenia Projekt Tarnów na Rynku 9/7 rozpocznie się spotkanie otwarte, poświęcone funkcjonowaniu ruchów miejskich w Tarnowie. Udział zapowiedzieli społecznicy i aktywiści z Tarnowa oraz między innymi ze Śląska, Krakowa i Warszawy.

W ostatnich latach zdecydowanie wzrosła wysokość funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej na dofinansowanie inwestycji realizowanych w Tarnowie. W okresie od grudnia 2014 roku do maja 2017 roku, wartość wsparcia przekroczyła kwotę 125 milionów złotych, osiągając poziom ponad 1100 złotych na mieszkańca. – To bardzo ważny zastrzyk dla budżetu, pozwalający realizować inwestycyjny program na szeroką skalę – zaznacza prezydent Roman Ciepiela.

Balladyna, Poskromienie złośnicy i Akademia Pana Kleksa - to propozycje Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego na najbliższy sezon. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedziano sześc premier, wśród których będą trzy prapremiery. 

Przypominamy, że tylko do końca miesiąca można zgłaszać swoje pomysły na konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. „Z książką w przestrzeń miasta” to projekt mający upowszechniać czytelnictwo wśród mieszkańców. Najlepsze propozycje będą premiowane nagrodą finansową. 

Najprawdopodobniej około 72 nauczycieli straci pracę w tarnowskich szkołach. To wyniki pierwszej, wstępnej analizy zmian. - Ostateczna liczba zwolnionych zależy od wyników naboru do szkół, który zakończy się w lipcu i możliwe, że będzie mniejsza, niż dziś szacujemy – podkreśla Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Pomysł tarnowskiego Przedszkola Publicznego nr 31 okazała się jednym z dziewięciu najlepszych w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Zdrowe Miasta Polski, w którym brało udział 45 placówek. W efekcie przedszkole otrzymało dofinansowanie na realizację programu prozdrowotnego.

Spore atrakcje czekają w czasie tego weekendu miłośników koni huculskich w Tarnowie. W sobotę, w stadninie przy ul. Klikowskiej odbędzie się XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej, w niedzielę IV Małopolskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

W związku z odwołaniem Artura Asztabskiego ze stanowiska prezesa Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie i podaną przez portal miasta Tarnowa, Tarnow.pl, informacją na ten temat, otrzymaliśmy oświadczenie Artura Asztabskiego. Publikujemy je poniżej w całości.

 

(dm)

 

 

 

 

 

Będą zawody i pokazy sportowe, gry planszowe, zabawy rekreacyjne, taniec i sztuki walki, warsztaty plastyczne, eksperymenty naukowe, prezentacja drona i modeli samolotów. A to wszystko w plenerze i w pracowniach Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Początek o godzinie 11.00, w najbliższą sobotę, 10 czerwca.

 

Znaczniki

Archiwalne