TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kolejne ulice w mieście objęto w ostatnim czasie gruntowanymi remontami. Przebudowana zostanie ul. Kossaka i ul. Studnickiego. Ulice te zyskają nową nawierzchnię, a roboty powinny się zakończyć jeszcze w listopadzie. Koszt modernizacji to blisko pół miliona złotych. 

Można już składać prace na konkurs plastyczny „Polska niepodległa”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, a także szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do konkursu uczniów zgłaszają poszczególne placówki. Każda szkoła może wytypować dowolną liczbę prac. Termin przysyłania zgłoszeń mija 5 listopada. 

Ponad stu nauczycieli z tarnowskich szkół i placówek otrzymało nagrody za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze w ubiegłym roku szkolnym, podczas odbywających się dzisiaj w Sali Lustrzanej uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Ruszył remont nawierzchni ul. Marynarki Wojennej. Odcinek ulicy od ul. Wojska Polskiego do ul. Westerplatte zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Roboty potrwają co najmniej dwa tygodnie. Modernizacja kosztować będzie przeszło 400 tysięcy złotych. 

Blisko 23 mln złotych kosztowało Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowie, które zostało otwarte dziś po trwających trzy lata pracach budowlanych.  Placówka będzie mogła przyjąć 70 pacjentów. 

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie realizuje „Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce”.  W ramach inicjatywy szczepieniami przeciw pneumokokom objęte mogą zostać dzieci urodzone w latach 2012 – 2015, zadeklarowane do lekarza POZ w przychodni ZPS, zameldowane na terenie miasta Tarnowa. 

Tarnów to polski biegun ciepła – możemy przeczytać na portalu onet.pl w materiale „10 ciekawostek o Polsce, które cię zaskoczą”. Autor zachęca osoby nielubiące zimy do zamieszkania w naszym mieście.

W związku ze znacznym spadkiem temperatury powietrza oraz opadami deszczu ze śniegiem już wczoraj ruszyła akcja „Zima”. Wszystkie służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie ulic, chodników i placów są w pełni przygotowane do odpowiednich działań. 

W dniach 13-15 października między godziną 6 a 19 w Tarnowie mogą zawyć syreny alarmowe.

Z Natalią Przybysz m.in. o jej ostatniej płycie, roli w zespole, pupilach i najbliższych muzycznych projektach rozmawia Kamila Sacha.