TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Remontami doraźnymi objęto w ostatnich dniach kolejne ulice w mieście. Prace wykonywane były m.in. w rejonie ul.: Nowy Świat, Romanowicza, Czarna Droga, Sanguszków, Czysta, Czarnowiejska, Jaśminowa, Skargi i Al. Piaskowa. Roboty drogowe w większości polegały na remontach ulic masą na gorąco oraz robotach brukarskich. 

Około 200 uczestników stanęło dzisiaj, 12 maja, na starcie biegu integracyjnego. Do udziału w imprezie sportowej na ul. Wałowej zgłosiło się 17 placówek z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Wydarzenie zorganizowano po raz pierwszy w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych.

Prezydent Roman Ciepiela podjął dzisiaj decyzję o odwołaniu Henryka Słomki – Narożańskiego z funkcji zastępcy prezydenta. W jego miejsce powołana zostanie Jadwiga Stankiewicz, dotychczasowa dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, która odpowiadać będzie za infrastrukturę miejską. Z dniem 16 maja zmianie ulegnie też regulamin organizacyjny urzędu, w którym m.in. nie będzie funkcji pełnomocnika ds. kultury i pełnomocnika ds. gospodarki komunalnej.

Już jutro, 12 maja, tarnowski teatr po raz kolejny zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Tylko wówczas k będzie można zobaczyć miejsca, na co dzień niedostępne dla publiczności.

W ramach trwającego Małopolskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym odbyło się dziś, 11 maja, twórcze spotkanie integracyjne.  Uczestnicy wykonywali między innymi kartki na zbliżający się Dzień Matki.

Ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” podczas trwającego Małopolskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych zyskała nowy wymiar. 11 maja w Przedszkolu Publicznym nr 8 „Pod Stokrotką” najmłodszym tarnowianom literaturę dla dzieci, napisaną alfabetem Braille’a, czytała osoba niewidoma.

W ramach obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów zaplanowało wspólny bieg integracyjny. Impreza odbędzie się 12 maja na ul. Wałowej. Start o godz. 10.00

Ze Stefanem Wroną, prezesem Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego, rozmawia Agnieszka Hulska

Z Ewą Stańczyk, dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, rozmawia Agnieszka Hulska

Szereg atrakcji przygotował Pałac Młodzieży na dwudniową majówkę, która rozpocznie się już jutro, 11 maja. W programie imprezy znalazły się bezpłatne warsztaty fotograficzne, spektakl, gry i zabawy, a nawet wspólne gotowanie. Chętni będą mogli również zapisać się na zajęcia, które ruszą w następnym roku szkolnym.