TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnów poszerza swoją ofertę edukacyjną dla młodych sportowców.  W Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 powstanie Siatkarski Ośrodek Szkolny. Będzie to klasa sportowa dla dziewcząt utworzona w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (PZPS).

O przywilejach dla honorowych krwiodawców w Tarnowie przypomina poseł Robert Wardzała w ramach akcji informacyjnej, która rozpocznie się w najbliższą środę, 9 lipca. Termin nie jest przypadkowy. W okresie wakacji niemal każdego roku w stacjach krwiodawstwa i szpitalach brakuje krwi.

Rusza kolejna edycja Konkursu Fotograficznego „Wakacyjna Przyroda”. Jak co roku ma on charakter otwarty i przeznaczony jest dla wszystkich pasjonatów fotografii.

20 lipca w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się akcja oddawania krwi. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla całych rodzin.

Jak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, 7 i 8 lipca temperatura maksymalna może sięgać 32°C. Możliwe, że pojawią się także burze z gradem.

Po kilkudziesięciu latach przerwy na Burek powrócił kataryniarz. Po raz pierwszy oficjalnie zagrał w sobotę, 5 lipca, punktualnie w samo południe. Wtedy właśnie, podczas Dni Tarnowa, rzeźbę uroczyście odsłonili zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański oraz jej autor, kielecki rzeźbiarz Arkadiusz Latos.  Był to ostatni akord modernizacji tego popularnego placu targowego.

Podczas uroczystej gali otwierającej „Zdearzenia" po raz 13. wręczone zostały Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury. W tym roku otrzymali je Gabriela Baran, Jan Gomoła, Iwona Kapa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Już dzisiaj wieczorem (piątek, 4 lipca) oficjalnie rozpocznie się Święto Miasta „Zdearzenia". Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji - od muzyki poprzez ciekawe spotkania aż po psychologię. Jak podkreślają organizatorzy program został przygotowany tak, aby skorzystać mogli zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy Tarnowa.

Pierwszymi seryjnie produkowanymi pojazdami w Wojsku Polskim wyposażonymi w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia będą wozy rozpoznania technicznego Rosomak.  Moduły ZSMU-1276A3 wraz z 7,62-mm UKM-200C dostarczą Zakłady Mechaniczne Tarnów. Inspektorat Uzbrojenia podpisał kontrakt na zakup 34 sztuk transporterów, które mają zapewnić podstawową pomoc techniczną uszkodzonym i unieruchomionym pojazdom.

Kolejny, już 22, obóz kolarski tarnowskich harcerzy 10 lipca wyruszy na rowerową wyprawę do słonecznej Toskanii. Skauci pokonają rowerami 1600 km z Tarnowa. Pojadą przez Węgry, Słowenię do Pino we Włoszech.