TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Mieszkańcy Tarnowa planujący likwidację pieców węglowych i zastąpienie ich ekologicznym źródłem ogrzewania mają ostatnią szansę na uzyskanie dotacji w ramach programu „KAWKA”.  Wnioski można składać do końca września w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Dofinansowanie uzyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie może mogą sięgać nawet 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Przypominamy, że od poniedziałku, 24 sierpnia, „Park Wodny” przy ulicy Piłsudskiego 30 będzie nieczynny. Jak informuje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wynika to z planowanej przerwy technologicznej. Basen zostanie ponownie otwarty 5 września.

Najstarsza tarnowianka kończy dziś 108 lat! Pani Maria wychowała czworo dzieci, doczekała się pięciorga wnucząt i trzech prawnuków. Jubilatka będzie świętowała swoje urodziny w gronie rodzinnym we własnym mieszkaniu.

Przedostatni weekend wakacji spędź muzycznie i tanecznie. Czas wolny rozpoczynamy koncertem bluesowym, a kończymy tradycyjną już potańcówką. 

W Tarnowie niemal pół roku po wprowadzaniu możliwości zawierania związków małżeńskich poza Urzędem Stanu Cywilnego z takiej oferty młode pary korzystają sporadycznie. – Pewnie dlatego, że nasz Pałac Ślubów jest na tyle atrakcyjny, że pary nie mają potrzeby szukać innych obiektów – komentuje Beata Idziniak, Kierownik USC w Tarnowie.

Ruszyła druga edycja Monitoringu Spółek Komunalnych. Zainteresowani wzięciem udziału w kontroli obywatelskiej spółek miejskich mogą zgłaszać swoje kandydatury jeszcze do 24 sierpnia do godziny 20:00. Projekt realizuje Sieć Obywatelska Watchdog Polska. 

Remontami doraźnymi objęto w ostatnich dniach kolejne ulice w mieście. Prace wykonano w rejonie: os. Legionów, ul. Skrzetuskiego, Kopernika, Piłsudskiego, Jagodowej, Ledóchowskich, Gałczyńskiego, Moraczewskiego, Bitwy o Wał Pomorski, Dunajcowej, os. Zielonego, Wolności i Niezawisłości, Prusa, Kassali, Topolowej, parkingu przy Al. Solidarności. 

Tarnowianie coraz częściej decydują się na segregowanie odpadów. Według aktualnych danych śmieci segreguje ponad 84 tysiące mieszkańców. W ślad za tym rośnie również ilość odpadów poddawanych recyklingowi. W ubiegłym roku przetworzono ponad 50 proc wszystkich odpadów z papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła.

W poniedziałek, 31 sierpnia, w tarnowskim teatrze odbędzie się konferencja „Karta Dużej Rodziny 2.0”. W programie znalazła się m.in. sesja plenarna dotycząca wyzwań i perspektyw stojących przed kartą oraz warsztaty z obsługi systemu informatycznego.

Trzech mężczyzn wprowadziło się do mieszkania chronionego, które zostało dzisiaj oficjalnie otwarte. Mieszkanie chronione jest formą pomocy alternatywną dla domów pomocy społecznej.