TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zgłoszenie, że starsza, samotnie mieszkająca osoba w jednym z mieszkań w Tarnowie nie odpowiada na wezwania opiekunki, otrzymała tarnowska Straż Pożarna 10 listopada.

Z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji medycznych będą mogli skorzystać wszyscy seniorzy, którzy 12 i 13 listopada odwiedzą Mościckie Centrum Medyczne. 

Znamy laureatów konkursu plastycznego „Polska niepodległa”. Do konkursu zgłoszono 210 prac, lecz jury zdecydowało przyznać nagrody 18 uczniom tarnowskich szkół. Wczoraj, 10 listopada, podczas uroczystej gali niepodległościowej w Centrum Sztuki Mościce uhonorowano autorów najlepszych dzieł.

Ponad 110 tys. złotych dotacji trafi do uczniów tarnowskich szkół na zakup podręczników i materiałów ćwiczeniowych w ramach programu rządowego „Wyprawka Szkolna”. Z takiej formy wsparcia skorzysta ponad 500 uczniów z tarnowskich szkół.

„Nie dla czadu” powiedzą seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. Otwarte spotkanie poruszające tę tematykę odbędzie się 13 listopada o godzinie 12: 00 w Centrum Handlowym MAX (1 piętro).

Można jeszcze pobierać flagi narodowe na samochód. Patriotyczne symbole dostępne są w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Nowej 4 i ul. Mickiewicza 2, w Tarnowskim Centrum Informacji przy ul. Rynek 7 oraz w Cafe Tramwaj. Będą one także rozdawane 11 listopada bezpośrednio przed uroczystościami. 

Trwa opracowywanie miejskiego Programu Rewitalizacji na lata 2015-2020. Wydział Rozwoju Miasta magistratu zachęca mieszkańców do wypełnienia ankiety, której tematyka dotyczy potrzeb rewitalizacyjnych w mieście. Jej wyniki zostaną wykorzystane do przygotowania programu dla Tarnowa.

Ponad tysiąc osób wzięło udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych pod tarnowskim teatrem 11 listopada. Mieszkańcy w ten sposób postanowili uczcić 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W przedsprzedaży, zaledwie w ciągu kilka dni, rozeszło się ponad 1200 biletów na najnowszą produkcje o Jamesie Bondzie i to jeszcze przed światową premierą filmu. Tak duże zainteresowanie kinomanów obrazem „Spectre” sprawiło, że w Marzeniu padł rekord sprzedaży biletów.

Pieśni patriotyczne, tańce i przyśpiewki góralskie, polonez i krakowiak w wykonaniu najmłodszych patriotów. Tak między innymi świętowano podczas dzisiejszych, 9 listopada, uroczystości z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Inicjatorem i głównym organizatorem spotkania była dyrekcja i grono pedagogiczne Przedszkola Publicznego nr 31 w Tarnowie.