TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Uczniowie tarnowskich szkół, którzy nie wyjechali nigdzie na ferie mogą wybierać spośród szeregu atrakcji, oferowanych przez różne instytucje. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Światowej sławy fotografik, Ryszard Horowitz jest autorem plakatu 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Tegoroczna edycja drugiego pod względem tradycji festiwalu filmowego w kraju odbędzie się w od 18 do 26 kwietnia.

Organizacje pozarządowe mają jeszcze kilka dni na złożenie ofert konkursowych na utworzenie i prowadzenie centrów senioralnych. To jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego.

Młodzi artyści z grupy teatralnej Bez wstydu wystąpili przed grupą seniorów w siedzibie Tarnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spektakl w walentynkowy wieczór zaprosiła Fundacja Kromka Chleba, przy której działa TUTW.

Z osiedla Westerplatte zniknie „trawiaste” boisko do koszykówki. Pieniądze na wymianę trawy na nawierzchnię poliuretanową znalazły się w budżecie miasta na 2015 rok.  Z wnioskiem w tej sprawie zwróciła się Rada Osiedla.

Strażnicy miejscy przestrzegają przed wchodzeniem na topniejącą warstwę lodu na stawie "Kantoria". Ma to związek z wydarzeniem, które miało dzisiaj miejsce - strażnicy udaremnili próbę wejścia na taflę lodu trójce nieletnich. Mogło dojść do tragedii.

Robert Witek, wychowanek Unii Tarnów, został najlepszym piłkarzem Małopolski według czytelników Gazety Krakowskiej. Wręczenie nagród w plebiscycie na „Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2014” odbyło się 17 lutego w Urzędzie Miasta Krakowa.

Niemal 1000 dzieci dziennie korzysta z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To dopiero pierwszy tydzień przerwy zimowej, dlatego liczymy, że chętnych będzie więcej – zapowiada Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiRu.

Już niebawem poznamy decyzję sądu w sprawie wyborów. 9 marca odbędzie się posiedzenie w sprawie rozpatrzenia zażaleń na wyrok unieważniający wybory do Rady Miejskiej w Tarnowie - poinformował nas sędzia Jan Kremer, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Dzieci spędzające ferie w mieście mają okazję skorzystać z szeregu atrakcji. Wiele spośród nich dofinansował Urząd Miasta. Pośród szerokiego wachlarza zajęć można znaleźć m.in. warsztaty etnograficzne, wyścigi na torze kartingowym, czy zajęcia na ściance wspinaczkowej.