TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przyznano pieniądze na realizację zadań przy współpracy z klubami sportowymi działającymi na terenie Tarnowa. To już trzeci konkurs ofert z zakresu sportu rozstrzygnięty w tym roku.

Mija piąta rocznica śmierci, pochodzącej z Tarnowa, znanej siatkarki. Jej walkę z chorobą śledził cały kraj. Dwa miesiące przed śmiercią, przyszła na świat jej córka – Lilianka. Miesiąc później natomiast Agata przeszła zabieg przeszczepu szpiku kostnego, jednak w wyniku powikłań zmarła. Było to 4 czerwca 2008 roku. Spoczywa na cmentarzu w Tarnowie-Krzyżu.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 49.

Kolejne zakątki miasta zyskują nowy, estetyczny wygląd. Na kilku miejskich budynkach zamontowana zostanie iluminacja. Dobiega końca również remont reprezentacyjnej kamienicy przy ulicy Wałowej 10, w której mieści się zabytkowa Sala Lustrzana.

Już po raz czternasty Urząd Miasta Tarnowa zaprasza wszystkich tarnowian do wzięcia udziału w konkursie „Zielony Tarnów”. To propozycja dla mieszkańców posiadających zadbane ogrody i ciekawie zagospodarowane roślinnością balkony - Zachęcamy też szkoły, przedszkola i inne jednostki z terenu Tarnowa do prezentacji swoich osiągnięć w urządzaniu zieleńców – mówi kierownik Biura Ochrony Środowiska Janusz Lorek.

Nietypowym dwudniowym piknikiem w formie obozu wojskowego dla wszystkich uczniów zainaugurowano obchody dziesięciolecia Zespołu Niepublicznych Niepłatnych Szkół. Obozowisko dla czterystu osób, w czterdziestu namiotach wojskowych, rozstawiono na terenie Klubu Sportowego „Błękitni”. W uznaniu zasług, założycielka i dyrektorka szkoły Helena Tucka otrzymała od władz miasta „Tarnowskiego Dukata”.     

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 47.

Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy najmłodszych mieszkańców Tarnowa do wzięcia udziału w specjalnie z tej okazji przygotowanym konkursie.

Już wkrótce nadarzy się znakomita okazja do adopcji zwierzaków z tarnowskiego Azylu.  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych – PUK, w strukturach którego funkcjonuje Azyl, bierze udział w tarnowskiej edycji ogólnopolskich zawodów w DogTrekkingu, czyli biegu z psem na orientację. Podczas zawodów prezentowane będą azylowe psy i koty.

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ. MASZ PRAWO. Ma ona na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków.