TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Poniżej publikujemy zapis dzisiejszego czatu z prezydentem Tarnowa Ryszardem Ścigałą. Odpowiedzi na wszystkie pytania, które z przyczyn czasowych, "nie weszły" do czatu, zostaną wkrótce opublikowane na tarnow.pl

Ruszyła ogólnopolska akcja „Misie dla szpitali”, której organizatorem jest portal Allegro. Aż 4 tysiące pluszowych misiów trafi do dzieci przebywających w szpitalach. Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie znalazł się w gronie czterech placówek z całej Polski zaproszonych do udziału w tym przedsięwzięciu. Im więcej oddanych głosów na dany szpital tym więcej pluszaków trafi do rąk jego małych pacjentów. 

Liczby pokazują, że była to słuszna decyzja. Do tej pory Urząd Miasta wydał prawie 1300 biletów, które uprawniają klientów do bezpłatnego parkowania przez pierwszą godzinę. Pomysł się sprawdził.

Kolejny, 20. już czat z prezydentem Ryszardem Ścigałą odbędzie się w najbliższy poniedziałek (19 sierpnia) o godzinie 16.00.

Uwaga, pomoc dla uczniów. Jeszcze do 10 września w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników. Mowa o książkach do kształcenia ogólnego oraz specjalnego.

To pomoc, z której mogą skorzystać osoby spełniające określone kryteria w ramach rządowego programu pomocy uczniom pod takim hasłem. Szczegóły na http://edunet.tarnow.pl.

15 sierpnia Tarnów uczcił 93. rocznicę Bitwy Warszawskiej. To jedna z najważniejszych bitew w historii Europy, w której wzięło udział, jak szacują historycy, nawet pięć tysięcy mieszkańców Tarnowa i najbliższych okolic. Uroczystości rocznicowe zorganizowały Urząd Miasta Tarnowa, Polskie Stronnictwo Ludowe, Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum W. Witosa w Wierzchosławicach. W uroczystościach udział wzięło wielu mieszkańców Tarnowa.

Osoby zadłużone z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych w Tarnowie – będą mogły odpracować dług zmniejszając bądż nawet niwelując zadłużenie. Ruszył nowy projekt socjalny opracowany przez trzy tarnowskie instytucje: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (pomysłodawca, lider projektu), Miejski Zarząd Budynków Sp z o.o. oraz PUP. To zielone światło dla bezrobotnych dłużników mieszkań komunalnych.

Powiatowy Urząd Pracy W Tarnowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podpisały porozumienie, na mocy którego osoby bezrobotne będą miały łatwiejszy dostęp do ofert pracy. Umowa ułatwi dostęp osobom korzystającym z pomocy MOPS do ofert pracy i szkoleń oferowanych przez pośredniak.

Mija termin pierwszej opłaty za odbiór odpadów komunalnych w nowym systemie. – Zgodnie z uchwałą płacimy za każdy miesiąc z dołu, do 10 dnia następnego miesiąca, jeśli termin ten wypada w dzień wolny, to wpłaty należy dokonać pierwszego dnia roboczego po tym dniu, czyli w przypadku sierpnia - dzisiaj – mówi dyrektor Tarnowskiego Organizatora Komunalnego Krzysztof Kluza. - Do mieszkańców nie będą wysyłane żadne faktury. Są oni zobowiązani do płacenia zgodnie ze złożoną deklaracją.

Trwa konkurs „Wakacyjna Przyroda” zorganizowany przez Urząd Miasta Tarnowa. Ma on charakter otwarty i przeznaczony jest dla wszystkich osób zajmujących się fotografią.