TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W obiektach Miejskiego Zarządu Budynków znajduje się blisko 2 tysiące pieców węglowych. Program „KAWKA”, dzięki któremu mieszkańcy mogą odzyskać nawet do 90% kosztów wymiany, ma zachęcić mieszkańców do inwestycji w bardziej ekologiczny sposób ogrzewania.

Już dziś kolejna odsłona WAŁOWA STR.ART. Na tarnowskim deptaku ulicznych artystów i muzyków będzie można spotkać od godziny 13 do 17. Obok profesjonalistów, w wydarzeniu wziąć udział mogą wszyscy, którzy będą chcieli zaprezentować publicznie swoje talenty muzyczne, plastyczne czy inne umiejętności artystyczne

Mariusz Kajpus złożył ślubowanie radnego podczas XIV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, która odbyła się 10 września. Nowy rajca znalazł się w radzie po złożeniu mandatu przez Bartłomieja Babuśki. Lek. wet. Mariusz Kajpus w powtórzonych wyborach w okręgu nr III uzyskał 142 głosy, zajmując tym samym drugie miejsce na liście Platformy Obywatelskiej.

Góra św. Marcina, Muzeum Etnograficzne, Bazylika Katedralna czy Cmentarz Żydowski to niektóre z tarnowskich zabytków, o jakich mogą przeczytać nasi czescy sąsiedzi. Tarnów po raz kolejny znalazł się w czeskim przewodniku po Polsce. 

O wykonaniu budżetu, kondycji spółek miejskich i rewitalizacji będą między innymi dyskutować radni podczas XIV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. W trakcie posiedzenia ślubowanie złoży przyszły radny, Mariusz Kajpus.

Około 500 uczniów z tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w kampanii „Stop pijanym kierowcom! Razem dla bezpieczeństwa publicznego”. Kampania ruszy w najbliższy piątek, 11 września na Placu Targowica przy Alei Matki Bożej Fatimskiej. Początek o godzinie 9.00. 

Uruchomiona została pierwsza strona internetowa tarnowskiej Straży Miejskiej. Za jej pośrednictwem, można m.in. zgłosić interwencje, przejrzeć przewodniki dotyczące wykroczeń i mandatów czy oglądnąć galerię archiwalnych zdjęć, które nie były wcześniej publikowane lub wziąć udział w ankietach.

Rozpoczęła się realizacja programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki szczepień przeciwko pneumokokom. Mogą z niego skorzystać dzieci zameldowane w Tarnowie, które nie uczęszczają do żłobka i urodziły się w latach 2012 – 2015. 

Na czas trwania VIII Forum Inwestycyjnego do Tarnowa oprócz reprezentantów świata biznesu, polityki i finansów zawitali przedstawiciele mediów krajowych. 

Ruszyło głosowanie na projekty do realizacji w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosować będziemy dwukrotnie. Jeden głos przypada na projekt ogólnomiejski i jeden na projekt osiedlowy. Mieszkańcy tarnowskich dzielnic mogą głosować na dowolny projekt osiedlowy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Głosowanie potrwa do 18 września. Wyniki zaś poznamy 30 września.