TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

To była świetna impreza – w taki sposób odpowiadało większość tarnowian zapytanych o komentarz dwudniowego Święta Miasta. Rzeczywiście, tegoroczne Zderzenia, mieszkańcy przyjęli z ogromnym entuzjazmem. Dali temu wyraz licznie pojawiając się na poszczególnych koncertach.

W Tarnowie najwięcej osób głosowało na Platformę Obywatelską. Lista nr 9 zgromadziła 44,62% głosów, Prawo i Sprawiedliwość, a więc lista nr 10 – 37,82% poparcia.

W dniu 2 czerwca br. zostały ogłoszone decyzje Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w sprawie projektów do programu „Młodzież w Działaniu” złożone na termin 1 kwietnia 2009r.

W piątek, 6 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie podejmowała u siebie niecodziennych gości. Byli nimi bibliotekarze z Biblioteki Parlamentu Węgierskiego, Węgierskiej Akademii Nauk i wyższych uczelni Budapesztu.

Spotkaniem z okazji jubileuszu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz rozdaniem Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury rozpoczęły się tegoroczne Zderzenia.

Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, wybitny specjalista w dziedzinie chemii i technologii chemicznych wygłosi wykład w Tarnowie. Jego hasło „Era wodoru – energia przyszłości”. Spotkanie otwarte zaplanowano w dniu 9 czerwca, o godzinie 15.30, w auli PWSZ przy ul. Mickiewicza 8 (budynek C).

Spotkaniem z okazji jubileuszu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz rozdaniem Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury rozpoczną się tegoroczne Zderzenia.

Ryszard Ścigała wziął udział w czwartkowych uroczystościach dwudziestej rocznicy odzyskania wolności. Na Wawelu uroczyście świętowano jubileusz wyborów z 1989 roku i upadek komunizmu.

Miasto znalazło się na chlubnym, ósmym miejscu w zestawieniu branżowego pisma. Mowa o ocenie pod kątem osiągnięć w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy oraz organizacje społeczne.

Instalowanie kamer w Tarnowie będzie poszerzane. Pomysł się sprawdził i przynosi bardzo dobre efekty - wzrasta bezpieczeństwo oraz poczucie komfortu mieszkańców. Najnowszy projekt monitoringu dotyczy przede wszystkim placówek oświatowych oraz osiedli.

Znaczniki

Archiwalne