TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zakończono realizację szczepień ochronnych przeciw grypie, które wykonywane były w Mościckim Centrum Medycznym w Tarnowie. Szczepieniami objęto łącznie 900 osób, w tym 126 podopiecznych tarnowskich domów pomocy społecznej i domu dziennego pobytu.

Prezydent Miasta Tarnowa przeznaczył w bieżącym roku 40 tysięcy złotych na sfinansowanie zakupu transportera pediatrycznego. W celu realizacji tego zakupu w dniu 16 czerwca 2009 roku zawarta została umowa dotacji z Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Ostateczny koszt urządzenia wyniósł 39.656 zł.

Polski Związek Motorowy przyznał organizację finału Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółce Akcyjnej. Zawody odbędą się 4 września 2010 na Stadionie Miejskim w Tarnowie.

W Czorsztynie - ubiegłorocznym laureacie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski odbyły się małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki. W programie imprezy było również rozstrzygnięcie kolejnej, jubileuszowej dziesiątej już edycji plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski.

Atrakcyjna nagroda czeka na jednego z widzów XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Osoby , które wezmą udział w głosowaniu będą mogły wygrać profesjonalnego netbooka. Wystarczy zagłosować oceniając obejrzany spektakl.

Po wakacyjnej przerwie staraniem Urzędu Miasta Tarnowa, powrócił na antenę Telewizji Kraków cykliczny program o Tarnowie "W ciepłym mieście" .

Wytyczone przez Wydział Marki Miasta główne działania promocji Tarnowa są skuteczne. To najważniejszy wynik tzw. ankiety wizerunkowej opracowanej właśnie w magistracie i podanej do publicznej wiadomości.

Blisko dziesięć tysięcy studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Tarnowie. Hucznie inaugurację obchodziła Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna, która w związku z jubileuszem piętnastolecia działalności, zorganizowała III Międzynarodową Konferencję Naukową „Determinanty rozwoju gospodarczego.

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A w Tarnowie informuje, że Spółka posiada pełną gotowość eksploatacyjną do rozpoczęcia sezonu grzewczego 2009/2010.

Na konkurs nadesłano 10 projektów opatrzonych kodem 10 autorów. Projekty odpowiadały wymogom regulaminu – wydrukowane były na maksymalnie trzech planszach o wymiarze 100x70 cm.

Znaczniki

Archiwalne