TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Janko” nie krył zadowolenia. Z ofiarowanego sprzętu zamierza korzystać podczas wielogodzinnych podróży samochodowych z motocyklem w bagażniku.

W okresie wakacyjnym zdecydowanie wzrosła liczba mieszkańców załatwiających urzędowe sprawy. Jest to spowodowane głównie urlopowymi przyjazdami tarnowian pracujących za granicą.

Encyklopedia Tarnowa – kluczowe Wydawnictwo z okazji 680-lecia lokacji miasta, w wersji roboczej, jest już gotowe. Prezydent Ryszard Ścigała zaprasza mieszkańców do współredagowania trzydziestu haseł dotyczących znanych tarnowskich postaci, instytucji, zabytków i ciekawostek.

Prezydent Ryszard Ścigała wystąpił do Prezesa spółki PKP Intercity z prośbą o ponowne przeanalizowanie ewentualnej decyzji w sprawie planowanego ograniczenia częstotliwości kursów pociągu „Pieniny” relacji Warszawa Wschodnia – Przemyśl Główny.

Na półmetku jest już plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2009”. Tarnów rywalizuje z 28 innymi miastami i gminami Małopolski o Grand Prix Marszałka Województwa Małopolskiego. Zachęcamy każdego turystę i mieszkańca do oddania głosu na Tarnów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów oraz dążąc do jak najwyższego poziomu obsługi klientów-turystów, Tarnów dołączył do nielicznego grona polskich miast, w których w punkcie informacji turystycznej można zapłacić kartą!

W dniu 31 lipca 2009 r. mieszkańcy Tarnowa będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. W godzinach od 9.00 do 17.00 będą przyjmować Interesantów w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tarnowie, przy ulicy Goldhammera 3.

Trwa oczyszczanie miasta z psich odchodów. W ślad za akcją edukacyjną przeprowadzoną w formie happeningu w centrum Tarnowa, kolejne działania będą realizowane za pośrednictwem bezpłatnego miesięcznika miejskiego tarnow.pl.

W magistracie odbyło się kolejne spotkanie specjalnego zespołu ds. tarnowskiego Burku. Inicjatorem był Prezydent Ryszard Ścigała. Efektem jest zawarcie porozumienia z przedstawicielami kupców.

Znakomity efekt przyniosły konsultacje społeczne w ramach akcji „Rowerowa linia otwarta”, w programie „Tarnów przyjazny rowerzystom”. Do magistratu wpłynęło blisko pięćdziesiąt interwencji od mieszkańców. Dotyczą one zmian proponowanych na tarnowskich ścieżkach rowerowych – ich poprawy i dobrego wyglądu.

Znaczniki

Archiwalne