TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zajęcia i turnieje kilkunastu dyscyplin, gry i zabawy ruchowe, wyjazdy na narty, możliwość skorzystania z basenów i sztucznych lodowisk – to sportowo-rekreacyjna oferta dla uczniów, którzy tegoroczne ferie zimowe będą spędzać w Tarnowie. Przygotowały ją kluby i związki sportowe, stowarzyszenia, szkoły, TOSiR oraz MKS Pałac Młodzieży.

Bogatą ofertę na tegoroczne ferie przygotował tarnowski Pałac Młodzieży. Pomyślano zarówno o uczniach uczestniczących w zajęciach placówki w roku szkolnym, jak i tych, którzy na co dzień nie są z nią związani.

Prezydent Tarnowa zaapelował do właścicieli i ajentów stacji benzynowych działających w mieście, by obniżyli ceny paliw. Miejski rzecznik konsumentów wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o zbadanie czy w Tarnowie nie doszło do tak zwanej „zmowy cenowej”. To początek działań. Paliwo w naszym mieście powinno być tańsze.

Rok 2009 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Rodzinnej Opieki Zastępczej. W Tarnowie do końca grudnia prowadzona będzie kampania „Chcę jak inni mieć rodzinę”. Główne cele to zwrócenie uwagi na los dzieci osieroconych i opuszczonych oraz promocja idei rodzin zastępczych.

Biskup Tarnowski Wiktor Skworc zakończył wizytę u tarnowskich misjonarzy w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Od 14 do 26 stycznia odwiedził misjonarzy pracujących na 7 misjach.

37 uczniów z 9 szkół z Małopolski uczestniczyło w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. Zmagania odbyły się w Zespole Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie

Prezydent Tarnowa i Stowarzyszenie Medycyna Polska podpisali list intencyjny w sprawie uruchomienia w naszym mieście Parku Zdrowia. Ma on powstać na terenach przy ulicy Piłsudskiego.

Od 3 do 8 lutego w Tarnowie będzie okazja do poznania istoty największego eksperymentu w dziejach ludzkości, prowadzonego w laboratorium CERN pod Genewą, porównywanego do wyprawy na księżyc i podróży w czasie. W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej zaprezentowana zostanie interaktywna wystawa „Wielki Zderzacz Hadronów - Jak to działa?”, przygotowana przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz zaangażowanych w prowadzone w Szwajcarii badania naukowców.

Krakowskie Centrum Zarządzania i Administracji organizuje bezpłatne szkolenie „Spin-off, spin-out – na start”, adresowane m.in. do pracowników naukowych, doktorantów, studentów i absolwentów szkół wyższych (do roku od zdobycia dyplomu). Zajęcia rozpoczną się 23 lutego.

Uczniowie klasy o profilu strażackim XVI LO otrzymali kompletne umundurowanie ochronne. Przekazał je prezydent Ryszard Ścigała.