TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Okres przedświąteczny i same Święta to czas szczególny, ludzie stają się sobie bliżsi, bardziej życzliwi, obdarowują się prezentami. Dlatego też jednym z zadań ujętych w corocznie uchwalanym przez Radę Miejską w Tarnowie Gminnym Programie Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Tarnowa na 2009 r., był zakup paczek mikołajowo – świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych. Paczki te pomogą wprowadzić dzieci, dla których niejednokrotnie będzie to jedyny w tym okresie upominek, w moc świątecznej atmosfery, zadowolenia i życzliwości w swoim otoczeniu.

Według badań przeprowadzonych przez firmę TK Development, w ciągu zaledwie 5 dni działalności, obiekt odwiedziło aż 90 tysięcy klientów!

W piątek (4 grudnia) w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Godhammera 3, od godziny 10 do 14, każdy chętny mógł poddać się badaniom, mającym na celu określenie czy dana osoba może zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego.

Pierwsi mieszkańcy pojawili się na terenie krytej pływalni dziś wczesnym rankiem. Obiekt udostępniono punktualnie o 7.00. Jego przejęcie przez samorząd stało się faktem. Na basenie wykonano wiele prac remontowo – modernizacyjnych. Stan techniczny budynku był bowiem groszy niż przewidywano. Od dziś mieszkańcy mogą z niego korzystać do woli.

W sobotę, 5 grudnia, na tarnowskim Rynku mieliśmy zaszczyt gościć niecodziennego przybysza - wraz ze swymi wiernymi pomocnikami i oddanym reniferem Rudolfem, przybył do nas prosto z koła podbiegunowego jedyny prawdziwy Mikołaj! Prawdziwy święty Mikołaj odwiedził tylko dwa polskie miasta - Tarnów oraz Kraków.

Wzorem ubiegłego roku Urząd Miasta Tarnowa przystępuje do akcji „Daj bliskim swoje ciepło – zamień kartkę na gorący posiłek”. Zamiast, z okazji Świąt, (Boże Narodzenie i Wielkanoc) wysyłać tradycyjne, papierowe kartki okolicznościowe, proponujemy te, elektroniczne. Uzyskujemy w ten sposób spore oszczędności, które przeznaczamy na cele charytatywne. „Poprzednio udało nam się wspomóc m.in. jedną z organizacji pozarządowych zrzeszają dzieci niepełnosprawne oraz podopiecznych kuchni dla ubogich w Klasztorze OO. Bernardynów w Tarnowie” – wylicza Prezydent Ryszard Ścigała.

Z dniem 1 grudnia br. dotychczasowy Zastępca Prezydenta Kazimierz Koprowski przestał pełnić swoją funkcję.

Zdzisław Musiał, dotychczasowy Miejski Inżynier Ruchu, został nowym dyrektorem TZDM. Zastąpił on na tym stanowisku Zygmunta Pertkiewicza, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Zmiany personalne obowiązują od 1 grudnia.

W IV konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie „Ekologiczna gmina woj. małopolskiego” Tarnów po raz czwarty został laureatem.

Rok 2010 w Tarnowie zapowiada się bardzo interesująco. Zaplanowane imprezy i wizyty znanych osobistości to gratka dla tarnowian, ale i wspaniała okazja do promocji miasta na forum krajowym i zagranicznym. Jednym z gości obchodów, a zarazem honorowym patronem roku, będzie Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski. A wszystko to z okazji 680 rocznicy nadania Tarnowowi praw miejskich.

Znaczniki

Archiwalne