TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Od 1 kwietnia wzrosną zarobki pracowników Administracji i Obsługi w szkołach. To efekt realizowania konsekwentnej polityki zwiększania wynagrodzeń w tarnowskiej oświacie, w tym kadry o stosunkowo niskich uposażeniach, oraz negocjacji ze związkami zawodowymi.

PSYCHOLOGICZNY KONKURS POWIATOWY pod hasłem „Asertywność – szanuje siebie, szanuję innych” został rozstrzygnięty. Konkurs zorganizowała klasa psychologiczna II L.O. w Tarnowie pod opieką pani Pauli Pilarskiej. Konkurs objął patronatem Małopolski Kurator Oświaty.

Ostatnie dni to okres wytężonej służby instruktorów i harcerzy Hufca Tarnów ZHP im. gen Józefa Bema mającej miejsce w związku z obchodami mordu katyńskiego i uroczystościami związanymi z tragicznym wypadkiem lotniczym w Smoleńsku.

15 czerwca w sali Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się nadzwyczajna sesja rady Miejskiej w Tarnowie. W wypełnionej po brzegi sali spotkali się nie tylko radni i władze miasta, ale i członkowie organizacji kombatanckich, duchowni, parlamentarzyści, pracownicy miejskich instytucji oraz uczniowie tarnowskich szkół i mieszkańcy miasta. Modlitwie za Zmarłych przewodniczył Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, ksiądz Biskup Wiktor Skworc.

W dniu 16 kwietnia spod siedziby szkoły na ulicy Rejtana wyruszył pochód uczniów oraz nauczycieli. O godz. 10.00 w kościele XX. Filipinów odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztu sztandarowego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po zakończeniu mszy nastąpił przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza, złożono wiązanki oraz zapalenie zniczy oraz oddano cześć Ofiarom Katynia. Następnie pod siedzibą Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego uczczono ofiary katastrofy smoleńskiej minutą ciszy .

W dniu 16.04.2010 r. VII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie zorganizowało Marsz Milczenia poświęcony ofiarom katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem.

 

W niedzielę, 18 kwietnia, w centrum Tarnowa, na dwóch telebimach transmitowane były uroczystości pogrzebowe Pary Prezydenckiej na Wawelu.

W niedzielę 18 kwietnia, w dniu pogrzebu Prezydenta RP i Jego Małżonki na Wawelu, przewoźnicy kolejowi PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe pociągi, które kursować będą na trasie Tarnów - Kraków częściej niż w dni powszednie. Podróż, która trwa od 60 do 85 minut jest bardzo dobrą alternatywą dla samochodu. W związku z oficjalnymi delegacjami najważniejszych głów państw świata oraz licznymi remontami ulic w Krakowie, ograniczeniami w parkowaniu przejazd koleją do centrum Krakowa jest najlepszym rozwiązaniem.

W ciągu dwóch najbliższych dni (15-16 kwietnia 2010 r.) od 10.00 do 15.00 wszyscy zainteresowani uczniowie wraz z rodzicami lub nauczycielami mogą zapoznać się z prezentowanymi propozycjami kierunków kształcenia tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych odwiedzając tereny należące do Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie, gdzie odbywają się po raz siódmy Miejskie Targi Edukacyjne dla Gimnazjalistów. Ich organizatorem jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa przy współpracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie.

W dniu 15 kwietnia 2010 (czwartek) IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II i Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 Tarnowie-Mościcach organizuje Marsz Milczenia poprzedzony uroczystą Mszą Św. odprawioną w intencji ofiar samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Msza Św. rozpocznie się o godz. 11.00, po czym nastąpi przejście ulicami Mościc na Cmentarz komunalny, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Trasa Marszu obejmuje ulice: Topolową, Chemiczną, Czerwoną, Norwida, Czarną Drogę.

Znaczniki

Archiwalne