TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

19 maja Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie świętować będzie 10-lecia istnienia. W programie tegorocznych uroczystości przewidziano Sesję Naukową przygotowaną przez Instytut Humanistyczny „Mistrzostwo słowa” z wykładami wybitnych naukowców. Uroczyste rozpoczęcie Sesji nastąpi o godz. 9.30 w Auli Uczelni (C017).

Trzeba podnieść rangę szkolnictwa zawodowego – mówił w Tarnowie wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak. Nieprzypadkowo te kwestie minister poruszył w naszym mieście.

Dziś na tarnowskim Rynku odbył się program Dzień Dobry TVN. Widzowie dzięki szklanemu ekranowi spotkali się z jurorami i gwiazdami 23. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Uczelniany Klub Honorowych Dawców Krwi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie organizuje kolejną „Wampiriadę”. W czwartek 14 maja studenci i pracownicy Uczelni oraz wszyscy chętni będą mogli oddać krew dla potrzebujących.

Od 14 maja w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży Kana uruchomiony zostanie punkt doradztwa zawodowego- „Kana Job”.

Powstała strona internetowa poświęcona św. Stanisławowi ze Szczepanowa. Jego życie i przesłanie można poznać w ramach cyklu „Święci i błogosławieni Diecezji Tarnowskiej”.

Nietypowy przebieg miały dni skupienia alumnów piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Klerycy, którzy za kilkanaście dni przyjmą święcenia diakonatu, zwiedzili w dniach 6-7 maja były obóz koncentracyjny Auschwitz. Alumni wysłuchali także wykładów i uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na terenie Birkenau.

23 Tarnowska Nagroda Filmowa dobiegła końca. Podczas Gali Wręczenia Nagród 23 TNF, który odbyła się na tarnowskim Rynku 16 maja 2009 ogłoszono wyniki 3 gremiów jury Festiwalu oraz plebiscytu publiczności.

W dniu 8 maja jest obchodzony Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca dla uczczenia rocznicy urodzin Henryۥego Dunanta, ojca idei Czerwonego Krzyża i pierwszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 roku).

25 maja odbędzie się XIV Miejską Konferencja „Cyberprzestępstwo – nowym wyzwaniem wychowawczym”. Organizowana jest przez Specjalistyczną Poradnię Profilaktyczno Terapeutyczną w Tarnowie w współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Odbędzie się w poniedziałek 25 maja 2009 r. w godz. 9.00 – 11.30 w Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Bandrowskiego 4 w Tarnowie.