TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Pomimo tegorocznych oszczędności i braku koncertów, tarnowianie będą mieli okazję nowy rok przywitać z dobrą zabawą.

Od przyszłego roku po raz pierwszy w historii miasta wchodzą w życie zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców dokonujących nowych inwestycji oraz tworzących nowe miejsca pracy.

Od 1 stycznia tarnowianie, podobnie jak mieszkańcy innych miast Polski, nie będą musieli płacić za wydanie dowodu osobistego. To duże ułatwienie dla osób, które z wielu powodów zmuszone są starać się o nowy dokument.

Święta Bożego Narodzenia są bez wątpienia najpiękniejszym i najbardziej wyczekiwanym okresem w roku. To, jak się przyjęło, czas radości, magii i piękna. Okres gdy łatwiej zapomnieć o problemach codzienności, gdy konflikty spychane są na dalszy plan, a najważniejsza jest możliwość otoczenia się najbliższymi osobami, przy których nawet najzimniejsze i najciemniejsze dni mają niesamowity urok.

W ubiegły piątek w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Wydarzenie to poprzedziło seminarium „Kierunki Rozwoju Informacji Turystycznej w Polsce”.

 „Tarnowski Drogowskaz” to tytuł programu, który z inicjatywy Prezydenta Miasta, rusza na antenie Małopolskiej Telewizji Kablowej.

100 kg żywności – zupy jarzynowej oraz uszek do barszczu trafiło Kuchni św. Szymona przy Klasztorze Ojców Bernardynów. To wspólna akcja magistratu oraz tarnowskiego producenta mrożonek – firmy Fritar.

Na apel Prezydenta odpowiedziały wszystkie wydziały Urzędu Miasta Tarnowa, jednostki okołomiejskie oraz szkoły. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze – około sześciu tysięcy złotych, zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Po dokładnym zliczeniu kosztów, które dotychczas przeznaczane były na zakup oraz wysyłkę tradycyjnych kartek, może okazać się, że dochód będzie jeszcze większy.

Przypominamy administratorom budynków o obowiązku usuwania sopli i nawisów śnieżnych z dachów. Dla ułatwienia podajemy adresy firm dysponujących podnośnikami do prac wysokościowych:

17 grudnia br., podczas sesji Rady Miejskiej miała miejsce niecodzienna harcerska uroczystość. Instruktorzy Hufca ZHP im. Gen. Józefa Bema oraz osoby spoza ZHP, które wspierały tarnowskich harcerzy w 2009 roku, otrzymały odznaczenia i wyróżnienia za pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży.