TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Rozpoczęły się roboty związane z budową przejścia podziemnego przy ul. Mickiewicza. Charakter prowadzonych prac wymagał zamknięcia przejazdu tą ulicą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Brodzińskiego do skrzyżowania z ulicą Nową oraz ograniczenia ruchu na ul. Goldhammera.

Rozegrane w Tarnowie XI dyktando "O złote pióro" zdominowali reprezentanci tarnowskiej Straży Miejskiej. W kategorii drużynowej, w której współzawodniczą ze sobą przedstawiciele różnych grup zawodowych, pokonali oni wszystkich przeciwników i z rąk wiceprezydent Doroty Skrzyniarz oraz prof. Bogusława Dunaja odebrali Puchar Prezydenta Miasta, ekskluzywne pióra i pamiątkowe dyplomy.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie włączył się w miejskie obchody Dnia Ziemi. Uczestnicy z Pracowni Podtrzymywania Umiejętności Edukacyjnych przygotowali krótką prelekcję o tym, jak należy dbać o naszą planetę. Przed Warsztatem posadzono kolejny krzew.

Zachęcamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży.

Strażnicy miejscy zwyciężyli w Dyktandzie Ortograficznym "O złote pióro", zmagali się z przedstawicielami innych grup zawodowych m.in.: dziennikarzami, ratownikami i policjantami. Poniżej zamieszczamy tekst dyktanda.

Od godz. 23:00 dnia 22.04.2010 do godz. 07:00 dnia 23.04.2010 prognozowana jest temperatura minimalna od -2 do 0 stopni, a minimalna temperatura przy gruncie około -4 stopni (głównie w obniżeniach terenu). Prosimy o ostrożność.

W najbliższy piątek (23 kwietnia) o godzinie 14 00 w Sali Lustrzanej przy ul Wałowej 9, odbędzie się Lekcja WoSu z Prezydentem, której organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie.

Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała namawia mieszkańców do pozostawienia 1% podatku PIT w Tarnowie. Podczas dzisiejszego spotkania w siedzibie Gemini Park Tarnów ogłosił publicznie, że przekaże swój 1% dla Stowarzyszenia „U Siemachy”. Jestem przekonany, że to znakomity cel. To świetna placówka, realizująca z sukcesami swoją misję – mówi Szef Samorządu.

Tarnowskie Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro”, jako jedyna organizacja z regionu, zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu zorganizowanego przez Tygodnik Newsweek i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce na najlepszą kampanię reklamującą 1 procent. Kampania tarnowskiego Stowarzyszenia „Jeden procent – niejeden uśmiech” zyskała uznanie wśród internautów z całego kraju. Teraz najlepsze kampanie w drugim etapie wybiorą profesjonalni jurorzy.

Gemini Park to nazwa, jaka przed ponad rokiem pojawiła się na rynku Centrów Handlowych. W maju 2009 roku w Bielsku-Białej otwarte zostało Centrum Handlowo Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała o powierzchni najmu 27.500 metrów kwadratowych. Drugie w Polsce Centrum Handlowe Gemini to Gemini Park Tarnów. Planowany termin otwarcia – trzeci kwartał 2010 roku. Dla mieszkańców oznacza to kilkaset nowych miejsc pracy.

Znaczniki

Archiwalne