TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W szranki stanęło blisko dziesięć osób. Pierwsze posiedzenie członków Kapituły przyznającej „Nagrodę im. Tadeusza Tertila”, za najlepszą pracę magisterską lub licencjacką o tematyce związanej z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim, już się odbyło.

Bezpłatna profilaktyka dotyczy osób o największym ryzyku zachorowań - tarnowian od 65 roku życia i powyżej, w tym pensjonariuszy tarnowskich domów pomocy społecznej, Domu Dziennego Pobytu oraz zainteresowanych podopiecznych MOPS-u.

W Tarnowie rozpoczął się XVII Zjazd Drogowców Miejskich. Impreza ma wymiar ogólnopolski, jej celem jest zorganizowanie szerokiego forum dla wymiany poglądów i doświadczeń oraz wyrażenia opinii dotyczących środowiska branżowego i jego perspektywicznego rozwoju.

Po raz kolejny, w Stolicy, zorganizowano spotkanie „Klubu Tarnowskiego”. Gospodarz miasta podejmował osoby pochodzące z Tarnowa, które swoją drogę zawodową związały z Warszawą.

Podobnie jak rok temu plenerowa zbiórka przyborów szkolnych cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Tarnowa.

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, która odbędzie się w dniach 18-20 września 2009r.

Gospodarz Miasta spotkał się z uczestnikami Światowego Forum Mediów Polonijnych w Warszawie. Wystąpienie w Senacie zakończyło tegoroczny Zjazd.

Podczas drugiego dnia trwania Forum Ekonomicznego w Krynicy, nasze Miasto skorzystało z nietypowej formy promocji.

Jest szansa na dużą inwestycję w Tarnowie i nowe miejsca pracy. Dla Tarnowa to jeden z efektów zakończonego wczoraj II Forum Inwestycyjnego.

Jest się czym pochwalić. Na sesji Rady Miejskiej zaprezentowano bardzo dobre wyniki finansowe spółek komunalnych w Tarnowie. Dane pokazują, że na koniec I półrocza 2009 roku wszystkie spółki miejskie osiągnęły dodatni wynik finansowy.