TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Drużyny III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ryglic zwyciężyły w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

"Św. Paweł wzór wiary i życia" to temat konkursu informatycznego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji tarnowskiej. Ma on na celu m.in. pogłębienie wiary i wiedzy religijnej uczniów poprzez lekturę i analizę Listów św. Pawła.

3 maja uroczyście obchodziliśmy narodowe święto – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

W poniedziałek 27 kwietnia 2009 roku o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej w Tarnowie ul. Wałowa 10, odbędzie się Konferencja pt."Chcę jak inni mieć rodzinę", organizowanej w ramach Kampanii pod tym samym tytułem. Obecny 2009 rok został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony Rokiem Rodzinnej Opieki Zastępczej.

3 tony odpadów zebrano w dziewiątym „Wiosennym sprzątaniu Wątoku”. Wzięło w nim udział 250 osób.

„Uczniem być…” – pod takim hasłem 23 kwietnia 2009 roku odbyła się ósma edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie.

Pomoc w wysokości prawie 16,6 mln złotych udzieliła potrzebującym Caritas Diecezji Tarnowskiej w 2008 roku. Wolontariusze i pracownicy Caritas wspierali biednych, chorych, bezdomnych, a także dzieci i młodzież.

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ulicy Hodowlanej 6 włączyli się w tegoroczne obchody Dnia Ziemi.

Choroba nowotworowa to zawsze zaskoczenie dla chorego i jego rodziny. Różny bywa jej przebieg. Nie zawsze rodzina jest w stanie zapewnić choremu dobrą, profesjonalną opiekę. Dzięki wolontariuszom Tarnowskiego Hospicjum Domowego działającym z potrzeby serca, rodziny chorych doświadczają różnorakiej pomocy.

W Urzędzie Miasta Tarnowa odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców „Obowiązki sprzedawcy w zakresie sprzedaży z uwzględnieniem wybranych elementów Prawa Europejskiego”.