TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Budowniczy autostrady wszedł na teren Tarnowa. W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z wykonawcą odcinka drogi szybkiego ruchu, od węzła Wierzchosławice do węzła Krzyż, firmą Dragados.

Radny Jakub Kwaśny namawia mieszkańców do współpracy. Za naszym pośrednictwem przypomina o możliwościach bezpośredniego kontaktu. I anonsuje nowe inicjatywy.

Można już nabywać oczekiwaną już od blisko dwóch i pół roku Encyklopedię Tarnowa. W pracach nad jej przygotowaniem wzięło udział ok. 200 autorów. Dzieło można kupić w Tarnowskim Centrum Informacji oraz w Muzeum Okręgowym.

Rusza cykl uroczystości związanych z zacnym jubileuszem Urodzin Tarnowa. Wydarzenia promujące ten fakt rozpoczynają się już w najbliższą sobotę. Potrwają do wtorku.

Regionalny Ośrodek EFS w Tarnowie wraz z Wydziałem Strategii Urzędu Miasta Tarnowa zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Kwalifikowalność wydatków i budżet projektu PO KL”, które odbędzie się 10-11 marca 2010 przy ul. Goldhammera 3 w sali Urzędu Miasta Tarnowie. Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników szkolenia w wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego opracowania budżetu projektu do POKL.

„ Porozmawiajmy o Tarnowie” to akcja społeczna, którą przeprowadzę w najbliższy piątek (5 marca) w godz. od 14.00 do 18.00 w Centrum Handlowym Echo oraz w sobotę (6 marca) w godz. od 10.00 do 14.00 w Centrum Handlowym Max. Podczas trwającego kilka godzin dyżuru będę do dyspozycji mieszkańców wsłuchując się w ich opinie na temat problemów miasta.

Na realizację Programu pn. „Masowa nauka pływania dla uczniów tarnowskich szkół”, Miasto Tarnów otrzyma dofinansowanie z Funduszu Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych w roku 2010, będącego w dyspozycji Ministra Sportu i Turystyki. Z wnioskowanej kwoty 27 000,- zł Ministerstwo przyznało Miastu 24 000,- zł. Zadanie realizowane jest przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Akcja cieszy się bardzo dużym powodzeniem ze względu na swoją atrakcyjność i nieodpłatność, a swoim zasięgiem obejmuje 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Miasta Tarnowa.

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie przeprowadzi w dniach 5-7 marca V-tą Tarnowską Akcję Charytatywną "Przemów ludzkim gestem". Idea tej akcji jest szczytna, bowiem zakłada pomoc bezdomnym zwierzętom, bardzo okrutnie potraktowanym przez los.

26 lutego 2010 roku harcerze Hufca Tarnów ZHP im. gen Józefa Bema wzięli udział w sztafecie na szlaku Św. Jakuba. W 2004 roku francuscy pielgrzymi wpadli na pomysł zorganizowania wspólnej europejskiej akcji – sztafetowego przejścia do Santiago de Compostela z różnych stron Europy. W tym roku po raz pierwszy do udziału zostali zaproszeni także Polacy.

W ramach konsultacji społecznych tarnowianie mogli oddawać głosy i składać własne propozycje nazwy dla stadionu. Najbardziej popularną okazała się nazwa - „Jaskółcze Gniazdo”.