TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wśród wielu inicjatyw Urzędu Miasta Tarnowa pomocy poszkodowanemu w powodzi Tuchowowi, była także zbiórka pieniędzy przeprowadzona wśród samych pracowników magistratu. W wyniku tej akcji zebrano pięć tysięcy złotych. Oznacza to, że statystycznie, każdy urzędnik przekazał potrzebującym 11 złotych. To dobry efekt, namawiamy inne firmy i instytucje do podobnych zbiórek.

Wśród wielu inicjatyw Urzędu Miasta Tarnowa pomocy poszkodowanemu w powodzi Tuchowowi, była także zbiórka pieniędzy przeprowadzona wśród samych pracowników magistratu. W wyniku tej akcji zebrano pięć tysięcy złotych. Oznacza to, że statystycznie, każdy urzędnik przekazał potrzebującym 10 złotych. To dobry efekt, namawiamy inne firmy i instytucje do podobnych zbiórek.

Miło nam poinformować, że oficjalny portal miejski www.tarnow.pl zwyciężył w trzeciej edycji konkursu „Najlepsza Strona Internetowa w Małopolsce”.

Informacja o sytuacji hydrologicznej.

W tegorocznym budżecie Gminy Miasta Tarnowa przeznaczono kwotę blisko 200 tysięcy złotych na dofinansowanie dla miejskich służb do zakupów pojazdów. Z tej formy pomocy skorzystała przede wszystkim Straż Miejska, która przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa zakupiła samochód osobowy Ford Fusion 1,4 oraz samochód ciężarowo-osobowy Ford Transit. Łączna kwota tych inwestycji to ponad 115 tysięcy złotych.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje wszystkich klientów krytej pływalni przy ulicy Piłsudskiego 3, że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na tym obiekcie będzie on wyłączony z eksploatacji z dniem 14 czerwca 2010.

Tarnowskie Centrum Informacji wraz ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie i Lokalną Grupą Działania "Dunajec Biała", zorganizowali dla grupy kilkunastu dziennikarzy kolejną wizytę z cyklu "study press".

Mosty przy ul. Krakowskiej i Kwiatkowskiego, wskutek siły nurtu Białej, zostały jednak naruszone. Obecnie ich stan jest już jednak na tyle dobry, że nie stwarzają one zagrożenia dla przejeżdżających pojazdów. Przez wiele godzin trwała tam akcja zabezpieczająca.

Decyzją Prezydenta Miasta wszyscy biorący udział w akcji zapobiegania powodzi na terenie Tarnowa zostali objęci szczepieniami ochronnymi. Tarnów został objęty też działaniami mającymi na celu zmniejszenie populacji komarów, szczególnie dokuczliwych na terenach podmokłych.

Trwa szacowanie szkód, jakie powstały w Tarnowie w wyniku obfitych deszczów i podniesienia się stanu wód. Jednocześnie, intensywnie i z wielkim zapałem, organizowana jest pomoc dla pobliskiego Tuchowa, który bardzo poważnie ucierpiał wskutek przejścia tam fali powodziowej.

Znaczniki