TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jak powinno się nazywać rondo na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej? O tym mogą zadecydować mieszkańcy Tarnowa. Rozpoczynamy plebiscyt, w którym mogą wziąć udział tarnowianie. Na propozycje czekamy do 15 czerwca.

Półtoraprocentowy wzrost PKB i 300 tysięcy miejsc pracy – to efekty skutecznych starań naszego kraju o pieniądze z unijnych funduszy – powiedziała w Tarnowie Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

Na miano regionalnego lidera w zakresie elektroterapii zapracował oddział kardiologii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Tworzenie wojewódzkiego systemu pracy z uczniami zdolnymi w ramach projektu Diament - to tytuł konferencji, która odbyła się w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

W związku z przypadkami tzw. świńskiej grypy (A/H1N1) codziennie do godz. 12 aktualizowane są komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego. Są dostępne na stronie www.pis.gov.pl.

Miejskie Biuro Wyborcze w Tarnowie informuje, iż w Tarnowie utworzone zostały 72 obwody głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na 7 czerwca 2009 r. Kandydatów do komisji obwodowych mogą zgłaszać pełnomocnicy komitetów wyborczych lub upoważnione przez nich osoby.

Jak skutecznie wykorzystywać internet w codziennej działalności gospodarczej? Jak w 20 minut założyć i prowadzić sklep internetowy? Jak skutecznie reklamować w internecie swoją firmę, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów? Odpowiedzi na pytania przyniesie konferencja „Zastosowanie internetu w biznesie” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, 7 maja.

Po raz dziesiąty odbędzie się konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów”. Zapraszani do niego są mieszkańcy Tarnowa, szkoły, przedszkola i inne instytucje.

Ponad 4 600 abiturientów tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło dziś do egzaminu dojrzałości. W pierwszym dniu pisali maturę z języka polskiego. Jest obowiązkowa dla każdego – można było tylko wybrać poziom – podstawowy lub rozszerzony.

Niemal 3,5 tysiąca dzieci będzie od września uczęszczało do tarnowskich przedszkoli. To około 15 procent więcej niż w ubiegłym roku.