TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jeśli Twoje dziecko marzy o wystąpieniu w telewizji, ma szansę wygrać udział w finałowych odcinkach programu „Psie opowieści, czyli ochy i fochy”.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść na przesłuchanie do mobilnego studia TVP, które odwiedzi Tarnów w poniedziałek 4 października.

Podobnie jak w poprzednich latach, 1 października rozpoczyna się jesienna akcja odbierania liści od mieszkańców miasta Tarnowa.

Zakończył się kolejny konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w naszym mieście „Zielony Tarnów”. Po raz jedenasty komisja konkursowa dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Pomimo niesprzyjającej tegorocznej aury, do konkursu zgłosiło się wielu uczestników, chociaż nieco mniej niż w latach ubiegłych. Od czerwca do sierpnia komisja konkursowa obejrzała 12 ogrodów przy domach jednorodzinnych, 12 ogrodów przy instytucjach, 7 ogrodów przy budynkach wielorodzinnych oraz 11 balkonów.

Tarnowski tygodnik TEMI umocnił swoją pozycję w rankingu najchętniej czytanych tytułów prasowych w Polsce. Według badań SMG/KRC Millward Brown udział TEMI w rynku wzrósł z 0,47 do 0,51 proc.

Nagrody dla uczęszczających do tarnowskich szkół laureatów ogólnopolskich konkursów i wiele atrakcji dla najmłodszych zaplanowano podczas happeningu „Żyj zdrowo, jedz kolorowo”, który w czwartek, 30 września, odbędzie się w tarnowskim Pałacu Młodzieży.

W tym roku, trwającą 6 lat, naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, na pierwszym roku, rozpoczęło blisko 50 alumnów. Gościem uroczystości był Prymas Polski, metropolita gnieźnieński, Arcybiskup Józef Kowalczyk.

W Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika oddano do użytku wyremontowany oddział chirurgii ogólnej i naczyń. Przeprowadzenie tej inwestycji było możliwe dzięki darowiźnie, jaką na rzecz szpitala przekazał Leon Ligus, kanadyjski biznesmen polskiego pochodzenia.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 6 zamierza jeszcze w tym roku poszerzyć liczbę wolnych miejsc z 40 do 45. Rozpoczął się nabór chętnych osób z niepełną sprawnością intelektualną. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2010/2011 dla słuchaczy Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie miała miejsce w auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na uroczystości inauguracyjnej obecne były władze Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie oraz władze miasta Tarnowa i województwa małopolskiego. Wykład inauguracyjny na temat: Czy nowy ateizm jest zagrożeniem dla dialogu nauki i wiary wygłosił ks. prof. dr hab. Stanisław Wszołek. Spotkanie uświetnił występ zespołu "Tercjum", który zaprezentował trzy utwory z Konkursu zespołów wokalnych zorganizowanego w Chrzanowie. W czerwcu 2010 roku na przeglądzie chórów UTW Zespół zajął pierwsze miejsce.

Droga na zajęcia do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie jest jeszcze bezpieczniejsza. Przy Warsztacie powstało przejście dla pieszych. Chodnik prowadzący do budynku został wyłożony kostką, a okoliczne żywopłoty – wycięte.

Znaczniki

Archiwalne