TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Biblioteka na Osiedlu Gumniska, siedziba Rady Osiedla Rzędzin, a na starówce budynek Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza 2 - to kolejne miejsca, w których świadczona będzie nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich tarnowian.

 

Od wczoraj trwa Święto Miasta Tarnowa. W czwartek wieczorem w amfiteatrze odbyła się Gala Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury oraz koncert „Nie-zapomniane tarnowskie piosenki”. ZDEARZENIA 2018 potrwają do niedzieli 24 czerwca.

W niedzielę początek I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Józefa Władysława Krogulskiego. Otworzy go recital fortepianowy Oxany Yablonowskiej w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Chętni wciąż mogą zarezerwować bezpłatny bilet na ten koncert. Można to zrobić pod adresem: www.penderecki-center.pl. Zapraszamy.

 

Wyjątkowa wystawa makiet i modeli kolejowych w ramach Święta Miasta Tarnowa, będzie prezentowana w Sali Lustrzanej w Tarnowie w dniach 22-23 czerwca w godz. 10.00-19.00. Wstęp wolny.

Są uzdolnieni i kreatywni. Nie boją się wyzwań; odważnie i niestandardowo patrzą na otaczający ich świat, wydobywając z niego piękno. Dziś był ich dzień. Podczas inauguracji ZDEARZEŃ wręczone zostały stypendia artystyczne, tytuły „Nauczyciel z Kulturą”, Nagrody Miasta Tarnowa oraz Złoty Dukat. Galę wręczenia nagród uświetniły „Nie-zapomniane tarnowskie piosenki” w aranżacji Bartka Szułakiewicza.

Podczas dzisiejszej, LVI sesji nadzwyczajnej Rada Miejska w Tarnowie wyraziła zgodę na zwiększenie wydatków na rewitalizację ulic i placu na starówce, budowę centrum rekreacji Kantoria i wykup lokalu przy ulicy Urszulańskiej, w którym powstanie izba pamięci. – Dziękuję radnym. To były trudne, ale bardzo potrzebne decyzje – podkreślał po zakończeniu głosowania prezydent miasta Roman Ciepiela.

Rada Osiedla Starówka, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Tarnowskie Centrum Informacji zapraszają na #INSTAspacery po tarnowskiej starówce. - Zwiedzasz? Robisz zdjęcia? Spacerujesz? Połącz to! – w ten sposób organizatorzy zapraszają potencjalnych uczestników.

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało umowę na dostawy ekologicznego paliwa gazowego CNG dla Tarnowa. Małopolskie miasto od lat konsekwentnie stawia na transport niskoemisyjny, a niedawno zdecydowało się rozbudowę floty pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Już niebawem na tarnowskie ulice wyjedzie 21 nowych autobusów Scania oraz 2 śmieciarki, zasilane gazem dostarczanym przez PGNiG Obrót Detaliczny.

Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegają przed burzami z gradem, których można się dzisiaj w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz jutro w nocy spodziewać w powiecie tarnowskim.

Sporo kontrowersji wzbudził plan budowy obwodnicy wschodniej. Mieszkańcy osiedla „Rzędzin” z niepokojem pytali o  plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części Tarnowa, zakładający m.in. jej budowę.

Znaczniki

Archiwalne