TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Mieszkańcy Małopolski w najbliższych godzinach mogą spodziewać się intensywnych opadów śniegów. W regionie także mocno zawieje.

W ciągu najbliższych dni prognozowane są intensywne opady śniegu i śniegu z deszczem. W związku z tym przypominamy, że mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje do pracowników dyżurujących przez całą dobę, zarówno w kwestii odśnieżania ulic, jak i pomocy osobom bezdomnym.

30 dzieci uczestniczyło w 2016 r. w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Tacy sami jak inni – silniejsi w rodzinie” . Program, który właśnie został zakończony, skierowany był do osób z autyzmem oraz ich rodzin.

Z myślą o seniorach zorganizowano spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 9 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W programie znalazło się przedstawienie jasełkowe „Moje Betlejem”, nie zabraknie też wspólnego kolędowania.

Można się już zapisywać na zajęcia organizowane podczas ferii zimowych przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA. W tegorocznym programie znalazły się atrakcje w ramach półkolonii, a także obozy – sportowy i artystyczny.

Wyjątkowy koncert muzyki Edwarda Czernego, „ojca polskich big bandów” odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, w Kinie Marzenie. Usłyszymy grane na całym świecie od przeszło pół wieku standardy jazzowe w aranżacji big bandu i kwintetu smyczkowego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Pola jest pierwszą tarnowianką urodzona w 2017 roku. Noworodek przyszedł na świat 2 stycznia o godz. 6:10 w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza. Dziewczynka jest zdrowa, a w chwili urodzenia ważyła 2800 g i mierzła 51 cm. 

Od Nowego Roku weszła w życie nowa ustawa „za życiem”. Gwarantuje ona wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości 4 tys. zł w przypadku urodzenia się żywego dziecka z ciężkimi nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu. Wnioski można składać na ul. Goldhammera i ul. Granicznej. 

Mieszkańcy Tarnowa mogą osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej i tradycyjnej zgłaszać swoje uwagi do projektu Uchwały Antysmogowej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Uchwała ma ograniczyć używanie w Małopolsce pieców starej generacji, które są jednym z głównych źródeł smogu.

 

Jak podają przedstawiciele Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie, w ostatnim roku urodziło się 2052 dzieci. To o 78 tarnowian więcej, niż w 2015 roku. Rodzice najchętniej wybierali dla swoich pociech takie imiona jak Julia i Szymon.