TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dziś zakończyło się spuszczanie wody i odławianie ryb ze stawu w Parku Strzeleckim. Park przechodzi właśnie gruntowną rewitalizację. Wyremontowany zostanie również staw, a łabędzie, które mieszkały na nim od wiosny do jesieni, na czas prac zostaną przeniesione na zbiornik wodny w parku Piaskówka.

 

W ubiegłym roku, II Szczep Harcerski „Orlęta” im. Orląt Lwowskich, działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie obchodził pięćdziesięciolecie działalności. To właśnie wtedy podjęta została decyzja o ufundowaniu szczepowego sztandaru.

Tarnowska Nagroda Filmowa jest na półmetku, przynajmniej jeśli chodzi o projekcje konkursowe. Za nami sześć filmów, sześć historii. „Pewnego razu w listopadzie” było jedną z nich. O pracy nad nim i o współpracy z jego reżyserem Andrzejem Jakimowskim opowiadał człowiek odpowiedzialny za jego montaż Cezary Grzesiuk.

130 zawodników i 22 trenerów zostało nagrodzonych przez prezydenta miasta Tarnowa Romana Ciepielę za osiągnięcia w działalności sportowej. Dodatkowo przyznano 11 wyróżnień za działalność społeczną na rzecz tarnowskiego sportu. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbywa się dzisiaj w Modrzewiowym Dworze.

Jeszcze przez tydzień, do 30 kwietnia, można zgłaszać projekty w tegorocznej, siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak rok temu, mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co wydać dwa miliony sto tysięcy złotych z miejskiego budżetu. Również do 30 kwietnia trwają dyżury urzędników, którzy w razie potrzeby służą autorom projektów informacjami.

 

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w całej Małopolsce przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu. Lokalnie spodziewać można się także gradu.

Tradycją Tarnowskiej Nagrody Filmowej są codzienne spotkania z twórcami projekcji konkursowych. Reżyserzy, scenarzyści, aktorzy zjeżdżają do Tarnowa, aby spotkać się z wielbicielami X muzy i opowiedzieć im o swojej pracy przed lub za kamerą.

Koncertem Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego rozpoczęła się 32. Tarnowska Nagroda Filmowa. Podczas tegorocznego festiwalu amatorzy kinematografii obejrzą 12 projekcji konkursowych, sześć projekcji specjalnych (wyświetlanych w ramach aneksu do konkursu), trzy filmy związane z Tarnowem i regionem oraz trzy zestawy filmów animowanych dla dzieci.

Rada Miejska nie podjęła uchwały zwiększającej budżet miasta Tarnowa. Taka decyzja sprawia, że miasto nie ma przesłanek budżetowych do dalszej analizy przedstawionej oferty pierwokupu terenu zlokalizowanego przy ul. Krakowskiej 46.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Ryszard Pagacz zwołał na dzisiaj nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 16 w Sali Lustrzanej.

Znaczniki

Archiwalne