TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej, ostatnie w tym roku spacerki po Tarnowie, Letnia Potańcówka na koniec wakacji, towarzyski turniej piłki ręcznej i piłkarski pojedynek na stadionie Metalu – to nasze propozycje spędzenia ostatniego wakacyjnego weekendu. Zachęcamy także do wzięcia udziału w uroczystości w 79. Rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Kolejne nowe gabinety terapeutyczne uruchomi w Tarnowie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Wszystkie znajdują się przy ul. Jana Kochanowskiego 30 i wchodzą w skład Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Azylowe psiaki mają nowy plac zabaw! PUK właśnie zakończył prace nad ogrodzonym wybiegiem dla swoich zwierzaków.

Dziś do grona tarnowskich stulatków dołączyła pani Helena Skicka. Pani Helena urodziła się  30 sierpnia 1918r. w Umieszczu nieopodal Jasła. Z Tarnowem związana jest od 80 lat.

Ogłoszony został konkurs na wykonanie projektu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik stanie przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności, a na jego budowę zabezpieczono w miejskiej kasie 350 tysięcy złotych.

Podczas dzisiejszej, LXVIII sesji nadzwyczajnej Rada Miejska w Tarnowie odrzuciła trzy projekty uchwał, dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Tarnowie, w tym dla terenów dawnego Owintaru.

1 września o godzinie 9 przy Pomniku Ofiar Faszyzmu na Cmentarzu Starym rozpoczną się uroczystości w rocznicę  wybuchu II wojny światowej. Do udziału w nich prezydent Tarnowa zaprasza wszystkich mieszkańców.

Dziś ogólnopolskie święto Straży Miejskiej, czyli Dzień Strażnika Gminnego. Święto przypada co roku 29 sierpnia, w rocznicę uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o strażach gminnych.

 

 

 

 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie zwołał na dzisiaj LIX nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 15.30 w Sali Lustrzanej. Wcześniej – o godz. 14 – rozpocznie się tam druga część LVIII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej z 17 lipca.

Prawie 200 gości reprezentujących Polonię z 32 krajów i 5 kontynentów po raz trzeci odwiedzi Tarnów. Dwudniowe Forum Gospodarcze Polonii Świata rozpocznie się już 3 września w Tarnowie. Wydarzenie po raz kolejny skupi najważniejsze osoby reprezentujące organizacje gospodarcze i społeczne, prowadzone przez rodaków na całym świecie. Miasto Tarnów, jako gospodarz tego wydarzenia od 2016 roku, aktywnie promuje współpracę międzynarodową, właśnie w sferze polonijnej kooperacji i aktywności gospodarczej.

Znaczniki

Archiwalne