TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański zdobył wczoraj w Toruniu tytuł halowego mistrza Polski seniorów w skoku w dal. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka okrasił ten występ rekordem życiowym; uzyskany przez niego rezultat 7.73 m jest zarazem najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce.

Najbliższy weekend zapowiada się teatralnie i filmowo. Okazję do kibicowania znajdą także sympatycy piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.

Zbliża się pierwszy z terminów składania wniosków o przyznanie Odznaki Honorowej Gminy Miasta Tarnowa. Przypomnijmy, wnioski do Konwentu, za pośrednictwem Urzędu Miasta, można zgłaszać do 31 marca. Kolejny termin to 30 września.

Senatorowie, nie dopuszczając do głosowania poprawek w ustawie o Instytucie Współpracy Polsko – Węgierskiej zdecydowali, że siedziba placówki będzie się mieścić w Warszawie.  

 

Dlaczego wychowanie „bez klapsa” jest tak ważne? Jak zbudować prawidłową relację z dzieckiem? – o tym i o wielu innych aspektach związanych z wychowaniem pozbawionym przemocy będzie można dowiedzieć się podczas cyklu warsztatów edukacyjnych pn. „Wychowanie bez klapsa” organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Od najbliższego poniedziałku, 19 lutego, rodzice tarnowskich przedszkolaków z placówek publicznych mogą składać deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny. Mają na to czas do 28 lutego.

 

 

 

 

W najbliższą sobotę, hala Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Chemicznej opanowana będzie przez policjantów. Rozegrany zostanie tam bowiem II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Impreza będzie miała charakter charytatywny, a wszystkie zebrane fundusze przekazane zostaną na konto borykającej się z wieloma ciężkimi chorobami Julki, córki jednego z tarnowskich policjantów.

Wsparcie społeczno-zawodowe, indywidualny program szkoleniowy oraz możliwość zatrudnienia w Zakładzie Aktywności Zawodowej – to tylko niektóre korzyści, na jakie mogą uzyskać uczestnicy projektu „OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI” w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej ZAZ „Słoneczne Wzgórze” realizowanego przez Gminę Miasta Tarnowa.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej trwa rekrutacja osób zainteresowanych udziałem w spotkaniach w ramach grupy wsparcia, dedykowanej rodzicom korzystającym z pomocy Ośrodka, w szczególnościrodzicom zainteresowanym wprowadzeniem zmian w swoich relacjach z dziećmi.

Potwierdziły się wczorajsze, korzystne prognozy jakości powietrza dla Tarnowa. Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który prowadzi państwowy monitoring zanieczyszczeń, dziś powietrze jest wolne od smogu. Podobnie jest w niemal całej Małopolsce.

 

Znaczniki

Archiwalne