TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Podczas dzisiejszej, LII nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnowa Mieczysław Korczak, pułkownik Armii Krajowej i znany tarnowski lekarz został Honorowym Obywatelem Miasta Tarnowa. Uchwałę, podjętą w tej sprawie przez tarnowskich radnych, odebrała jego córka, Marta Fistek. - W imieniu mojego taty chciałam serdecznie podziękować za ten honor. Tata jest bardzo wzruszony - mówiła zgromadzonym w Sali Lustrzanej.

 

Jutro, 27 kwietnia, rusza 19. już akcja rozdawania flag. Nowością w tym roku jest to, że flagi będzie można odbierać także w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej przy ulicy Brodzińskiego 14.

Ponad 66 tys. osób skorzystało z zadań realizowanych w ubiegłym roku przez organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, które uzyskały wsparcie z budżetu miasta Tarnowa (w tym z budżetu państwa). Wartość udzielonego wsparcia wyniosła 8 677 700 zł i była wyższa o ponad 243 tys. niż w roku 2016.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie zwołał na dzisiaj LI zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej. Dzisiejsza sesja będzie miała nieco inny przebieg od pozostałych. O godz. 12 nastąpi w niej bowiem przerwa i odbędzie się LII uroczysta sesja Rady Miejskiej.

W środę (25.04.18) zakończył się konkursowy przegląd bajek w sekcji Filmy Młodego Widza skierowany do najmłodszych kinomanów, a po środowych obradach Jury Dziecięce towarzyszące tej sekcji już wybrało najlepszy film. Werdykt ogłoszony zostanie w sobotę 28 kwietnia podczas Gali Wręczenia Nagród 32. TNF o godz. 19:00.

Współpraca z gminami aglomeracji tarnowskiej, realizacja inwestycji w zakresie ochrony środowiska, modernizacja miejskich obiektów ochrony zdrowia – między innymi tym tematom poświęcone było dzisiejsze spotkanie prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie.

Za nami czwarta edycja konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów szkół wyższych – przyszłych biznesmenów i twórców start-upów, rozwijających swoje marzenia i tworzących przyszłość gospodarczą Tarnowa.

W przyszły czwartek obchodzić będziemy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Tarnowskie uroczystości z tej okazji rozpoczną się o godz. 11.15 uroczystym złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza (2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, o godz. 7.45 odbędzie się tam ceremonia podniesienia flagi na maszt).

Kto był ostatnim burmistrzem Tarnowa, jak się nazywał pierwszy klub sportowy, powołany do życia w Mościcach, w którym roku po raz pierwszy w historii lokalnego samorządu wybrani zostali żydowscy radni – między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy wczorajszej, trzeciej edycji konkursu „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście”. Do konkursowych zmagań w Sali Lustrzanej przystąpiło 56 osób. Teraz do spróbowania swoich sił zapraszamy wszystkich chętnych. Test i odpowiedzi można znaleźć w załącznikach pod tekstem.

 

Paweł Chwał, dziennikarz Gazety Krakowskiej zwyciężył w trzeciej edycji konkursu „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście”. Zdobył 99 punktów i został wyróżniony główną nagrodą w wysokości sześciu tysięcy złotych. - Pytania były bardzo trudne, ale właśnie tak powinien wyglądać konkurs Znam Tarnów. To prawdziwy test wiedzy o Tarnowie, nie tylko zwykły sprawdzian – mówił zwycięzca po zakończeniu konkursu. Drugie miejsce zajęła Justyna Chwał, żona Pawła, a trzecie – Ewa Borowska – Sądowicz.

Znaczniki

Archiwalne