fTARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Niech zabrzmi muzyka!” to kolejny tytuł wykładu Uniwersytetu Dziecięcego przy PWSZ, podczas którego mali odkrywcy dowiedzą się, co łączy fizykę i muzykę. Tym razem w otwartym spotkaniu mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku od 7 do 10 lat, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Zajęcia zaplanowano 11 marca o godz. 11:30 w auli C017 Instytutu Politechnicznego PWSZ.

Tradycyjnie jak co roku 7 marca świętowano słodkie urodziny miasta. W 687. rocznicę lokacji miasta na tarnowskim Rynku stawiło się niemal półtora tysiąca przedszkolaków, którzy puścili do nieba niebieskie i żółte baloniki. Przygotowano dla nich niemal 250 kilogramów słodkich muffinów. Świętowanie potrwa do wieczora i zakończy się koncertami w namiocie na Rynku.

Znane są wyniki badań okoliczności i przyczyn dwóch pożarów silników autobusów miejskich, do których doszło 12 stycznia i 20 lutego. W pożarach nikt nie ucierpiał, w obu przypadkach ogień nie wyszedł poza komorę silnika. Z Jerzym Wiatrem, prezesem Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie, rozmawia Daniela Motak

Jeśli chcesz poznać tajniki kolorystyki, sztuki stylizacji, a do tego fascynuje cię historia mody i design, to z pewnością zainteresuje cię nowy cykl „Moda według Kobiet". Warsztaty zaplanowano 10, 24 i 31 marca o godz. 17 w Centrum Sztuki Mościce.

12 marca, w najbliższą niedzielę, zmienią się rozkłady jazdy pociągów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, łączących Tarnów z Krakowem, Nowym Sączem i Krynicą – Zdrój. Zmiany będą niewielkie - liczba połączeń kolejowych pozostanie taka, jak obecnie, a różnice w godzinach odjazdów i przyjazdów będą wynosić od minuty do kilku minut.

 

„Dokumenty proszę….” to propozycja kina Marzenie dla miłośników filmów dokumentalnych. Przez kolejne cztery poniedziałkowe wieczory o godz. 18:30 będą przestawiane różne spojrzenia na ten gatunek filmowy. Cykl zainauguruje już dzisiaj, 6 marca, projekcja w reżyserii Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się bezpłatna akcja przeglądu budynków kamerą termowizyjną. Odebrano ponad 200 zgłoszeń w tej sprawie. Lista chętnych zapełniła się pierwszego dnia. Ekodoradca z tarnowskiego magistratu odwiedził 41 domów, głównie budynki jednorodzinne.

W najbliższych dniach zakończy się wiosenne sprzątanie liści, pozostałych po zimie na trawnikach w tarnowskich parkach, na zieleńcach, skwerkach i pasach drogowych. - Musimy skończyć jak najszybciej, bo temperatura rośnie, trawa zaczyna rosnąć, a leżące na trawnikach liście zabierają jej słońce i uniemożliwiają wzrost – tłumaczy Józef Czupryna z Referatu Gospodarki Komunalnej.

 

Jesteś mieszkańcem Tarnowa i chcesz decydować o tym, w jaki sposób rozdysponować środki z miejskiej kasy? Przyjdź na otwarte spotkanie z prezydentem Romanem Ciepielą w Sali Lustrzanej, by podyskutować o budżecie obywatelskim. – Zachęcamy do podjęcia dyskusji i podzielenia się sugestiami na temat kolejnej edycji – przekonuje Roman Ciepiela, prezydent miasta. Spotkanie zaplanowano 14 marca o godz. 17:30.

Żegnamy się z zimą! Jak poinformowali pracownicy TOSiR, dziś, 3 marca, ostatnia szansa w tym sezonie, by skorzystać z lodowiska przy ul. Wojska Polskiego. Od jutra ślizgawka będzie nieczynna.