TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie, mieszcząca się obecnie przy ul. Chyszowskiej 3, jak co roku organizuje cykl spotkań dla rodziców i wychowawców pod nazwą ”Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Celem warsztatów jest kształtowanie, rozwijanie i doskonalenie umiejętności wychowawczych.

Synoptycy ostrzegają, że dziś przez cały dzień można się spodziewać opadów deszczu, którym towarzyszyć będą burze z gradem.

 

Po raz drugi przedsiębiorcy i organizacje polonijne zostali nagrodzeni Orłami Biznesu Polonii Świata. Nagrody mają charakter honorowy i są wręczane podczas odbywającego się w Tarnowie Forum Gospodarczego Polonii Świata.

Ponad 170 gości z 30 krajów na pięciu kontynentach zapowiedziało udział w rozpoczętym dzisiaj w Tarnowie III Forum Gospodarczym Polonii Świata. Są wśród nich przedstawiciele środowisk polonijnych, prowadzący działalność gospodarczą i społeczno - kulturalną.

 

Dziś rozpoczęło się III Forum Gospodarczego Polonii Świata. Niemal 200 gości reprezentujących Polonię z 32 krajów i 5 kontynentów przyjechało po raz trzeci do Tarnowa, aby wziąć udział w wydarzeniu gospodarczym dedykowanym polskim i zagranicznym przedsiębiorcom, organizacjom otoczenia biznesu, klastrom, grupom producenckim, stowarzyszeniom i związkom, integrującym Polonię z Macierzą.

Przed nami nowy rok szkolny. Rok, z którego na pewno ucieszą się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Ci bowiem od września mogą odbywać lekcje wychowania fizycznego w nowej, wielofunkcyjnej sali sportowej.

W poniedziałek, 3 września o godzinie 6.00 otwarty zostanie przejazd pod wyremontowanym przez kolejarzy wiaduktem na ulicy Warsztatowej.

Spowolnienie rozwoju Tarnowa, chaos urbanistyczny, zniechęcenie inwestorów do podejmowania działań w mieście, strata publicznych pieniędzy i konkretnej, zainteresowanej inwestowaniem w Tarnowie firmy - tak prezydent Roman Ciepiela ocenia skutki decyzji radnych, którzy w środę, 28 sierpnia, odrzucili  trzy projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Jutro, 1 września, w godzinach popołudniowych, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na rozbudowywanej ulicy Spokojnej. Wykonawca prac informuje, że na odcinku Spokojnej od alei Piaskowej do ulicy ks. Kmiecika ruch będzie odbywał się jezdną północną i tymczasową utwardzoną jezdnią przy skrzyżowaniu z aleją Piaskową.

Niewiele ponad siedem tygodni dzieli nas od wyborów samorządowych. Pierwsza ich tura zarządzona została przez premiera na niedzielę 21 października, ewentualna druga (w przypadku wyboru prezydenta) odbędzie się w niedzielę 4 listopada.

Znaczniki

Archiwalne