TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Miasto rozstrzygnęło konkurs na prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. Podpisano umowę z czterema organizacjami pozarządowymi, co najmniej 500 tarnowskich seniorów skorzysta z aktywizujących bezpłatnych zajęć w tym roku. Ruszyły właśnie zapisy, deklaracje można składać w jednej z czterech placówek. Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej są finansowane z budżetu Miasta Tarnowa. Projekt został wyłoniony w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów zaprasza jutro, w sobotę 24 lutego, najmłodszych mieszkańców Tarnowa do hali im.  Shihana Wiesława Gwizda, na sportowe zakończenie ferii zimowych 2018.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają spore ochłodzenie. Mrozy mogą nam towarzyszyć przez cały weekend i potrwać do wtorku lub środy. Dlatego przypominamy, że przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie działa zespół do spraw pomocy osobom bezdomnym. Mieszkańcy miasta mogą tam informować o przypadkach wymagających pomocy – dotyczy to nie tylko osób bezdomnych, ale również samotnych, chorych, starszych lub niepełnosprawnych.

Kibice siatkówki będą mieli ostatnią w rundzie zasadniczej okazję do zobaczenia w akcji zespołu Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Przed swoimi kibicami zaprezentują się także siatkarki UKS Jedynka Tarnów oraz młodzieżowe zespoły koszykarskie MUKS 1811 Unii Tarnów. Miłośników piosenki zapraszamy na koncert piosenek Agnieszki Osieckiej oraz na spektakl złożony z największych przebojów zespołu „Maanam”. Najmłodsi z chęcią odwiedzą natomiast halę przy ul. Krupniczej oraz Centrum Sztuki Mościce.

Znamy już organizacje pozarządowe, które w 2018 roku zrealizują zadania z zakresu zdrowia publicznego skierowane do mieszkańców miasta Tarnowa. Miasto dofinansuje w 95% realizację zadań skierowanych do niepełnosprawnych dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i przeznaczy na ten cel kwotę 119 000 zł.

Trwa wymiana i modernizacja taboru Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie. Do końca roku na tarnowskich drogach pojawi się 40 nowych autobusów, z czego 21 pojazdów zasilanych sprężonym gazem CNG. Spółka planuje też zakup testowy elektrycznego autobusu SOLARIS.

Dziesięć drużyn reprezentujących komendy policji z województwa małopolskiego stanęło na starcie II Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Zawody rozgrywane w hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zakończyły się sukcesem zespołu KMP Kraków, na drugim miejscu uplasowała się ekipa KPP Oświęcim, a trzecią pozycję wywalczyli gospodarze, drużyna KMP Tarnów.

Na wiosnę ponownie rusza akcja tarnowskiej Straży Miejskiej „Posprzątaj po swoim psie”. W ubiegłym roku cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, a wręcz aprobatą mieszkańców Tarnowa. Wielu tarnowian dzwoniło nawet z prośbą o umieszczenie tabliczek z żartobliwymi wierszykami zachęcającymi do sprzątania w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Konsultacje przeprowadzone zostały na podstawie Uchwały Nr XLIV/445/2017 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 26 października 2017 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Osiedla Nr 8 Mościce dotyczących zmiany granic Gminy Miasta Tarnowa.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych apeluje do mieszkańców o przywożenie do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) tylko odpadów starannie posegregowanych na poszczególne frakcje.

Znaczniki

Archiwalne