TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tomasz Przygoda, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 14, został uhonorowany tytułem „Nauczyciel – Wolontariusz Roku”. Wczoraj, 9 października, na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał statuetkę z rąk minister edukacji.

Dzisiaj nastąpił odbiór prac przy remoncie zachodniej elewacji Gimnazjum nr 2. Zgodnie z umową zakończyły się one do końca września. Wykonawcą remontu była tuchowska firma „MAL-REM”, a koszt zadania zamknął się kwotą ponad 47 tys. złotych. Zakończenie remontu oznacza finalizację, trwającego od roku 2015 kompleksu prac, których koszt wyniósł ponad 1,1 mln złotych.

Koncerty, hejnał Tarnowa i salut armatni będą towarzyszyć zaplanowanemu na 14 października osłonięciu muralu z fragmentem Panoramy Siedmiogrodzkiej, który powstał na ścianie kamienicy przy ulicy Wałowej. Na uroczystość i do dobrej zabawy wszystkich tarnowian zapraszają prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela i radni Osiedla Starówka, pomysłodawcy namalowania muralu.

 

Poznaliśmy już nazwisko pierwszego zawodnika, który reprezentował będzie w przyszłym roku barwy beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi, drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów. Warunki nowego kontraktu z tarnowskim klubem ustalił bowiem Duńczyk, Kenneth Bjerre, dla którego będzie to czwarty z rzędu sezon w zespole „Jaskółek”.

Dwa psy i jedna kotka znalazły nowych właścicieli w wyniku dnia otwartego, zorganizowanego w minioną sobotę w tarnowskim azylu dla zwierząt. Kolejny pies został odnaleziony w azylu przez właścicieli i wrócił do domu.  - Zapraszamy do adopcji i do zabaw z naszymi podopiecznymi jak najczęściej -  mówi Ilona Drwal z azylu.

 

Od początku roku ponad 400 osób skorzystało z możliwości przebadania alkomatem w siedzibie Straży Miejskiej. Bezpłatne badanie można wykonać w każdy dzień tygodnia, przez całą dobę. Wystarczy zgłosić się do siedziby miejskich strażników przy ul. Brodzińskiego 14.

Do zakupu biletów na przejazdy autobusami komunikacji publicznej zachęca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. – Chcemy zwrócić pasażerom uwagę, że w dużej mierze od nich zależy modernizacja taboru – podkreśla Jerzy Wiatr, prezes MPK w Tarnowie.

Po raz kolejny, w związku z trwającym remontem, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na ulicy Krakowskiej. Na odcinku jezdni Krakowskiej poniżej skrzyżowania z ulicami Urszulańską i Nowym Światem ruch samochodów prowadzony jest tylko jednokierunkowo, z zachodu na wschód, dotychczasowym pasem postojowym.

 

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zainaugurowano dzisiaj, 9 października, kolejny rok akademicki. Będzie to wyjątkowy rok dla uczelni, która wkrótce będzie obchodzić 20-lecie istnienia. Obecnie kształci się tu ponad cztery tysiące studentów. Większość z nich, trzy tysiące trzysta osób, stanowią osoby studiujące w trybie stacjonarnym.

Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczny Dzień Dziecka najmłodsi tarnowianie i ich rodzice spędzić będą mogli w całkowicie zmodernizowanym Ogrodzie Jordanowskim w Parku Strzeleckim. Wymienione w nim zostaną wszystkie elementy zabawowe, wykonane zostaną nowe nawierzchnie, pojawią się także hamaki i leżaki, w znaczący sposób powiększy się również liczba ławek.