TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się dziś, 12 kwietnia, w Alei Dębów Katyńskich.  Uczestnicy uczcili w ten sposób pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej w 77. rocznicę tego tragicznego wydarzenia.

564 tarnowian wypełniło ankietę, dotyczącą wyglądu reklam, umieszczanych w przestrzeni miejskiej. 90 procent głosujących - 506 osób - dostrzegło potrzebę tworzenia przepisów, regulujących obecność reklam w mieście. Przeciwnego zdania było 33 respondentów, czyli 6 procent głosujących. - Dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Zostaną wykorzystane przy pracach nad poprawą estetyki Tarnowa – mówi Jacek Adamczyk z Referatu Krajobrazu Miasta, w którym przygotowano ankietę.

 

Ponad 400 osób włączyło się do akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”. Jak zwykle nie zawiedli uczniowie tarnowskich szkół. W sprzątanie miasta zaangażowali się również osadzeni z zakładów karnych w Tarnowie. W sumie uzbierano siedem ton odpadów.

Rozpoczynają się prace budowlane, związane z modernizacją siedziby tarnowskiej Straży Miejskiej przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej. Plac budowy został dziś, 11 kwietnia, przekazany wykonawcy. - Po przeniesieniu z budynku centrali miejskiego monitoringu, która do tej pory tam działała, niezwłocznie ruszy rozbiórka. Stanie się to najpewniej za kilka dni – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się audyty energetyczne na terenie naszego miasta. Prowadzone będą w domach mieszkańców, których właściciele ubiegają się o środki z regionalnego programu operacyjnego na wymianę kotłów. Dla nich audyty są bezpłatne.

Przyjazna dla dzieci i rodziców, zachęcająca do spędzania wolnego czasu, bezpieczna, zielona, łącząca użyteczność z walorami artystycznymi – taka będzie „Wyspa Wilkonia”, nowa przestrzeń na tarnowskim Rynku.

 

Dwie firmy – SAMSON z Niedomic i IMBUD z Tarnowa - złożyły oferty w przetargu na modernizację Amfiteatru przy ulicy Kopernika. Propozycje cen to blisko 2,4 miliona złotych oraz ponad 2,8 miliona. W budżecie na ten cel zapisanych jest nieco ponad 2,2 miliona. - Będziemy wnioskować do Rady Miejskiej o przyznanie kwoty, brakującej do najniższej oferty – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Ulica Wałowa nabrała świątecznego wyglądu. W tegorocznej edycji „Pisankowego desantu” udział wzięło blisko dwa tysiące tarnowskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz ponad setka seniorów. Poza ul. Wałową wielkanocne ozdoby zawisły także w trzech innych lokalizacjach. 

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela wraz z posłanką PO, Urszulą Augustyn, złożył rano kwiaty przed tablicą, poświęconą pamięci Wiesława Wody, związanego z Tarnowem polityka PSL, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

 

Dziś do godziny 13.00 w Muzeum Etnograficznym można podziwiać wystawę konkursową na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Dodatkowo przed budynkiem odbywa się kiermasz wielkanocny, na którym można kupić ozdoby świąteczne, wyrabiane ręcznie rozmaitymi technikami plastycznymi.