TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wraz z wakacjami do Parku Strzeleckiego wracają zajęcia w terenie. Joga na trawie to propozycja Biura Wystaw Artystycznych na spędzenie aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Pierwsze zajęcia zaplanowano w środę, 21 czerwca, o godz. 19. Kolejne będą odbywały się w każdy czwartek o tej samej porze.

Mija pięć lat od kiedy aktywowano pierwsze Tarnowskie Karty Miejskie. Oznacza to, że w 2017 roku część dokumentów traci swoją ważność. Zainteresowani mogą bezpłatnie prolongować karty w Punktach Obsługi Klienta.

Urząd Miasta Tarnowa przygotował plan zagospodarowania przestrzennego okolic parku na Piaskówce, przeznaczający ten teren pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. O przyjęciu lub odrzuceniu planu zdecyduje Rada Miejska w Tarnowie. Z Małgorzatą Abramowicz, dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Tarnowa rozmawia Daniela Motak

 

Najbliższy weekend zapowiada się sentymentalnie, muzycznie i rycersko. Nie zabraknie także emocji sportowych i humorystycznych akcentów.  

Czy Tarnów jest miastem „kulturalnym”? Czy należy poszerzyć ofertę wydarzeń w naszym mieście? Weź udział w ankiecie i oceń sytuację tarnowskiej kultury. 

Finał rozgrywek Ligi Rodziców, pokazy funkcjonariuszy policji i straży pożarnej oraz imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i rodziców, to główne atrakcje Szkolnego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w sobotę 10 czerwca na obiektach Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach.

Góra św. Marcina znowu będzie tętnić życiem. Wszystko to za sprawą Zamkomanii. To już dziewiąta edycja Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry. W ciągu dwóch dni zaplanowano szereg atrakcji: turniej łuczniczy, pokazy walk, pokazy dawnych rzemiosł, zwiedzanie ruin zamku oraz… zabawy plebejskie. Początek w sobotę, o godz. 10.

Praca socjalna to nowy kierunek studiów w tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Uczelnia reaguje w ten sposób na duże zapotrzebowanie pracowników socjalnych na rynku pracy.

W tym roku ważność tracą dowody osobiste, które wydane zostały w 2007 roku z okresem ważności na 10 lat. Jak wynika z danych uzyskanych w Wydziale Spraw Obywatelskich w 2017 roku ważność straci blisko 9 tysięcy dokumentów mieszkańców Tarnowa.  Zachęcamy, by nie czekać z wymianą do końca roku i wnioski złożyć już teraz.

Już w najbliższą sobotę, 10 czerwca, odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców i dzieci w ramach cyklu Rodzinna Akademia Tarnovii. Tym razem pod lupę eksperci wezmą temat kłopotliwych zachowań dziecka w miejscach publicznych.