TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Wyprawa po skarb na Rynku w Tarnowie” to nowa propozycja Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie i Tarnowskiego Centrum Kultury. Gra planszowa odkrywająca tajemnice tarnowskich zakamarków jest dostępna w restauracjach i kawiarniach na Rynku w Tarnowie.

Podpisana została umowa na remont elewacji oraz wymianę nawierzchni dziedzińca I Liceum Ogólnokształcącego. W przetargu udział wzięły trzy firmy, a zwycięzcą została firma Decor Stucco z Miedzianej Góry. Wykonawca rozpoczął już prace, które zgodnie z warunkami zamówienia mają być zakończone do 15 października.

Posiadasz zdjęcia przedstawiające życie w Mościcach przed i po II wojnie światowej? Zgłoś się do Centrum Sztuki Mościce, które przygotowuje wystawę  archiwalnych fotografii poświęconą mościckim ogrodom.

Trwa drugi etap prac remontowych przy ul. Kasprzyków. Przebudowywana jest tam obecnie jezdnia. Prace powinny zakończyć się do końca września.

Jak informują Tarnowskie Wodociągi, w sierpniu planowane są remonty m.in. na ul. Fasolowej i ul. Miętowej. W najbliższym czasie wymieniane będą tam wodociągi, dlatego podczas wykonywania prac mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody.

Za nami półmetek wakacji, dlatego jeśli jeszcze nie miałeś okazji wziąć udziału w zajęciach organizowanych w ramach programu „Lato w mieście”, czas najwyższy nadrobić zaległości. Warsztaty plastyczne, turnieje sportowe, brydż, tenis, baseny za złotówkę – to tylko kilka wybranych propozycji na sierpień.

Już po raz drugi Tarnów będzie gościł młodych, zdolnych pianistów z całego świata. II Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście rozpocznie się już w najbliższa niedzielę 6 sierpnia. Imprezę zainauguruje koncert o godz. 18 w Sali Lustrzanej.

Do kilku przypadków odwodnienia doszło w Tarnowie w ciągu dwóch ostatnich dni. Pomocy mieszkańcom udzielił Szpitalny Oddział Ratunkowy tarnowskiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. - To były młode, aktywne zawodowo osoby, wygląda więc na to, że starsi wiekiem posłuchali apeli o niewychodzenie z domu w godzinach, w których temperatury są najwyższe – mówi doktor Norbert Januszek, zastępca kierownika SOR-u w szpitalu św. Łukasza.

 

W sierpniu ważność utracą dowody osobiste 1211 mieszkańców Tarnowa, wydane dziesięć lat temu, w 2007 roku. Z obliczeń, wykonanych przez pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Tarnowa wynika, że część mieszkańców już wymieniła dokumenty na nowe. - Większość tarnowian pamięta o tym obowiązku i składa wnioski o wymianę dokumentów z odpowiednim wyprzedzeniem – mówi Robert Rogala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich.

 

W kościele księży Filipinów 6 sierpnia zostanie odprawiona msza św., która zainauguruje obchody upamiętniające 103 rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów. Nabożeństwo w intencji poległych i zmarłych legionistów rozpocznie się o godzinie 17. Po mszy odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.