TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnowskie Wodociągi informują, że we wrześniu będą prowadziły prace modernizacyjno-inwestycyjne na ul. Lotniczej, Jarej, Lelewela, Granicznej, Pieszej, Czajki, Agrestowej, Droga do Huty, Mościckiego, Pszennej oraz Mokrej.

W poniedziałek 10 września ruszy głosowanie w trzeciej już edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W Tarnowie głosować będzie można na jeden z 26 projektów obywatelskich. Głosowanie potrwa do 5 października.

Sześć medali: cztery złote i po jednym srebrnym i brązowym przywieźli sportowcy zrzeszeni w Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych Start z rozgrywanych w Berlinie paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Wywalczyli je Michał Derus oraz Joanna Mazur i Michał Stawicki. Bardzo dobrze zaprezentował się również Damian Ligęza. Dziś zawodnicy i ich trenerzy zostali uhonorowani przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę i przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie Ryszarda Pagacza.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie zwołał na dzisiaj LX zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej.

Najpewniej jeszcze we wrześniu zostanie otwarta nowa czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Krakowskiej 4. Trwają ostatnie prace, dobiega też końca kompletowanie wyposażenia.

 

Podobnie jak wczoraj, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega dziś przed burzami z deszczem i gradem. Burzowa pogoda ma się utrzymywać do północy.

Wczoraj zakończyło się w Tarnowie III Forum Gospodarcze Polonii Świata. W jego obradach uczestniczyło ponad 170 gości z całego świata – polonijnych przedsiębiorców i działaczy społeczno – kulturalnych oraz przedstawicieli polskiej administracji rządowej i samorządowej.

 

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, na tarnowskim rynku odbywać będą się imprezy „Święta Starówki”. Organizatorem święta jest Rada Osiedla Starówka.

Dziś drugi dzień rozpoczętego wczoraj w Tarnowie III Forum Gospodarczego Polonii Świata, gromadzącego polonijnych przedsiębiorców i działaczy społeczno – kulturalnych z całego świata.

 

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie, mieszcząca się obecnie przy ul. Chyszowskiej 3, jak co roku organizuje cykl spotkań dla rodziców i wychowawców pod nazwą ”Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Celem warsztatów jest kształtowanie, rozwijanie i doskonalenie umiejętności wychowawczych.

Znaczniki

Archiwalne