TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

1 grudnia, zgodnie z zapowiedziami, Park Strzelecki zostanie udostępniony mieszkańcom. Gotowe będą alejki parkowe, przy których staną nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie.

 

Na tarnowskim rynku odsłonięty został dzisiaj pomnik burmistrza Tarnowa w latach 1907-1923, Tadeusza Tertila. Pomnik powstał z inicjatywy Rady Osiedla „Starówka”, a jego twórcą jest kielecki artysta, Arkadiusz Latos.

Po tegorocznym – odbywającym się dokładnie w setną rocznicę pamiętnych wydarzeń – Święcie Miasta „Tarnów - Pierwsze Niepodległe" pozostanie kilka trwałych pamiątek. Jedną z nich jest tablica - Ściana Pamięci, poświęcona uczestnikom lokalnego zrywu niepodległościowego sprzed stu lat, która ufundowana została ze zbiórki publicznej wśród mieszkańców Tarnowa i okolic.

Podczas odbywającej się dzisiaj w ratuszu wspólnej, uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego ogłoszone zostały wyniki dwunastej już edycji konkursu o nagrodę im. Tadeusza Tertila na pracę dyplomową o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim.

100 miejsc pracy i nowoczesny zakład produkcyjny na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne” to wynik podpisanej dzisiaj przez Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. umowy sprzedaży nieruchomości dla firmy Plastiwell International S.A. W obecności prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, prezes zarządu firmy Marcin Wysocki, nabył nieruchomości o łącznej powierzchni 1,89 ha, gdzie już za kilka miesięcy rozpocznie się budowa zakładu.

 

Sto lat temu Tarnów, jako pierwsze miasto na ziemiach polskich odzyskał niepodległość. Z tej okazji dzisiaj i jutro obchodzimy Święto Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe” Dzień Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym.

W wigilię stulecia odzyskania przez Tarnów niepodległości, w kinie Marzenie – jednym z najstarszych kin w Polsce – odbyła się VII Gala Niepodległości, zorganizowana przez Społeczny Komitet Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz Fundację Wspierania Więzi Lokalnych w Tarnowie.

Tarnów rozpoczął już świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela uczestniczył dziś w uroczystości posadzenia dębu upamiętniającego postać Stefana Syrka oraz złożył biało-czerwone wieńce na czterech cmentarzach wojennych z czasów pierwszej wojny światowej.

Na rozbudowywanej ulicy Elektrycznej dobiegają właśnie końca prace przygotowawcze związane z porządkowaniem terenu. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do przebudowy sieci podziemnych, które kolidują z nowym układem drogowym. Kolejny etap, zaplanowany na wiosnę przyszłego roku, to prace drogowe.

 

 

Tarnowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „PAŁAC” oraz Pałac Młodzieży, Muzeum Okręgowe i Tarnowskie Centrum Informacji, zapraszają w środę, 31 października w samo południe pod Grób Nieznanego Żołnierza, na organizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości quest – Tarnów Pierwsze Niepodległe. Honorowy patronat nad nim objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Znaczniki

Archiwalne