TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kolekcję 33 prac Zofii Stryjeńskiej będzie można podziwiać od połowy lutego na wystawie na tarnowskim dworcu w galerii Panorama. Obrazy prezentowane będą po raz pierwszy po gruntownej konserwacji. Wernisaż zaplanowano 13 lutego o godz. 18.

Ogłoszono siedem konkursów ofert dla wyłonienia realizatorów zadań z zakresu zdrowia publicznego. Na ten cel tarnowski magistrat przeznaczy w tym roku w sumie 163 tysiące złotych.

Najprawdopodobniej za kilka tygodni poznamy wykonawcę oraz koszt modernizacji hali sportowo-widowiskowej „Jaskółka”. To efekt ogłoszonego właśnie przetargu na tę inwestycję. Zakres zadania obejmuje m.in. rozbudowę hali, budowę i przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów oraz zagospodarowanie otoczenia obiektu. 

Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie uznała, że prezydent Tarnowa miał prawo zdecydować, że jedyną firmą, która odbiera odpady komunalne na terenie miasta, jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, wybrane w trybie zamówienia in-house, bez przetargu. To pierwszy taki wyrok w Polsce. „Rzeczpospolita” i „Dziennik Gazeta Prawna”, które również informują o tej sprawie, podkreślają precedensowy charakter orzeczenia KIO.

 

Tenis stołowy, kung-fu, wspinaczka, siatkówka a może strzelectwo? Mimo że zostały ostatnie dni ferii zimowych, nadal można skorzystać z szeregu zajęć sportowych.

W najbliższy poniedziałek, 13 lutego, o godzinie 16.00 w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej 10, odbędą się warsztaty dla mieszkańców Tarnowa, podczas których wspólnie ze specjalistami opracowany zostanie projekt rewitalizacji miasta. Wstęp na warsztaty jest wolny, zaproszeni są wszyscy chętni, spotkanie potrwa około trzech godzin.

Jeśli jeszcze nie brałeś udziału w zajęciach feryjnych, masz okazję nadrobić zaległości. Oprócz zajęć sportowo-rekreacyjnych na feriowiczów czekają warsztaty plastyczne i detektywistyczne. To również ostatni moment, by uczestniczyć w dyskotece na lodzie.

Po raz czwarty w Tarnowie odbędzie się akcja One Billion Rising (Nazywam się Miliard). Na tarnowskim Rynku spotkają się wszyscy, którzy chcą okazać swoją niezgodę na przemoc i solidarność z kobietami na całym świecie. Organizatorzy tego spotkania zachęcają do udziału we wspólnym, pokojowym tańcu, który zaplanowano 14 lutego o godz. 17 na tarnowskim Rynku.

Do skorzystania z bezpłatnych dyżurów doradców podatkowych zachęcają przedstawiciele Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Spotkania ze specjalistami odbywają się dwa razy w miesiącu. To propozycja dla początkujących przedsiębiorców, jak i dla tych, którzy dopiero rozważają rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Połowa ferii za nami. Kilka tysięcy dzieci i młodzieży zdecydowało się wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez miasto. Największą popularnością cieszą się wejścia na basen lub lodowisko za symboliczną złotówkę. Z roku na rok coraz więcej osób uczestniczy w zajęciach karate i wspinaczce.