TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie będzie miał salę sportową. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg w tej sprawie. Spośród trzech ofert, wybrano tę najkorzystniejszą na kwotę niemal trzech milionów dwustu tysięcy złotych. 

Silne mrozy dały się we znaki tarnowskim kierowcom. W ciągu ostatnich pięciu dni Straż Miejska przyjęła zgłoszenia od ponad stu mieszkańców, którzy mieli problemy z odpaleniem auta na mrozie.

Drugie miejsce i 1860 głosów dla Tarnowa – to wynik głosowania w internetowym plebiscycie na najładniejszą świąteczną iluminację. Wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, dziękujemy.

 

Prognozy jakości powietrza przewidują, że w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek, 9. stycznia rano normy zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM 10 mogą być w Tarnowie kilkukrotnie przekroczone.

 

Przebudowa ulicy Lwowskiej w Tarnowie znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej projektów ubiegających się o dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. – To bardzo dobra wiadomość dla miasta. Oznacza to, że otrzymamy wsparcie z funduszy unijnych, które pozwoli pokryć 85 procent kosztów tej inwestycji – komentuje Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Długi weekend nie musi być nudny. Można go spędzić aktywnie na dworze lub wybrać coś z propozycji tarnowskich instytucji kultury.  

Firma Mota Engil Central Europe S.A. wpłaciła na konto Gminy Miasta Tarnowa ponad 14 milionów złotych, czyli swoją część odszkodowania za zmowę cenową przy budowie łącznika autostradowego w Krzyżu, w 2010 roku. Wczoraj (4.01.2017) ponad 17 milionów złotych przekazał miastu Tarnów Strabag Sp. z o. o. W ten sposób miasto dostało już całość odszkodowania, łącznie blisko 32 miliony złotych.

 

Ul. Jesionowa, Ks. Indyka, Stalowa i Zielna – m.in. na tych ulicach mogą wystąpić utrudnienia w związku z pracami budowlanymi prowadzonymi przez Tarnowskie Wodociągi w styczniu.

Ruszyła kolejna edycja zbiórki leków nieużytecznych. W tym roku do akcji dołączyły kolejne apteki. W sumie do dyspozycji mieszkańców jest teraz 21 placówek, w których w specjalnie przeznaczonych pojemnikach, można zostawiać przeterminowane medykamenty. 

Zima w pełni. Na tarnowskie ulice wyjechało 10 pługo-piaskarek. Przez całą dobę mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje w sprawie odśnieżania ulic. – W pierwszej kolejności pługi wyjeżdżają na główne ulice, następnie na drogi osiedlowe – tłumaczy Marian Ogrodnik, dyrektor ZDiK w Tarnowie.