TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

O godz. 9, w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozpocznie się drugi dzień 11. Forum Inwestycyjnego, gromadzącego przedstawicieli świata gospodarki, finansów i polityki.

Pierwszy dzień 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie zakończyła uroczysta gala, podczas której przyznano tradycyjnie nagrody: Inwestor Roku i Inwestycja Roku.

W najbliższych dniach Tarnów stanie się miejscem obrad Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego (18-19 kwietnia). Starostowie z województwa małopolskiego oraz prezydenci miast na prawach powiatu będą rozmawiać o sprawach ważnych dla powiatów, które nierzadko mają wymiar ogólnowojewódzki.

Dobiega końca rozbiórka budynku przy Wałowej 25. W jej miejscu powstanie Multimedialne Centrum Artystyczne, które zacznie działać jeszcze w tym roku. Nadziemna część kamienicy została wyburzona, a piwnice i klatka schodowa będą przebudowane.

Jutro, 17 kwietnia, rozpocznie się remont ulicy Kochanowskiego. Pierwsza faza prac obejmie frezowanie warstwy asfaltu na odcinku od dawnego biurowca Zakładów Mechanicznych w stronę ulicy Krakowskiej. Pracownicy firmy, prowadzącej remont, będą kierować ruchem. Kierowców przepraszamy za możliwe utrudnienia w jeździe i prosimy o wyrozumiałość.

 

Stu szesnastu przedsiębiorców zgłosiło się do konkursu Startup Award na najbardziej innowacyjne przedsięwzięcie, który jest jednym z głównych punktów programu 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Forum rozpoczęło się dzisiaj w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej potrwa do jutra.

 

W 2017 roku na składowisko odpadów PUK przy ul. Komunalnej w Tarnowie trafiło nieco ponad 17 tys. ton odpadów. Rok wcześniej było to o dwie tony mniej. – Wskazuje to na pewną stabilizację – mówi Piotr Zieliński, kierownik Składowiska PUK. – Jeżeli strumień odpadów utrzyma się na tym poziomie, to uruchomiony w 2017 r. VI sektor składowiska wystarczy na kilkanaście lat deponowania w nim odpadów.

2 dni debat i spotkań, 20 bloków tematycznych – dziś rozpoczyna się 11. Forum Inwestycyjne w Tarnowie – jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w regionie.

Rozpoczyna się realizacja 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W 2018 r., podobnie jak w roku ubiegłym, do dyspozycji mieszkańców Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 milionów złotych na realizację pomysłów Małopolan.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystościach upamiętniających ofiary wydarzeń wiosny 1940 roku, które odbyły się dziś w Alei Dębów Katyńskich. W 78. rocznicę tego tragicznego wydarzenia hołd pomordowanym oddały poczty sztandarowe, młodzież tarnowskich szkół, przedstawiciele organizacji patriotycznych i społecznych.

Znaczniki

Archiwalne