TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Od 18 lipca do 10 września 2013 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”. 

To nowa akcja Stowarzyszenia „Kropla Słońca”. - W ramach odpowiedzialności społecznej i w odpowiedzi na zgłaszane przez uczestników naszych wydarzeń potrzebyzupełnie bezpłatnie będzie można od sierpnia skorzystać z konsultacji u psychologa i logopedy z naszego Stowarzyszenia – mówi prezes Weronika Wirginia Wrzesińska

Śmiało można stwierdzić, że w miniony weekend Park Sanguszków stał się prawdziwym centrum rozrywki mieszkańców Tarnowa. Wszystko to za sprawą dwóch imprez organizowanych przez grupę Made in Tarnów. W sobotę tradycyjnie pojawiło się Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków. Filmowy wieczór z Tomem Hanksem – filmy Forrest Gump oraz Zielona Mila – cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po raz kolejny padł rekord frekwencji. Filmy obejrzało 600 osób.

Masz 18-25 lat? Interesujesz się integracją europejską i chcesz poznać nowych ludzi? Weź udział w działaniach międzynarodowych stowarzyszenia Projekt Tarnów! Mowa o Central Europe Youth Forum i polsko-słowacko-węgierskiej wymianie młodzieży.

Za sprawą Stowarzyszenia Projekt Tarnów, które w ciągu najbliższych kilku miesięcy organizuje trzy projekty międzynarodowe, miasto pod Górą św. Marcina znów podejmie gości z zagranicy. Weźmie w nich udział niemal 200 młodych ludzi z kilkunastu krajów Europy. Pierwszy projekt już w połowie miesiąca. - Dla młodzieży kontakt z rówieśnikami z innych krajów jest bardzo wartościowy. Zapominamy w ten sposób o historycznych zawiłościach, zadajemy kłam stereotypom, wzajemnie się od siebie uczymy – mówi wiceprezes Projektu Tarnów Mateusz Czosnyka. Działaniom młodzieży, jak zawsze, patronuje prezydent Ryszard Ścigała.  

We wtorek, 6 sierpnia odbędą się uroczystości 99. rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów. Rozpoczną się one o godz. 19:00 mszą św. w Kościele Księży Filipinów. Po mszy odbędą się uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Organizatorem obchodów są Rodziny Legionowe Legionów Józefa Piłsudskiego.  

Podczas prac na placu targowym Burek, odkryto chrzcielnicę, pochodzącą z kościoła św. Ducha. Została ona odsłonięta i przekazana archeologom. To nie jedyne znalezisko na placu budowy. Przed kilkoma dniami, robotnicy i archeolodzy pracujący na tarnowskim Burku odkryli kryptę, w której być może został pochowany fundator kościoła św. Ducha i stojącego przy nim szpitala.

Uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej zakończył się proces oceny programowej na kierunku pielęgniasrtwo prowadzonym w Instytucie Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na poziomie studiów pierwszego stopnia (licencjackich). Polska Komisja Akredytacyjna wydała dla kierunku pielęgniarstwo ocenę pozytywną.

Zakończył się okres rekrutacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, kandydaci na studia do 19 lipca rejestrowali się on-line za pośrednictwem Systemu Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów. Do tegorocznego naboru przystąpiło nieco mniej kandydatów niż rok temu – 1750 osób. Należy jednak zauważyć, że kierunki cieszyły się różnym zainteresowaniem i niektóre zanotowały wzrost liczby chętnych.

70. Tour de Pologne już za nami. W tym roku najdłuższy etap wyścigu liczący ponad 240 km prowadził z Tarnowa do Katowic. Meta była pod Wieżą Ratusza na Rynku Głównym w Krakowie. Kolarze mknęli z Wieliczki aby jadąc koło Wawelu ul. Grodzką wjechać na metę. Wieczorem była Kopalnia Soli. Tam odbyła się wielka gala podsumowująca. Obecność miasta została dostrzeżona. 

Znaczniki

Archiwalne