TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ponad 8 tysięcy wejść na basen i lodowisko za symboliczną złotówkę, niemal 2 tys. uczestników na zajęciach ze wspinaczki, 890 osób na lekcjach karate – takie aktywności najczęściej wybierali uczniowie podczas zakończonych właśnie ferii zimowych.

Ruszyły prace związane z przebudową terenów rekreacyjnych przy ul. Wojska Polskiego. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą i przekazało mu plac budowy. Koszt inwestycji to niemal 850 tysięcy złotych.

Gmina Miasta Tarnowa złożyła wniosek o około 8 milionów złotych unijnego dofinansowania do projektu wymiany palenisk węglowych na piece ekologiczne, opalane gazem i na podłączenie kolejnych mieszkań do sieci ciepłowniczej MPEC. Wskazana we wniosku kwota mogłaby posłużyć do zlikwidowania do 2023 roku około 600 z blisko 4800 pieców węglowych w Tarnowie. Opalane węglem i drewnem piece są głównym źródłem tak zwanej „niskiej emisji”, w efekcie której powstaje smog.

Ferie zbliżają się ku końcowi. Polecamy, jakie sportowe atrakcje wybrać, by aktywnie spędzić ten ostatni weekend przerwy zimowej.

Z okazji święta zakochanych, czyli walentynek, przypadających 14 lutego, na placu Sobieskiego stanie duże, podwójne czerwone serce, pod którym będzie można przechodzić i robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Mała niespodzianka będzie też czekać na wszystkich, którzy w najbliższych dniach wybiorą się na tarnowski Rynek i rzucą okiem na Ratusz.

To propozycja dla uczniów tarnowskich szkół, którzy interesują się filmem. Osoby, które wezmą udział w konkursie, mają okazję uczestniczyć w międzynarodowej imprezie filmowej we Włoszech. Wystarczy przygotować recenzję jednej z imprez filmowych organizowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, od 15 lutego zmianie ulega rozkład jazdy linii nr 11. Rozkład wzbogacono o dodatkowe kursy.

Dyrektor Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Tarnowa, Marek Idzkiewicz, wycofał sygnowany przez siebie wykaz ulic, mogących podlegać przepisom tak zwanej „ustawy dekomunizacyjnej”, przekazany Komisji ds. Nazewnictwa ulic i Placów Publicznych na jej prośbę.

 

Disco na lodzie, planszowisko, odkrywanie muzeum, a może basen za złotówkę? Podpowiadamy, co wybrać w ostatni piątek ferii.

400 choinek oddali mieszkańcy Tarnowa podczas zbiórki, zorganizowanej po Świętach Bożego Narodzenia przez Urząd Miasta Tarnowa i przeprowadzonej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Była to pierwsza taka akcja w Tarnowie, będą kolejne, co roku.