TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kończy się termin przyjmowania zgłoszeń do III edycji ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Tarnowie pn. „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście 2018 r. – Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenia można składać do 18 kwietnia, finał konkursu zaplanowano na 24 kwietnia.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, podjął decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych z dniem 12 kwietnia 2018.

 

Są wydarzenia, o których należy pamiętać. Jednym z nich jest zbrodnia w katyńskim lesie.

Dziesięć miast, w tym Tarnów, rywalizuje o to, w którym z nich odbędzie się bezpłatny koncert Quebonafide, jednego z najpopularniejszych polskich raperów. O wyborze zdecyduje liczba głosów, oddanych na poszczególne miasta. Fani mogą głosować do 23 kwietnia na www.redbullmusic.pl/quebonafide.

Członkowie koła PTTK „Włóczykije” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie wzięli udział w IV Rajdzie Integracyjnym „Krokusy Razem”. Na Podhale wyruszyła licząca ponad osiemdziesiąt osób grupa składająca się z uczniów i absolwentów SOSW, młodzieży z Gimnazjum nr 6 w Tarnowie oraz rodziców i opiekunów.

Do jutra, 11 kwietnia, potrwają prace przy wykonywaniu nowej nawierzchni na ulicy Piłsudskiego, w okolicach skrzyżowań z ulicą bł. ks. Sitki i ulicą Romanowicza. - Prosimy kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość, staramy się zminimalizować utrudnienia, związane z remontem – podkreśla Marcin Szura z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

 

Od najbliższego czwartku, 12 kwietnia, do soboty 14 kwietnia, zmieniona będzie organizacja ruchu na ulicy Spokojnej. Północny wlot skrzyżowania Spokojnej z ulicą Krzyską będzie zamknięty, a dla kierowców wyznaczony zostanie objazd.

 

Wzorem poprzednich lat na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja potrwa do 15 kwietnia i wykonana zostanie poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności atrakcji przyrodniczych i kulturowych subregionu tarnowskiego poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

 

Projekt realizowany jest w partnerstwie, którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, a partnerami gminy: Borzęcin, Ciężkowice, Czchów, Iwkowa, Pleśna, Powiat dąbrowski oraz miasto Tarnów. Jego głównym celem jest zwiększenie dostępności atrakcji przyrodniczych i kulturowych subregionu tarnowskiego poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Znaczniki

Archiwalne