TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Litwo, Ojczyzno moja….” - tymi słowami rozpoczęło się czytanie „Pana Tadeusza”, zainicjowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie. Uczelnia uczciła w ten sposób 220. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza i stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Uwaga kierowcy, na węźle autostradowym Tarnów – Mościce przewróciła się cysterna. Wjazd na autostradę A4 w kierunku Krakowa jest zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 

Tegoroczna odsłona ArtFest zbliża się do końca. Smakować sztuki można jeszcze do 11 grudnia.

Martyna Czech została nominowana do Paszportów Polityki. Artystkę z Tarnowa wyróżniono w kategorii sztuki wizualne.

Nurkowanie w basenie, pokazy metod rehabilitacyjnych pod wodą czy siłowanie się na rękę. Tak zapowiada się mikołajkowy weekend w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Mikołaj zanurkuje 9 grudnia w budynku E. Start o godz. 10.00.

Rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. Na Rynku ustawiane są choinki, jeszcze dziś rozwieszone mają zostać kurtyny świetlne, ozdoby zawisną też na ulicy Wałowej. -Świątecznych dekoracji będzie nieco więcej niż rok temu, pojawią się nowe i te znane już mieszkańcom - zapowiada Maria Zawada – Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Wystawa „Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju” prezentowana w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie została doceniona przez portal Culture.pl. Ekspozycja zajęła drugie miejsce w rankingu „Sztuki wizualne”, plasując się tylko za Muzeum Narodowym w Warszawie. 

Rewitalizowany Park Strzelecki jest od dziś, 1 grudnia, w znacznej części dostępny dla spacerowiczów. Część prac przy jego odnowie zostanie dokończona wiosną, część będzie kontynuowana na tyle, na  ile pozwoli pogoda. Przepraszamy za ewentualne niedogodności. Pełne efekty rewitalizacji, również w tej części parku, która została udostępniona mieszkańcom, będą widoczne wiosną, w porze kwitnienia roślin i po zakończeniu wszystkich  prac.

 

 

 

 

Od soboty 1 grudnia korzystać będzie można z mobilnego, sztucznie mrożonego lodowiska Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta 3a (obok remontowanej hali „Jaskółka”). Lodowisko czynne będzie od godz. 9 do 19.45.

Panujące od kilku dni niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla bezdomnych, dlatego apelujemy do mieszkańców Tarnowa, aby informowali o miejscach ich pobytu Straż Miejską i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - Dzięki takim zgłoszeniom od kilku lat w Tarnowie nie mieliśmy żadnego przypadku zamarznięcia – mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa do spraw polityki społecznej.

 

Znaczniki

Archiwalne