TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W czasie wakacji remontowana będzie ulica Srebro. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Majchra.  Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przekazał 13 lipca plac budowy wykonawcy. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono 10 października, a jej koszt to 126 tys. złotych.

W pierwszych dniach czerwca podpisana została kompleksowa umowa na remont zabytkowej kapliczki św. Władysława w Gumniskach.

W zbliżający się weekend nie zabraknie atrakcji zarówno dla miłośników dobrego brzmienia, jak i dla tych, którzy wolą spędzić czas na żywiołowej zabawie.

Efektem prac trwających w nocy z czwartek na piątek była zmiana kąta nachylenia reflektorów przy boisku na ul. Wojska Polskiego. Od dzisiaj ich światło skierowane będzie wyłącznie na płytę boiska, a uciążliwości dla mieszkańców zredukowane zostały do odblasku, jaki daje światło.

Pasjonujesz się fotografią i chciałbyś się pochwalić swoimi pracami? Weź udział w konkursie „Wakacyjna Przyroda”, w którym zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia na terenie Tarnowa lub w jego najbliższej okolicy o tematyce przyrodniczej lub krajobrazowej. Prace można zgłaszać do 30 września. Najlepsze fotografie będzie można oglądać na wystawie w tarnowskim teatrze.

W najbliższy wtorek, 18 lipca, rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej. Część Krakowskiej od ulicy Wałowej do  Batorego zostanie  zamknięta dla samochodów. Do sklepów i punktów usługowych będzie się można dostać bez przeszkód, bo chodniki nie będą remontowane.

 

Do 11 sierpnia mogą zgłaszać się wszyscy, którzy chcą wystąpić w 3. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Tarnowie. Konkurs odbędzie się w dniach 1 – 2 września, a do 18 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na członków jury publiczności.

Po pracach rozbiórkowych, przeprowadzonych w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej, ruszyły roboty budowlane. To kolejny etap przebudowy komendy, rozpoczętej w kwietniu tego roku. W zmodernizowanym budynku przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej 7 będzie też działać Centrum Zarządzania Kryzysowego.- Gruntowna przebudowa jest konieczna. Dawna komenda była w fatalnym stanie, a konstrukcja budynku zawierała azbest - mówi Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie.

 

Niemal w co czwartym przypadku przyczyną zatrzymania tarnowskim kierowcom prawa jazdy było w pierwszych sześciu miesiącach tego roku przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h. Mariusz Golec z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tarnowa uczula na ostrożną jazdę zwłaszcza po szosach województwa świętokrzyskiego, to właśnie tam policja najczęściej zatrzymuje z tego powodu mieszkańców naszego miasta. – Szczególnie „feralne” dla tarnowskich kierowców są okolice Buska-Zdroju – dodaje.

Modernizacja Stadionu Miejskiego była przedmiotem dzisiejszej rozmowy prezydenta Romana Ciepieli z Wojciechem Stępniewskim, prezesem zarządu Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. oraz Łukaszem Sadym, prezesem Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów. – Bez względu na to, jaki wariant ostatecznie wybierzemy warunkiem jego realizacji jest akceptacja wszystkich zainteresowanych stron oraz radnych – podsumowuje prezydent Tarnowa.