TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Blisko 90 tys. zł przeznaczono w tym roku na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom. Środki pochodzące z Województwa Małopolskiego i z budżetu miasta Tarnowa pozwolą na sfinansowanie ponad 300 dawek szczepionki. Szczepienia już wkrótce zostaną przeprowadzone w sześciu tarnowskich przychodniach.

 

W środę, 1 sierpnia, w Tarnowie obchodzić będziemy 74. rocznicę Akcji „Burza” Armii Krajowej i wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dziś do wieczora w całej Małopolsce można się spodziewać burz. Mają im towarzyszyć intensywne opady deszczu, silny wiatr, a lokalnie także grad.

 

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że od najbliższego piątku, 27 lipca, przywrócona zostanie podstawowa trasa linii nr 14, uwzględniająca przejazd ulicami Nowy Świat i Krakowska w kursach wykonywanych w kierunku os. Zbylitowska Góra.

Ruszył kolejny, skierowany do wszystkich pasjonatów fotografii, Konkurs Fotograficzny „Wakacyjna Przyroda”. Zgłaszać można do niego fotografie o tematyce przyrodniczej (w tym również krajobrazowej), wykonane na terenie Tarnowa oraz w najbliższej okolicy. Ocenie podlegać będą zdjęcia zarówno czarno-białe, jak i kolorowe, wykonane w okresie od lipca do września.

Przypominamy o letniej akcji Straży Miejskiej pn. „Wakacyjny Posterunek”.

Trwa przyjmowanie wniosków o świadczenia wychowawcze 500+. Aby nie stracić ciągłości w pobieraniu świadczeń wnioski należy złożyć do 31 października.

Po ekologicznych autobusach marki SCANIA, które już kursują po ulicach Tarnowa, nadszedł czas na kolejne pojazdy, które zakupiło MPK Tarnów w ramach realizowanego unijnego projektu. Do końca lipca miejski tabor zasili dziewięć autobusów MAN. W październiku pojawi się natomiast pięć SOLARIS-ów.

Kilkuletnie przygotowania do jednej z największej inwestycji w regionie wkraczają w kolejny etap. Dziś przesłano ogłoszenie dotyczące postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego na budowę Tarnowskich Gniazd Innowacyjnych Specjalizacji – miejsca, w którym współdziałać będą samorząd, nauka i biznes.

Na sierpień planowane jest rozpoczęcie rozbudowy cmentarza w Klikowej. Jego powierzchnia zostanie powiększona o cztery kwatery, na których znajdzie się czterysta miejsc pochówku.

 

Znaczniki

Archiwalne