TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Niemal dwie godziny toczyła się dyskusja nt. Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego z 2006 r. dotyczącego osiedla „Jasna”. Plan ten bowiem dopuszcza możliwość powstawia na jego terenie wielkopowierzchniowego sklepu. Zaniepokojeni potencjalnymi niebezpieczeństwami (wzmożony ruch tirów, brak bezpieczeństwa na drodze, osiadanie bloku, warunki geologiczne) mieszkańcy pytali, co mogą zrobić, by zmienić niekorzystny dla nich plan.

Dziś, 11 czerwca, rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Aktywizacja zawodowa młodych subregionu tarnowskiego”, prowadzonego przez Spółdzielnię Socjalną Serwis. Projekt jest adresowany do mieszkańców Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, brzeskiego oraz dąbrowskiego w wieku od 15 do 29 lat, biernych zawodowo, w tym również niepełnosprawnych.

 

W najbliższy czwartek, 14 czerwca, o godzinie 15 wznowione zostaną obrady LV sesji nadzwyczajnej. Na czas przerwy w obradach zaplanowane są konsultacje radnych z prezydentem. Sesja, która rozpoczęła się dzisiaj, poświęcona jest między innymi sprawom zwiększenia o 460 tysięcy złotych kwoty, przeznaczonej na remont placu Kazimierza oraz ulic Katedralnej, Krótkiej i Kapitulnej, a o 450 tysięcy złotych – wydatków na rewitalizację Kantorii, gdzie powstanie kompleks rekreacyjny z amfiteatrem. 

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 11 czerwca 2018 roku, LV nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 14 w Sali Lustrzanej.

Będzie nowoczesna i funkcjonalna, pomieści 240 osób i spełni marzenia kilku wielu początkujących tarnowskich muzyków o własnym miejscu koncertowym w Tarnowie. Mowa o sali koncertowej, która powstanie przy Zespole Szkół Muzycznych. Dziś, w obecności dyrekcji i uczniów ZSM, została podpisana umowa na jego rozbudowę. Wartość inwestycji to prawie 21,5 mln zł.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało dla powiatu tarnowskiego ostrzeżenie przed burzami. Można się ich spodziewać dziś od godziny 13 do wieczora.

 

Wszystko zaczęło się w listopadzie 1958 roku, kiedy zasiedlono budynek przy ul. Bema 15. Od tego czasu zasoby mieszkaniowe spółdzielni rosły. Dziś Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest największą spółdzielnią w mieście.

Miasto Tarnów otrzymało licencję TVP na organizację niekomercyjnej strefy kibica w czasie trwania meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.

Odsłonięta baszta przy ul. Wałowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Spokój przy numerze 25 jest jednak pozorny. Trwają bowiem intensywne prace w piwnicach.

W środę 13 czerwca w Tarnowie odbędą się obchody 78. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów politycznych z Tarnowa do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Znaczniki

Archiwalne