TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski po raz 18. przyznała tytuły „Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2017”. Wśród nagrodzonych inicjatyw znalazła się przebudowa stadionu przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Dyplom odebrał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Jak informują przedstawiciele Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w okresie świąt wielkanocnych zmienione zostaną godziny otwarcia wszystkich obiektów sportowych TOSiR.

Przygotowania do III edycji ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Tarnowie pn. „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście 2018 r. – Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości” ruszyły pełną parą. Finał konkursu zaplanowano na 24 kwietnia. Pasjonaci historii Tarnowa na zgłoszenia mają czas do 18 kwietnia.

Groźne znalezisko – granaty przeciwpancerne z okresu drugiej wojny światowej – stało się przyczyną ewaluacji mieszkańców 5 domów mieszczących przy ulicy Orkana. Mieszkańcy (16 osób) znaleźli schronienie u swoich rodzin oraz w jednym z hoteli.

Niezwykle bogaty program, złożony z prezentacji, wykładów, konkursów oraz wirtualnych spacerów i wideokonferencji ze studentami z Uniwersytetu w Nantes przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Frankofonii. Ciesząca się dużą popularnością i uznaniem tarnowian impreza przygotowywana przez romanistów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, odbędzie się w dniach 20-23 marca.

W tarnowskim teatrze oprócz „Ikebany” i „Małego Księcia” zobaczyć będzie można „Kolację dla głupca” w wykonaniu aktorów z rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej. Miłośnicy kina będą mogli wybrać się na kolejną projekcję z cyklu „Cinemarzenie”, a amatorów muzyki irlandzkiej zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce (przy okazji będzie można zobaczyć wystawę fotografii). Coś dla siebie znajdą również kibice interesujący się sportami halowymi.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym projekcie, który może pomóc w bardziej efektywnym wykorzystaniu przestrzeni miejskich do uprawiania sportu i rekreacji. Uczestnicy projektu odwiedzą Veszprem, węgierskie miasto partnerskie Tarnowa, a także Niemcy, Słowację i Słowenię.

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie jeszcze w tym miesiącu rozpocznie realizację projektu „Podziel się czasem – nie bądź sam!”. Projekt potrwa do grudnia br. i jest współfinansowany Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020.

Działania na rzecz promocji gospodarczej miasta i regionu, rola i znaczenie Tarnowa w województwie, możliwe kierunki współpracy Gminy Miasta Tarnowa i Gmin Aglomeracji Tarnowskiej – te tematy zdominowały X posiedzenie Rady Gospodarczej.

Promocja kulinarnych produktów tradycyjnych regionalnych, prezentacja rękodzieła i wygasających rzemiosł, występy kapel i zespołów ludowych, konkursy i zabawy – to atrakcje, które czekają na uczestników Małopolskiego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w dnach 26-27marca na tarnowskim Rynku.

Znaczniki

Archiwalne