TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ponad 38 tysięcy złotych zostało zebranych podczas 25., jubileuszowej kwesty, zorganizowanej przez Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie. - Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli – mówi Ewa Filipów, prezes komitetu.

 

20 wystawców, bezpłatne warsztaty i prelekcje, strefa zabaw mega klockami oraz „TATY warsztaty”, czyli strefa dla ojców i dzieci – to wszystko podczas IV edycji Targów Mama i Dziecko organizowanych 18 listopada w Hotelu Tarnovia przez Stowarzyszenie Mamy Tanów. To jedyne tego typu wydarzenie w regionie dla rodzin z Tarnowa i okolic.

Wczoraj (7 listopada) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia miejskie autobusy będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy. – To, naszym zdaniem, optymalne rozwiązanie. Chcemy zapewnić możliwość lepszego dojazdu do pracy osobom, które tego dnia będą pracować, a  mieszkańcom dojazd do czynnych podmiotów – mówi Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zakładu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

1500 flag zostało rozdanych mieszkańcom Tarnowa podczas 20. edycji akcji „Flaga na samochód”. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie, kolejne flagi będziemy rozdawać przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającym 2 maja.

Podczas najbliższego weekendu w klubie „Gwiazda” przy ul. Kopernika 7 odbędzie się wystawa kanarków i ptaków egzotycznych. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zwiedzać ją będzie można w godz. 9-17. Bilet wstępu kosztuje dwa złote.

Jak prawidłowo szczotkować zęby? Jakie produkty spożywać, aby zęby były zdrowe? Dlaczego codzienne mycie zębów jest konieczne? – na te i inne pytania tarnowskie przedszkolaki oraz ich rodzice poznają odpowiedzi dzięki programowi edukacyjnemu, realizowanemu przez Mościckie Centrum Medyczne.

Tarnowskie Wodociągi informują, że w listopadzie będą prowadziły prace modernizacyjno-inwestycyjne na ul. Podmiejskiej, Powstańców Warszawy, Czajki, Droga do Huty, Mościckiego oraz Pszennej i Mokrej.

Od najbliższej niedzieli, 11 listopada, w Tarnowie i okolicach odbywać będą się VII Wielkie Tarnowskie Dionizje. Rozpoczną się one orszakiem winnym po tarnowskim starym mieście.

Mościcki Klub Balonowy i Prezydent Miasta Tarnowa serdecznie zapraszają na Balonowy Turniej Niepodległości. W zawodach, które potrwają trzy dni, od 9 do 11 listopada, zmierzą się załogi balonów na ogrzane powietrze.

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Wakacyjna Przyroda”. W tegorocznej edycji udział wzięło 73 pasjonatów fotografii, którzy zaprezentowali wykonane w Tarnowie i okolicy prace o tematyce przyrodniczej i krajobrazowej.

Znaczniki

Archiwalne