TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zalegają Ci książki na półkach? Jest na to sposób! Przyłącz się do akcji MPKsiążka organizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Jutro w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się konferencja „Małopolska na rowery”. Jej uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jak wykorzystać potencjał Sieci Tras Rowerowych VeloMałopolska do stworzenia markowego produktu turystycznego.

22 września o godzinie 15 na budynku przy ulicy Polnej 11 na osiedlu Grabówka odsłonięty zostanie mural przedstawiający hetmana Jana Tarnowskiego. - Chcemy przywrócić postać hetmana pamięci tarnowian – mówi Ryszard Żądło z Rady Osiedla Starówka, jeden z pomysłodawców muralu.

 

Pożegnanie ostatniego JELCZA, występy artystyczne, konkursy z nagrodami oraz wielkie ognisko i wspólne grillowanie – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników III edycji pikniku rodzinnego organizowanego na tarnowskich Błoniach.

Tarnów ponownie włączył się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), który rozpocznie się w najbliższą niedzielę 16 września i potrwa do soboty 22 września. W tych dniach mieszkańcy będą mogli m.in. odbyć mobilny spacer po Tarnowie, wziąć udział w konkursach z nagrodami, oznakować rower, a 22 września – w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu – skorzystać za darmo z komunikacji miejskiej.

W najbliższą sobotę, 15 września, w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika oraz w hali i na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się piknik „Z pasją po zdrowie”. Mieszkańców Tarnowa zapraszają na niego: Uczniowski Klub Sportowy Jedynka przy I LO w Tarnowie oraz Fundacja Małgorzaty Glinki.

W poniedziałek, 17 września, w 79. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, w Tarnowie odbędą się obchody Dnia Sybiraka. Zapraszają na nie: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz Związek Sybiraków – Oddział w Tarnowie.

Dzisiaj o godz. 16.30 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży rozpoczną się obrady VI zwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.

Podczas poniedziałkowej sesji Rada Miejska w Tarnowie podjęła uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie byłej strefy Zakładów Azotowych (dziś Grupa Azoty). Plan dopuszcza głównie budownictwo mieszkaniowe i przeznaczone pod drobne usługi, sankcjonuje też działalność istniejącej już na tym terenie firmy usługowej.

 

W środę 19 września w ramach II Tarnowskiego Dnia Profilaktyki Uzależnień odbędzie się happening „Tarnów mówi narkotykom NIE”. Będzie miał on charakter korowodu, który rozpocznie się o godz. 11 przy pomniku generała Józefa Bema.

Znaczniki

Archiwalne