TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jutro, 7 lipca, w czasie pikniku zorganizowanego przez tarnowską policję -  „Wakacje – bawmy się bezpiecznie” będzie można bezpłatnie przejechać się elektrycznym autobusem miejskim. Pojazd można będzie też obejrzeć, sfotografować i zapytać o wszystkie związane z nim szczegóły.

 

Tarnowscy policjanci zapraszają jutro, 7 lipca, na Błonia przy ulicy Romanowicza, na rodzinny piknik „Wakacje – Bawmy się bezpiecznie”. Będą konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu i pojazdów służb mundurowych, zabawa przy muzyce i bajki. Będzie też można poznać lub przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa, przydatne w wakacje.

Przedstawienia teatrów ulicznych, towarzyszące im warsztaty dla dzieci, wakacyjny piknik, wernisaż wystawy „Żużel w sztuce”, koncerty i potańcówka na rynku – to kilka propozycji na rozpoczynający się weekend.

W ciągu dwóch najbliższych lat Tarnów przeznaczy ponad 10 milionów złotych na budowę ścieżek rowerowych, które połączą już istniejące w mieście trasy w spójny, przyjazny i atrakcyjny system dróg rowerowych. Jesienią ma ruszyć miejska wypożyczalnia rowerów.

 

 

Wiele zostało zrobione, ale wiele też można jeszcze zrobić – tak można podsumować spotkanie prezydenta Tarnowa z mieszkańcami tarnowskiego starego miasta, które odbyło się dzisiaj w Sali Lustrzanej.

W lipcu Tarnowskie Wodociągi przeprowadzą prace modernizacyjno-inwestycyjne na ulicach: Spokojnej, Szpitalnej, Moraczewskiego, Słonecznej, Orkana, Lotniczej, Jarej i Fredry oraz na ulicy Czajki i Agrestowej.

 

 

W tarnowskim Azylu działającym w strukturze PUK przy ul. Komunalnej powstaje nowy wybieg dla psów. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa lipca.

Temat dróg i parkingów był najczęściej poruszanym tematem podczas dzisiejszego spotkania prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli z mieszkańcami osiedla „Strusina”.

Kino, koncerty, wystawy, spacery - lato w mieście nie musi być nudne. Zapraszamy do skorzystania z lipcowych atrakcji.

Już wkrótce na ulicach pojawi się terenowy posterunek Straży Miejskiej. - Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do podzielenia się spostrzeżeniami i problemami, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i estetykę w naszym mieście – mówi komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tomasik.

Znaczniki

Archiwalne