TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W najbliższą niedzielę odbędzie się, organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, Tarnowski Jesienny Rajd Rowerowy Sokołów. Impreza, będąca podsumowaniem sezonu rowerowego, rozpocznie się o godz. 10 na tarnowskim rynku, a jej uczestnicy będą mieli do pokonania dystans około 35 kilometrów.

W najbliższą sobotę 30 września odbędzie się druga edycja Dnia Babiego Lata, czyli pikniku rodzinnego na Tarnowskich Błoniach (tereny za Parkiem Strzeleckim od ulicy Romanowicza). Podczas trwania tej imprezy nie zabraknie konkurencji, zabaw i pokazów przygotowanych dla miłośników sportu i rekreacji.

Jutro, 27 września, o godzinie 17.30 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mościcach przy ulicy Traugutta 1 rozpocznie się wieczór autorski Andrzeja Krzysztoforskiego, autora książki "W moich Zakładach Azotowych". Tarnowskie Azoty świętują w tym roku jubileusz 90 - cio lecia. - Uważam, że trzeba spopularyzować to, co w historii zakładów było najlepsze i najciekawsze, choć czasem  przemilczane - podkreśla autor, który z Azotami był związany przez blisko pół wieku. 

 

 

Już w najbliższą sobotę, 30 września, odbędzie się druga edycja Dnia Babiego Lata, czyli pikniku rodzinnego na tarnowskich błoniach. Będzie wielkie grillowanie, wspólne śpiewanie przy ognisku, prezentacje artystyczne i pokazy sportowe, Senior Power inaugurujący Tarnowski Tydzień Seniorów, znakowanie rowerów, finał Europejskiego Tygodnia Zintegrowanego Transportu oraz konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Zabawę rozpoczynamy o godz. 14:00.

Wytwórnia Poliamidów II to oficjalna nazwa otwartej wczoraj w tarnowskich Azotach instalacji, produkującej jedno z najszerzej stosowanych tworzyw konstrukcyjnych świata – Poliamid 6. Budżet inwestycji wyniósł 320 milionów złotych, a jej zdolność produkcyjna to 80 tysięcy ton tworzywa rocznie.

 

W natryskach pływalni Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach stwierdzono znaczne przekroczenie parametru zawartości bakterii legionella. W związku z tym, do momentu usunięcia bakterii z instalacji oraz przeprowadzenia nowych badań, decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej basen będzie do odwołania wyłączony z eksploatacji. - Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do korzystania z basenu przy ul. Piłsudskiego – czytamy w komunikacie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem.

Oświadczenie prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli

W związku z zainteresowaniem opinii publicznej kwestią modernizacji Stadionu Miejskiego w Mościach, w szczególności w kontekście wywalczenia awansu do Ekstraligi przez tarnowskie „Jaskółki”, pragnę po raz kolejny podkreślić, że pieniądze na realizację tej inwestycji są zapisane w wieloletnim planie inwestycyjnym zarówno na rok 2018 jak i na rok 2019.

W Tarnowie już po raz 11. odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. Kilkadziesiąt atrakcji przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Jak zapowiadają organizatorzy, to świetna okazja, by zajrzeć w niedostępne zakamarki uczelni, laboratoriów i innych instytucji, zajmujących się na co dzień badaniami naukowymi. Tegoroczną edycję zaplanowano w najbliższy piątek, 29 września.

Gimnazjum nr 10 w Tarnowie, jako jedyne w Małopolsce, otrzymało tytuł Sapere Auso, czyli nagrodę jakości nauczania przyznawaną przez Małopolską Fundację Stypendialną Sapere Auso.

W ostatnim czasie na terenie naszego miasta kilkukrotnie doszło do oszustw przy zawieraniu w domach umów sprzedaży paliwa gazowego, energii elektrycznej oraz usług telekomunikacyjnych. - Do naszego biura docierają liczne sygnały od mieszkańców Tarnowa, w szczególności od osób starszych, które w wyniku wprowadzenia w błąd poprzez podanie nieprawdziwych informacji przez przedstawicieli handlowych zawarły niekorzystne dla siebie umowy – informuje Krzysztof Podgórski, miejski rzecznik konsumentów w Tarnowie. 

Znaczniki

Archiwalne