TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W poniedziałek, 11 grudnia zmarła Irena Byszewska (z domu Żółtowska), aktorka tarnowskiego teatru. Msza św. w intencji śp. Ireny Byszewskiej zostanie odprawiona w piątek,15 grudnia, o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 16 grudnia 2017 roku w Śremie.

Dotację w wysokości 50 tysięcy złotych przekazano z budżetu miasta na dofinansowanie projektu remontu ogrodzenia cmentarza żydowskiego. – Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za pamięć o historii naszego miasta oraz jego mieszkańców – podkreślał Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W najbliższy czwartek i piątek, czyli 14 i 15 grudnia ulica Wiśniowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Powód? Prace przy układaniu nawierzchni jezdni.

Pięć autobusów marki solaris trafi do Tarnowa w październiku przyszłego roku. Kontrakt na ich dostawę, wart około 4,3 miliona złotych, został dziś podpisany przez prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Jerzego Wiatra i Krzysztofa Musiała, regionalnego dyrektora sprzedaży w firmie Solaris Bus&Coach S.A.

 

W parku na Piaskówce zasadzone zostały nowe krzewy i drzewa. Są wśród nich azalie, różne odmiany kaliny, leszczyna, daglezje, czarna olsza i pochodzące z Azji grujeczniki japońskie, charakteryzujące się dekoracyjnymi, ciekawie przebarwiającymi się liśćmi. W parku stanęło też ponad 80 donic z krzewami jałowców w różnych odmianach, irgą i trzmieliną. Nasadzenia kosztowały ponad dziesięć tysięcy złotych, a ich pełne efekty zobaczymy wiosną.

 

Jak informują Tarnowskie Wodociągi, w grudniu planowane są prace modernizacyjno-inwestycyjne na jedenastu tarnowskich ulicach. Podczas ich prowadzenia wykorzystywany będzie sprzęt budowlany, który może utrudniać ruch pojazdów i pieszych.

Muzyka i wydarzenia sportowe to tematy wiodące nadchodzącego weekendu. Nie będą zawiedzeni także miłośnicy sztuk plastycznych i teatru.

Możliwość zakupu biletu bez wychodzenia z domu - taką usługę uruchomiło Tarnowskie Centrum Kultury. Bilety na najbardziej oblegane wydarzenia będzie można teraz kupić za pośrednictwem Internetu.

Remont na ulicy Kwiatkowskiego dobiega końca. Dziś na ulicę wylewana jest warstwa ścieralna, czyli ostatni z elementów składowych nowej nawierzchni drogi. - Te prace mogą spowodować utrudnienia, za które przepraszamy kierowców i apelujemy o wyrozumiałość – mówi Tomasz Mróz, kierownik Działu Remontów i Inwestycji Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Prace na Kwiatkowskiego zakończą się najdalej za kilkanaście dni.

 

Dziś, 8 grudnia, odbędzie się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta w Tarnowie. Obrady, podczas których wyłonione zostanie Prezydium Młodzieżowej Rady, rozpoczną się o godz. 15:00 w Sali Lustrzanej. Pierwsze posiedzenie młodzieżowych radnych zwołał Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. Obrady mają charakter otwarty, każdy może wziąć w nich udział.