TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Pogoda dopisała dzięki czemu niemal 200 osób wzięło udział w IV Integracyjnym Złazie Przyrodniczo-Edukacyjnym „Uśmiech Jesieni”. Na szlak do Skrzyszowa wyruszyło wczoraj, 18 października, wiele osób niepełnosprawnych, również na wózkach. Wspomagali ich liczni wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie.

Spektakl muzyczny tarnowskiego teatru "Disco Solski" zagra na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Reprezentacja z naszego miasta zaprezentuje swój spektakl obok teatrów z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Do 14 listopada mają zakończyć się prace budowlane przy wymianie nawierzchni przy ul. Monte Cassino. Roboty polegają również na remoncie zatok parkingowych znajdujących się przy tej ulicy. Koszt inwestycji to 312 tysięcy złotych.

Jakub Jamróg ustalił wczoraj warunki kontraktu z Grupą Azoty Unią Tarnów na sezon 2018. Wychowanek tarnowskiego klubu jest tym samym drugim zawodnikiem (w poprzednim tygodniu kontrakt podpisał Duńczyk, Kenneth Bjerre), który w przyszłym roku reprezentował będzie barwy beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi. Do podpisania umowy dojdzie w pierwszej połowie listopada.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz Zespołu Szkół Plastycznych zwyciężyli w konkursie „Klasa plus” i dzięki temu według własnych pomysłów urządzą w swoich placówkach wybrane miejsca do pracy i odpoczynku. Szkoły dostaną na ten cel po 27 tysięcy złotych z miejskiej kasy.

 

Tarnów należy do nielicznych gmin w Polsce, które inwestują w opiekę nad dziećmi w żłobkach – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat rządowego programu „Maluch”, umożliwiającego korzystanie z pomocy finansowej m.in. na tworzenie nowych miejsc w żłobkach i utrzymanie już istniejących. – To wymierne wsparcie dla młodych ludzi zakładających rodziny, którzy chcą równocześnie rozwijać się zawodowo – tłumaczy prezydent Roman Ciepiela. 

 

Kontrola i przegląd techniczny budynku przed sezonem zimowym to obowiązek administratorów budynków – przypomina Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Niezbędne prace warto zlecić możliwie szybko, by zdążyć przed zimą. 

Zaledwie 30 minut wystarczyło, by sprzedano wszystkie bilety na Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha. Pierwsi chętni stanęli w kolejce o godz. 4 rano, by kupić wejściówki na koncert w Tarnowskim Centrum Kultury.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zwyciężyli w piątej edycji Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie”. Drużyna w składzie: Monika Pawula, Adrian Michalski, Beata Michalik, Dominika Jajkowska i Hubert Zaucha w pokonanym polu zostawiła ekipy II LO, XVI LO oraz Zespołu Szkół Plastycznych.

Tradycyjnie na kilka dni przed świętem Wszystkich Świętych w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury będzie można posłuchać utworów zmarłych polskich artystów, m.in. Zbigniewa Wodeckiego. Koncerty zaplanowano 27 i 28 października o godz. 20. Sprzedaż biletów rusza już jutro, 18 października, od godz. 8.