TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W najbliższą sobotę, 29 kwietnia, rozpoczyna się kolejna edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. W Tarnowie zaplanowano prolog kolarskiej imprezy. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie „Piaskówki” od godz. 16 do 20. Zmodyfikowane zostaną także trasy autobusów linii nr 11 i 30.

31. Tarnowska Nagroda Filmowa zbliża się ku końcowi. Szóstego dnia festiwalu (26 kwietnia) widzowie obejrzeli dwie projekcje konkursowe: „Fale” oraz „Ostatnią rodzinę. Po seansach można było spotkać się z reżyserami obydwu filmów, a także aktorami.

Od dziś, 27 kwietnia do środy, 3 maja, miejskie stacje paliw zapraszają kierowców do korzystania z promocyjnej, niższej ceny paliw.  Zapraszamy wszystkich stałych i nowych klientów. Z okazji majowego weekendu obniżyliśmy naszą marżę na paliwo do symbolicznego poziomu - mówi Jerzy Wiatr, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie.

 

Ceny paliw dziś wynoszą: LPG 2,09 złotych za litr, Pb 95 – 4,47, ON – 4, 29. 

Rusza kolejna edycja akcji patriotycznej „Flaga na samochód”. W tym roku dla mieszkańców przygotowano tysiąc biało-czerwonych symboli. Można je będzie otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach od dzisiaj, 27 kwietnia.

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 27 kwietnia, XXXIX zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej.

Człekokształtny troll, mrzygłód, quasi-hacjenda, pustułka, entourage – z takimi między innymi wyrazami musieli zmierzyć się uczestnicy, którzy zdecydowali się wziąć udział w 18. edycji dyktanda „O złote pióro”. Do wielkiego finału w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Imprezie towarzyszył IX Tarnowski Turniej Ortograficzny o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa, w którym najlepsi okazali się reprezentanci Rady Miejskiej i Kancelarii Rady Miejskiej.

Dzieła wybitnych polskich twórców – Karola Szymanowskiego i Franciszka Lessla – a także III Symfonia „Eroica” Ludwiga van Beethovena zabrzmią 30 kwietnia podczas uroczystości „Tarnów Pierwsze Niepodległe”. W Centrum Sztuki Mościce w ramach cyklu „Jeszcze polska muzyka…” koncertować będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Początek koncertu o godz. 18:00.

Z Michałem Pizonem, współzałożycielem firmy telemedycznej Sidly Care, której przyznano główną nagrodę tegorocznej edycji Startup Award w ramach 10. Forum Inwestycyjnego, rozmawia Weronika Witos

Pięć nowoczesnych, komfortowych i ekologicznych autobusów miejskich szwedzkiej marki scania przed końcem października trafi do Tarnowa. Dziś, 26 kwietnia, w siedzibie MPK, podpisano umowę w tej sprawie.

Drugą projekcją wczorajszego, piątego dnia festiwalu, był debiut reżyserski Łukasza Grzegorzka „Kamper”. Po projekcji odbyło się spotkanie z odtwórcą głównej roli Piotrem Żurawskim. Aktor opowiadał o tajnikach kręcenia produkcji i relacjach, jakie panowały wśród ekipy filmowej. -  Na planie była ciągła walka. Było tam dużo improwizacji, wiele naszych pomysłów także zostało wykorzystanych.