TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wykonawca remontu ulicy Słonecznej rozpoczął układanie ścieralnej, wierzchniej warstwy asfaltu. Jeszcze dziś prace na głównym odcinku ulicy powinny się zakończyć.

 

Dziś wieczorem i w nocy można się spodziewać opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Opady będą słabe, ale na drogach może zrobić się ślisko.

 

Jutro, w piątek 7 grudnia, o godz. 17 w Sali Lustrzanej odbędzie się promocja pierwszego numeru czasopisma „Tarnowskie Dialogi Naukowe”. Podczas uroczystej sesji, redaktor naczelny wydawnictwa, dr hab. Michał Nawrocki, prof. PWSZ wygłosi wykład „O kłamstwie i kłamcach”.

W klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia publiczność zebraną w Centrum Sztuki Mościce przeniesie Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Wszystko to w związku z zaplanowanym na 19 grudnia koncertem świątecznym.

Warsztaty z prezentacją scenotechniki, spektakl stworzony przez osoby niesłyszące czy zwiedzanie sali widowiskowej po modernizacji. Tak pokrótce prezentuje się program dnia otwartego w Centrum Sztuki Mościce, który zaplanowano 17 grudnia.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przy ul. Kochanowskiego doczekała się kolejnych gabinetów. Mowa o gabinecie terapii integracji sensorycznej i gabinecie terapii logopedycznej, w których odbywać się będą zajęcia wspomagające rozwój najmłodszych. Ich oficjalne otwarcie odbyło się dzisiaj, 6 grudnia. Dzień ten jest nie bez znaczenia, ponieważ dokładnie pięć lat temu poradnia uruchomiła swój pierwszy gabinet.

Rozpoczął się nabór kandydatów do Rady Sportu na rozpoczynającą się w roku 2019 czteroletnią kadencję. Do ich zadań należeć będzie m.in. opiniowanie strategii rozwoju, projektu budżetu i projektów uchwał Rady Miejskiej w zakresie kultury fizycznej oraz wniosków o przyznanie wyróżnień, nagród i stypendiów sportowych.

Tarnowskie Wodociągi informują, że w grudniu będą prowadziły prace modernizacyjno-inwestycyjne na ul. Powstańców Warszawy, Mościckiego oraz Pszennej i Mokrej.

„Litwo, Ojczyzno moja….” - tymi słowami rozpoczęło się czytanie „Pana Tadeusza”, zainicjowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie. Uczelnia uczciła w ten sposób 220. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza i stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Uwaga kierowcy, na węźle autostradowym Tarnów – Mościce przewróciła się cysterna. Wjazd na autostradę A4 w kierunku Krakowa jest zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 

Znaczniki

Archiwalne