TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przed nami największe wydarzenie kulinarne w regionie, które Województwo Małopolskie organizuje po raz czternasty. To wyjątkowa impreza z udziałem producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów. 

Tarnowskie Wodociągi informują, że będą prowadziły prace na ul. Spokojnej, Szpitalnej, Lotniczej, Jarej, Fredry, Czajki, Agrestowej, Droga do Huty oraz Mościckiego.

Przed nam druga połowa wakacji. Zapraszamy do letniego amfiteatru, który wypełni szereg różnorodnych propozycji kulturalnych m.in. projekcje bajek, animacji i filmów.

W poniedziałek, 6 sierpnia, obchodzić będziemy 104. rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów.

Tym razem wśród propozycji na wakacyjny weekend znajdują się między innymi: spotkanie z bluesem, rajd rowerowy, wernisaż wystawy ilustracji modowych, kolejny spacerek po Tarnowie i potańcówka w niedzielny wieczór.

 

Na ul. Piekarskiej, w cieniu kolorowych parasolek, powstało "LawenLove"  miejsce otwarte dla wszystkich, pachnące kawą i urzekające lawendowym wystrojem.

Zakupy biletów okresowych przez telefon komórkowy - to nowa propozycja dla pasażerów tarnowskiej komunikacji miejskiej. Bilety okresowe imienne i bilety jednorazowe można kupować za pomocą aplikacji zbiletem.pl, działającej na smartfonach z systemem Android oraz iPhone’ach. Aplikacja jest darmowa.

 

Kolejny raz w ostatnich dniach synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed upałami. Bardzo gorąco ma być do soboty, 4 sierpnia.

 

MPK Tarnów planuje, że w ciągu 10 lat powiększy swój tabor o 30 autobusów elektrycznych, zasilanych bateriami lub paliwowymi ogniwami wodorowymi. Spółka ogłasza w tej sprawie dialog techniczny. - To procedura, która pozwala na dokładną prezentację ofert producentów i na jak najsolidniejsze przygotowanie się do przyszłych zamówień. Nie chodzi o to, żeby szybko kupić autobusy, tylko żeby podjąć przemyślane decyzje  – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

 

W najbliższy czwartek, 2 sierpnia o godzinie 15, w Sali Lustrzanej odbędzie się drugie spotkanie Tarnowskiego Komitetu Rewitalizacji. Głównym celem Komitetu jest koordynacja przedsięwzięć, związanych z rewitalizacją centrum Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne