TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kto był ostatnim burmistrzem Tarnowa, jak się nazywał pierwszy klub sportowy, powołany do życia w Mościcach, w którym roku po raz pierwszy w historii lokalnego samorządu wybrani zostali żydowscy radni – między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy wczorajszej, trzeciej edycji konkursu „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście”. Do konkursowych zmagań w Sali Lustrzanej przystąpiło 56 osób. Teraz do spróbowania swoich sił zapraszamy wszystkich chętnych. Test i odpowiedzi można znaleźć w załącznikach pod tekstem.

 

Paweł Chwał, dziennikarz Gazety Krakowskiej zwyciężył w trzeciej edycji konkursu „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście”. Zdobył 99 punktów i został wyróżniony główną nagrodą w wysokości sześciu tysięcy złotych. - Pytania były bardzo trudne, ale właśnie tak powinien wyglądać konkurs Znam Tarnów. To prawdziwy test wiedzy o Tarnowie, nie tylko zwykły sprawdzian – mówił zwycięzca po zakończeniu konkursu. Drugie miejsce zajęła Justyna Chwał, żona Pawła, a trzecie – Ewa Borowska – Sądowicz.

Dziś zakończyło się spuszczanie wody i odławianie ryb ze stawu w Parku Strzeleckim. Park przechodzi właśnie gruntowną rewitalizację. Wyremontowany zostanie również staw, a łabędzie, które mieszkały na nim od wiosny do jesieni, na czas prac zostaną przeniesione na zbiornik wodny w parku Piaskówka.

 

W ubiegłym roku, II Szczep Harcerski „Orlęta” im. Orląt Lwowskich, działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie obchodził pięćdziesięciolecie działalności. To właśnie wtedy podjęta została decyzja o ufundowaniu szczepowego sztandaru.

Tarnowska Nagroda Filmowa jest na półmetku, przynajmniej jeśli chodzi o projekcje konkursowe. Za nami sześć filmów, sześć historii. „Pewnego razu w listopadzie” było jedną z nich. O pracy nad nim i o współpracy z jego reżyserem Andrzejem Jakimowskim opowiadał człowiek odpowiedzialny za jego montaż Cezary Grzesiuk.

130 zawodników i 22 trenerów zostało nagrodzonych przez prezydenta miasta Tarnowa Romana Ciepielę za osiągnięcia w działalności sportowej. Dodatkowo przyznano 11 wyróżnień za działalność społeczną na rzecz tarnowskiego sportu. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbywa się dzisiaj w Modrzewiowym Dworze.

Jeszcze przez tydzień, do 30 kwietnia, można zgłaszać projekty w tegorocznej, siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak rok temu, mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co wydać dwa miliony sto tysięcy złotych z miejskiego budżetu. Również do 30 kwietnia trwają dyżury urzędników, którzy w razie potrzeby służą autorom projektów informacjami.

 

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w całej Małopolsce przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu. Lokalnie spodziewać można się także gradu.

Tradycją Tarnowskiej Nagrody Filmowej są codzienne spotkania z twórcami projekcji konkursowych. Reżyserzy, scenarzyści, aktorzy zjeżdżają do Tarnowa, aby spotkać się z wielbicielami X muzy i opowiedzieć im o swojej pracy przed lub za kamerą.

Koncertem Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego rozpoczęła się 32. Tarnowska Nagroda Filmowa. Podczas tegorocznego festiwalu amatorzy kinematografii obejrzą 12 projekcji konkursowych, sześć projekcji specjalnych (wyświetlanych w ramach aneksu do konkursu), trzy filmy związane z Tarnowem i regionem oraz trzy zestawy filmów animowanych dla dzieci.

Znaczniki

Archiwalne