TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Światowy Dzień Krwiodawstwa to piękne i mądre święto. Pozwala zwrócić uwagę społeczeństwa zarówno na problemy medyczne związane z zapotrzebowaniem na ten najcenniejszy z leków, jak również na ludzi, którzy z własnej krwi uczynili dar dla innych. Dziś symbolicznie zostali uhonorowani Ci, którzy – oddając im część samych siebie – bezinteresownie pomagają innym.

Dziś o godzinie 15 wznowione zostaną obrady LV sesji nadzwyczajnej. Będą poświęcone między innymi sprawom zwiększenia o 460 tysięcy złotych kwoty, przeznaczonej na remont placu Kazimierza oraz ulic Katedralnej, Krótkiej i Kapitulnej, a o 450 tysięcy złotych – wydatków na rewitalizację Kantorii, gdzie powstanie kompleks rekreacyjny z amfiteatrem.

Dlaczego autyzm nie jest chorobą? Jak komunikować się z osobami z autyzmem? Gdzie szukać pomocy dla dziecka z takimi zaburzeniami? W jaki sposób zorganizować mu miejsce nauki i zabawy? Jak skutecznie wychowywać „niebieskie dzieci”? Odpowiedzi na te pytania przyniesie konferencja pt. „Życie na niebiesko – zrozumieć autyzm”, która odbędzie się jutro w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie w godz. 10.00-14.30.

Ponad trzy godziny trwało spotkanie mieszkańców Osiedla Krzyż z prezydentem Tarnowa Romanem Ciepielą. Dyskusja została zdominowana przez tematy przyszłości kurnika przy ulicy Wiśniowej, przeciwko którego działalności protestuje część mieszkańców i naprawy osiedlowych dróg.

Tarnowianie uczcili pamięć uczestników pierwszego transportu polskich więźniów politycznych z Tarnowa do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. - Tu się wszystko zaczęło, stąd wyszedł pierwszy transport do Auschwitz. Jako mieszkańcy miasta mamy obowiązek pamięci o tych wydarzeniach - mówił przed rozpoczęciem uroczystości prezes Tarnowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem Pamięć o KL Auschwitz-Birkenau Ryszard Lis.

 

W najbliższy poniedziałek, 18 czerwca, w budynkach Ochotniczych Hufców Pracy przy ulicy Mościckiego 27 w Tarnowie odbędą się „Wakacyjne Targi Pracy”, zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Krajewski zwrócił się dzisiaj do prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji nt. Urzędu Miasta Tarnowa i spółek miejskich.

Kolejne wydarzenie w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim za nami. W patriotycznej grze miejskiej, związanej z historią miasta Tarnowa, udział wzięło 9 drużyn. Finałem zabawy był obraz z puzzli na płytach Rynku.

Od wczoraj tarnowianie i turyści podczas spacerów po Rynku mogą pomiędzy jego płytami oglądać fotografię ratusza autorstwa Artura Gawle.

Składowisko odpadów należące do Grupy Azoty JRCh budzi coraz większy niepokój wśród mieszkańców osiedla „Klikowa”. Podczas spotkania z prezydentem Tarnowa prosili o jego kontrolę i nadzór nad tym obszarem, jak również o interwencję w sprawie rosnącej rzędnej składowania odpadów.

Znaczniki

Archiwalne