TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Z Jolantą Światłowską, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych, rozmawia Kamila Sacha

Niemal pięć tysięcy złotych – tyle pieniędzy udało się zebrać organizatorom koncertu charytatywnego „Gramy dla Aleppo”, który odbył się 19 lutego w Centrum Sztuki Mościce. Na scenie pojawili się artyści różnych narodowości, którzy wspólnie z Polską Akcją Humanitarną zachęcali do pomocy Syryjczykom z ogarniętego wojną Aleppo.

Podróż do świata zmysłów proponuje Muzeum Okręgowe w Tarnowie. W siedzibie placówki przy Rynku 3 od 27 lutego do 23 kwietnia będzie można oglądać wystawę interaktywną. Mali i nieco więksi odkrywcy będą mogli dowiedzieć się ciekawostek dotyczących działania zmysłów.

Blisko 41 tysięcy złotych na pomoc dla oddziału wcześniaków Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Winnicy na Ukrainie zebrano podczas Charytatywnego Rautu Konsularnego, który odbył się w piątek, 17 lutego, w tarnowskim teatrze.

Z 505 w styczniu ubiegłego roku do ponad 4,2 tysięcy w grudniu, czyli ponad ośmiokrotnie, wzrosła liczba korzystających „Parkuj i jedź” przy dworcu kolejowym w Tarnowie. Łącznie w minionym roku kierowcy zostawiali swoje pojazdy na P&R blisko 29 tysięcy razy. W styczniu tego roku na P&R parkowało już blisko 5 tysięcy samochodów.

Na początku przyszłego tygodnia, 27 lutego, ruszają zapisy na półkolonie „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2017”. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z tarnowskich szkół zorganizowane będą w 10 placówkach. W tym roku dla chętnych przygotowano 930 miejsc. Na ten cel miasto wyda 210 tys. złotych.

Ostrzegamy przed oszustami, oferującymi mieszkańcom odpłatne wykonanie audytów energetycznych budynków, koniecznych do uzyskania dotacji na wymianę nieekologicznych przestarzałych pieców. Oszuści chcą za swoją „usługę” około 150 złotych. - Sporządzanie audytów jest dla mieszkańców bezpłatne – podkreśla Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Audyty będzie finansował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ze środków unijnych. Co równie ważne – legalni audytorzy, wybrani przez UMWM nawet jeszcze nie rozpoczęli pracy.

 

W Biurze Wystaw Artystycznych po raz czwarty odbędzie się Salon Wiosenny, na którym swoje prace zaprezentuje kilkudziesięciu artystów związanych z miastem i regionem. Wernisaż wystawy zaplanowano 23 lutego o godz. 18:30.

Szpital św. Łukasza doczekał się remontu oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodkowego.  Po gruntownej modernizacji oddano dzisiaj, 17 lutego, do użytku kilkadziesiąt jasnych, przestronnych sal. Warunki są bardziej komfortowe, zarówno dla pacjentek, jak i personelu lekarskiego. Koszt inwestycji wyniósł niemal 4,5 mln złotych.

Rozbudowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie o salę koncertową znalazła się w gronie 13 ogólnopolskich projektów, których realizacja dofinansowana zostanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Decyzję o przyznaniu dotacji 15 lutego podjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.