TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy napadu na policjanta. Funkcjonariusz został raniony nożem, w nocy 15 czerwca 2017 roku, na alei Jana Pawła II w Tarnowie, w rejonie stacji paliw.

 

 

Tarnów uzyskał blisko 10 milionów złotych unijnej dotacji na przebudowę ulicy Spokojnej. Trwa przygotowywanie postępowania przetargowego, możliwe jest, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

 

Komunikat prezydenta Miasta Tarnowa:

W związku z planowanym na najbliższy poniedziałek, 26 czerwca, rozpoczęciem przez PKP PLK przebudowy wiaduktu kolejowego na ulicy Gumniskiej, koniecznością jej zamknięcia i wprowadzenia zmian w ruchu, poprosiliśmy przedstawicieli kolei o zajęcie stanowiska w sprawie trwających w Tarnowie remontów infrastruktury kolejowej. Przedłużające się prace PKP PLK tłumaczy między innymi koniecznością wykonania dodatkowych robót, związanych z przeszkodami technicznymi, na które natrafiono już w czasie remontów, a które wcześniej nie były możliwe do przewidzenia, takimi jak wysoki poziom wód gruntowych, nieujawniony w postępowaniu przetargowym, kolizjami z infrastrukturą podziemną, której nie zaznaczono na mapach, wydłużaniem przetargów z powodu odwołań wykonawców, uczestniczących
w postępowaniu przetargowym i koniecznością ogłaszania przetargów na dodatkowe prace, koniecznością uzgodnień z dużą liczbą podmiotów na etapie uzyskiwania decyzji administracyjnych i narzucaniem przez nich warunków oraz protestami właścicieli działek.

 

Poniżej publikujemy w całości i bez zmian odpowiedzi, przekazane przez dyrektora projektu, Rafała Pietrończyka z PKP PLK S.A.

 

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu 26 czerwca ulica Gumniska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pod wiaduktem kolejowym - Będzie to sytuacja trudna dla mieszkańców i kierowców, dlatego proponujemy takie zmiany w organizacji ruchu, aby zminimalizować uciążliwe skutki remontu. Również w tym celu przekonaliśmy kolej do przesunięcie rozpoczęcia prac na Gumniskiej o tydzień, do czasu rozpoczęcia wakacji – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Skutkiem nowelizacji ustawy o ochronie przyrody są obowiązujące od soboty 17 czerwca nowe przepisy w zakresie usuwania drzew. Nie pozwalają one na pełną dowolność przy wycince nie związanej z działalnością gospodarczą, jak miało to miejsce w pierwszych miesiącach roku.

Chcesz zabrać głos dotyczący kultury w mieście? Masz taką możliwość – wystarczy wypełnić anonimową ankietę. W badaniu można wziąć udział do 25 czerwca.

Wraz z początkiem wakacji zostanie uruchomiony basen letni na Górze św. Marcina. Z kąpieliska będzie można korzystać od piątku, 23 czerwca, od godz. 10. Z kolei tydzień później, 30 czerwca, planowane jest otwarcie pływalni letniej przy Miejskim Domu Sportu w Mościcach.

Marsz Pamięci, którego trasa wiodła z byłego placu Magdeburskiego (obecnie ul. Goslara) na Cmentarz Żydowski, przeszedł dzisiaj ulicami Tarnowa. - Będziemy pamiętać i informować wszystkich o tym co się tutaj wydarzyło. Przede wszystkim po to, aby nigdy w przyszłości powtórzenie tego nie było możliwe – mówił prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Najbliższy weekend przebiegał będzie pod znakiem Dni Pamięci Żydów Tarnowskich, koncertów i wystaw plastycznych. Coś ciekawego dla siebie znajdą także miłośnicy teatru i poezji, nie zabraknie również emocji sportowych.