TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia z logorytmiki w roku szkolnym 2017/2018. Oferta jest skierowana do dzieci i młodzieży (do 16. roku życia) z niepełną sprawnością, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Organizatorem zajęć jest Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.  

Około 7 tysięcy pielgrzymów wyruszy jutro (17 sierpnia) z Tarnowa do Częstochowy. Pielgrzymi ruszą w drogę po zakończeniu mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym.

 

Powtórny remont ulicy Krakowskiej, rozpoczęty w połowie lipca, przebiega zgodnie z harmonogramem. Ze Stanisławem Onakiem, szefem firmy ANKO, która prowadzi  prace na Krakowskiej, rozmawia Daniela Motak.

 

 

Do końca września powinny zostać ukończone prace przy remoncie zachodniej elewacji Gimnazjum nr 2. Umowa w tej sprawie podpisana ma zostać w najbliższą środę, a od momentu jej podpisania wykonawca miał będzie czterdzieści pięć dni na wykonanie remontu.

Msza święta za Ojczyznę, uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, wieczorny koncert muzyki organowej – tak będą przebiegać w Tarnowie jutrzejsze obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

 

Nadchodzący weekend przyniesie dużą dawkę muzyki i tańca. Zadowoleni będą miłośnicy klasycznych dźwięków i amatorzy spędzania czasu na łonie natury. Nie zabraknie także emocji sportowych.

W dniu dzisiejszym zakończone zostały prace remontowe na stadionie przy ul. Piłsudskiego. Od jutra, czyli od soboty 12 sierpnia, korzystać będą mogli z niego wszyscy zainteresowani.

Miejskie spółki i Wydział Geodezji Urzędu Miasta Tarnowa samodzielnie wprowadzą zmiany w adresach mieszkańców tych ulic, które decyzją Rady Miejskiej w Tarnowie zmieniły nazwy w związku z ustawowym obowiązkiem dekomunizacji. - Chcemy wyręczyć mieszkańców, oszczędzić ich czas, dlatego zmiany adresów zostaną naniesione z urzędu – mówi Marek Idzkiewicz, dyrektor Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Tarnowa.

 

W przyszłym tygodniu ruszyć mają prace przy remoncie koryta potoku Klikowskiego, na odcinku od przepustu w ul. Sadowej do ul. Elektrycznej. Termin ich zakończenia przewidziany jest na 15 listopada.

Tarnów znalazł się na trasie „Rajdu rowerowego śladami Leszka Czarnego” zorganizowanego przez grupę mieszkańców Radomska. Jadąc przez Polskę, chcą upamiętnić 750-lecie lokacji miasta.