TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dwunastu kucharzy, uczestników programów TOP CHEF, MASTER CHEF i HELLS KITCHEN przyjedzie do Tarnowa, aby wesprzeć akcję charytatywną „Smak Pomocy”. Smakowite spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 4 października od 12 do 16 przy Centrum Sztuki Mościcie. Twarze znane z telewizyjnych programów kulinarnych będą gotować cztery dania dla publiczności. Pojawi się także olbrzymia patelnia o wymiarach 270 x 150 cm x 15 cm, na której będziemy gotowali 1000 porcji gulaszu.

A wszystko to już w najbliższą sobotę, 4 października, w ramach Małopolskiego Dnia Profilaktyki Zdrowia. W tym dniu Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych  porad i badań profilaktycznych na stoisku w Galerii Tarnovia w godz. 12.00 do 17.00.

Poniżej publikujemy zapis poniedziałkowego czatu z zastępcą prezydenta Tarnowa, Henrykiem Słomką-Narożańskim. Odpowiedzi na wszystkie pytania, które z przyczyn czasowych, "nie weszły" do czatu, zostaną wkrótce opublikowane na tarnow.pl

Urząd Miasta wraz z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz tarnowskich seniorów, organizują uroczyste obchody  II Tarnowskiego Dnia Seniora w Teatrze.

Trwają prace na wiaduktach kolejowych na ulicach Krakowskiej, Tuchowskiej, Warsztatowej, Wita Stwosza i Podgórskiej. W najbliższym czasie PKP rozpoczną także remont wiaduktu na ulicy Czerwonych Klonów. Będzie się to wiązać z dużymi utrudnianiami w ruchu, ponieważ przejazd tą ulicą zostanie całkowicie zamknięty.

Tym razem tarnowskie przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych bawili się i uczyli zasad bezpiecznego zachowania na drodze podczas festynu „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Zorganizował go Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, przy współpracy z policjantami i strażakami.

Tarnów miastem dobrych dróg, atrakcyjnym inwestycyjnie, innowacyjnym, wspierającym przedsiębiorczość, przyjaznym dla mieszkańca, a w obszarze regionalnego oddziaływania znaczącym centrum usług ponadlokalnych. To najważniejsze cele nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. O przyjęciu tego dokumentu zdecydowali  radni podczas ostatniej sesji. - To bardzo ważny dokument, który wskazuje kierunki rozwoju Tarnowa na najbliższe kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt lat – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

To główny cel „Programu ochrony środowiska przed hałasem do roku 2018”, który powstaje w Urzędzie Miasta Tarnowa. Ma być on głównym dokumentem określającym kierunki działań zapobiegawczych. Pole do działania stworzyła natomiast opracowana w lecie „Mapa akustyczna Tarnowa”. Wynika z niej, że w wielu miejscach miasta występuje nadmierny hałas, dlatego trzeba reagować. Mieszkańcy mogą pomóc. 

Mieszkańcy ulicy Spytki z Melsztyna skarżyli się na problemy z dotarciem do centrum. To efekt remontów prowadzonych przez PKP na linii Tarnów – Rzeszów. Mowa o zamknięciu przejścia pod wiaduktem przy ul. Wita Stwosza. 

Europejskie Dni Pracy w Małopolsce 2014 organizowane są z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ideą przewodnią wydarzenia jest przekazanie informacji na temat korzyści płynących z mobilności zawodowej i geograficznej. Dni są również okazją do wymiany informacji pomiędzy pracodawcami, instytucjami z obszaru rynku pracy i osobami poszukującymi ofert pracy, staży lub wolontariatu w Europie.

Znaczniki

Archiwalne