TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W poniedziałek, 3 września o godzinie 6.00 otwarty zostanie przejazd pod wyremontowanym przez kolejarzy wiaduktem na ulicy Warsztatowej.

Spowolnienie rozwoju Tarnowa, chaos urbanistyczny, zniechęcenie inwestorów do podejmowania działań w mieście, strata publicznych pieniędzy i konkretnej, zainteresowanej inwestowaniem w Tarnowie firmy - tak prezydent Roman Ciepiela ocenia skutki decyzji radnych, którzy w środę, 28 sierpnia, odrzucili  trzy projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Jutro, 1 września, w godzinach popołudniowych, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na rozbudowywanej ulicy Spokojnej. Wykonawca prac informuje, że na odcinku Spokojnej od alei Piaskowej do ulicy ks. Kmiecika ruch będzie odbywał się jezdną północną i tymczasową utwardzoną jezdnią przy skrzyżowaniu z aleją Piaskową.

Niewiele ponad siedem tygodni dzieli nas od wyborów samorządowych. Pierwsza ich tura zarządzona została przez premiera na niedzielę 21 października, ewentualna druga (w przypadku wyboru prezydenta) odbędzie się w niedzielę 4 listopada.

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej, ostatnie w tym roku spacerki po Tarnowie, Letnia Potańcówka na koniec wakacji, towarzyski turniej piłki ręcznej i piłkarski pojedynek na stadionie Metalu – to nasze propozycje spędzenia ostatniego wakacyjnego weekendu. Zachęcamy także do wzięcia udziału w uroczystości w 79. Rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Kolejne nowe gabinety terapeutyczne uruchomi w Tarnowie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Wszystkie znajdują się przy ul. Jana Kochanowskiego 30 i wchodzą w skład Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Azylowe psiaki mają nowy plac zabaw! PUK właśnie zakończył prace nad ogrodzonym wybiegiem dla swoich zwierzaków.

Dziś do grona tarnowskich stulatków dołączyła pani Helena Skicka. Pani Helena urodziła się  30 sierpnia 1918r. w Umieszczu nieopodal Jasła. Z Tarnowem związana jest od 80 lat.

Ogłoszony został konkurs na wykonanie projektu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik stanie przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności, a na jego budowę zabezpieczono w miejskiej kasie 350 tysięcy złotych.

Podczas dzisiejszej, LXVIII sesji nadzwyczajnej Rada Miejska w Tarnowie odrzuciła trzy projekty uchwał, dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Tarnowie, w tym dla terenów dawnego Owintaru.

Znaczniki

Archiwalne