TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Rozstrzygnięto przetarg na remont ulicy Kwiatkowskiego i mostu na Białej. Roboty, których koszt wyniesie niemal 3 mln zł, ruszą we wrześniu. – Pracujemy nad taką organizacją ruchu, która pozwoli utrzymać płynność ruchu i zminimalizuje uciążliwości związane z pracami – mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji.

Rada Osiedla Piaskówka i tarnowska KANA zapraszają w najbliższą sobotę, 2 września, na rodzinny, osiedlowy piknik. Początek zabawy w Parku Piaskówka o godzinie 15.00 obok stawu, przy działającym od kilku tygodni ogólnodostępnym miejscu do grillowania.

 

 

 

Dziś, 31 sierpnia, o godzinie 18.30 przy Pomniku Ofiar Faszyzmu obok Starego Cmentarza harcerze i władze miasta oddadzą hołd żołnierzom i ofiarom II wojny światowej, w przeddzień 78. rocznicy jej wybuchu. - Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Tarnowa – mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant hufca ZHP im. generała Józefa Bema w Tarnowie.

 

Blisko sto osiemdziesiąt osób, w tym ponad osiemdziesięciu przedstawicieli Polonii (z dwudziestu ośmiu krajów) weźmie udział w II Forum Gospodarczym Polonii Świata. To dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o godz. 10 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W ramach Forum odbędą się prezentacje ofert współpracy, liczne panele dyskusyjne oraz seria bezpośrednich spotkań, będących okazją do wymiany doświadczeń w zakresie współpracy zagranicznych firm z polskim przedsiębiorcami.

W opinii mieszkańców, uczestników życia kulturalnego w Tarnowie obecność oraz potencjał mieszkających w mieście artystów, współtworzących ofertę kulturalną jest największym atutem tarnowskiej kultury, a brak flagowego produktu kulturalnego, wyróżniającego się w Małopolsce i w skali kraju - jej największą słabością. Takim „produktem” mogłaby być Tarnowska Nagroda Filmowa, jednak – jak wynika z przeprowadzonych badań i zebranych opinii - jej formuła wymaga odświeżenia.

Klimatyzowana sala kinowa, komfort przy oglądaniu filmów, lepsze brzmienie koncertów, wygodny dostęp dla niepełnosprawnych – tak po planowanej jeszcze na ten rok modernizacji zmieni się tarnowskie kino Marzenie.

 

520 tysięcy złotych dofinansowania unijnego na modernizację kina „Marzenie” i 680 tysięcy na amfiteatr – umowy tej treści zostały dziś, 30 sierpnia, podpisane w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małoplskiego w Tarnowie. Dokumenty sygnowali wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys, prezydent Tarnowa,Roman Ciepiela i dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury,Tomasz Kapturkiewicz.- Dofinansowanie pomoże nam przeprowadzić prace tak, abyśmy już wiosną mogli zaprosić tarnowian do wyremontowanego amfiteatru – podkreślał prezydent miasta.

 

Jeszcze dziś na tarnowskim rynku amatorzy tańca będą mogli skorzystać z bezpłatnej lekcji salsy. Krótki pokaz rozpocznie się o godz. 20.30, a potem będzie można sprawdzić nabyte umiejętności przy dźwiękach muzyki.

W pierwszym tygodniu września powinny się rozpocząć prace nad muralem przedstawiającym fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej Jana Styki. Malowidło na bocznej ścianie budynku przy ul. Wałowej wykona tarnowianka Anna Kropiowska, specjalizująca się w tego rodzaju pracach.

Dziś, 29 sierpnia, wprowadzone zostały niewielkie zmiany w organizacji ruchu samochodowego na remontowanej ulicy Krakowskiej. - Dzięki poprowadzeniu ruchu pasem postojowym po północnej stronie, Krakowska - zgodnie z zapowiedziami - będzie przejezdna dla samochodów na odcinku do ul. Batorego – podkreśla Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu w tarnowskim Zarządzie Dróg i Komunikacji.

 

Znaczniki

Archiwalne