TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Niemal dwa tysiące metrów kwadratowych przestrzeni usługowo-biurowej w Inkubatorze Przedsiębiorczości wynajęła kolejna firma, która podpisała umowę w tej sprawie z Tarnowskim Klasterem Przemysłowym pod koniec sierpnia. Przedsiębiorca zamierza uruchomić nową linię produkcyjną. Zgodnie z zawartą umową zobowiązał się do zatrudnienia minimum 15 osób.

W ciągu najbliższych tygodni poznamy dwie koncepcje przebudowy Stadionu Miejskiego w Tarnowie wraz z wizualizacjami. To efekt rozstrzygniętego przed kilkoma dniami przetargu. Miasto po konsultacji m.in. ze środowiskami sportowymi wybierze jedną, na podstawie której opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów inwestycji. Dokumentację opracuje firma z Tarnowa. Jej koszt to suma niemal 65 tysięcy złotych.

Wiadukt na ul. Zbylitowskiej zostanie udostępniony dla pieszych. Wszystko po to, aby rozpoczynający jutro rok szkolny uczniowie nie musieli kierować się na ul. Czerwonych Klonów. Ruch pieszych zostanie wznowiony 1 września w godzinach porannych.

Ponad 18 tysięcy uczniów rozpocznie jutro, 1 września, naukę w tarnowskich szkołach. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Tarnowie rozpocznie się w XVI Liceum Ogólnokształcącym o godz. 9.30.

Kolejna odsłona Narodowego Czytania - ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej już 3 września. Tym razem będzie można usłyszeć fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Lektura będzie czytana w godz. 14.00-16.30 na skwerze przed Muzeum Etnograficznym. 

Jak informują Tarnowskie Wodociągi, we wrześniu wykonywane będą prace modernizacyjno-inwestycyjne m.in. na ul. M. B. Fatimskiej, Orzeszkowej i Skrzyszowskiej. Do prac będzie wykorzystywany sprzęt budowlany, który może utrudniać ruch pojazdów i pieszych.

Tarnowskie Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro znalazło się w plebiscycie „Liderzy 25-lecia”. W ten sposób PFRON chce uhonorować organizacje i instytucje, które swoimi działaniami wyznaczają nowe kierunki w rehabilitacji osób niepełnosprawnych w Polsce. Głosować można do 6 września.

Aktorzy „Solskiego” w utworze „Satisfaction” grupy The Rolling Stones? Czemu nie! Już dzisiaj, 31 sierpnia, na Placu Sobieskiego odbędzie się happening poprzedzający XX Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia, podczas którego będzie można wygrać bilety na spektakle. Początek wydarzenia o godz. 15.00.

Bank zamiany mieszkań to rodzaj skrzynki kontaktowej, która dostarczy informacji osobom, zainteresowanym zamianą mieszkań, wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Tarnowa i pomoże w nawiązaniu kontaktu między chętnymi do zamiany. Z ofertami zamiany mieszkań można się zapoznawać w Referacie Pomocy Mieszkaniowej Urzędu Miasta Tarnowa, przy ulicy Nowej 4, w pokoju 317.

Kolejną abolicję mandatową zapowiedziała Straż Miejska w Tarnowie. Tym razem kary będzie można uniknąć 1 września. 

Znaczniki

Archiwalne