TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Główną ulicą w Tarnowie jeździmy już bez utrudnień. Zakończył się remont pogwarancyjny realizowany na koszt wykonawcy całej modernizacji, firmy MK - BUD. Jak informowaliśmy, zastrzeżenia dotyczyły głównie jakości fug z kostki porfirowej.

Tarnowianie, po raz kolejny, rozmawiali z prezydentem. Zainteresowanie, jak zawsze, było bardzo duże. Padało mnóstwo pytań, z różnych dziedzin, od mieszkańców zainteresowanych sprawami miasta. Poniżej prezentujemy zapis czatu, w zakładce "Czat z prezydentem" znajdą się również odpowiedzi na pytania, które z przyczyn czasowych "nie weszły" do czatu.

Zespół Przychodni Specjalistycznych organizuje akcję profilaktyczną raka skóry. Badania pacjentów pod tym kątem rozpoczną się 10 września. Warto już dziś rezerwować czas. To kolejny duży program profilaktyczny organizowany przez tarnowski Zespół Przychodni Specjalistycznych (ZPS).

Nowy rok szkolny tuż, tuż. W najbliższy poniedziałek, 3 września, do tarnowskich szkół pójdzie ponad 21 tysięcy uczniów, przeszło 4 tysiące przedszkolaków oraz blisko trzy tysiące nauczycieli. Rozpoczną oni naukę w 71 placówkach publicznych i kilku niepublicznych.

Debata ta temat przyszłości miejskiej służby zdrowia odbyła się w tarnowskiej Sali Lustrzanej. Do udziału zaproszono przedstawicieli wszystkich środowisk zawodowych, których dotyczyć mają planowane zmiany. Omawiano strategie działania placówek po dokonaniu przekształceń. W spotkaniu udział wzięli m.in. szefowie przychodni i szpitala, radni miejscy, przedstawiciele rad społecznych, związki zawodowe i branżowe oraz media.

Uroczystości związane z 21. rocznicą odzyskania niepodległości przez Ukrainę, Święto Miasta, otwarcie wystawy o Janie Hetmanie Tarnowskim oraz Mistrzostwa Świata w sportach motorowodnych – to tylko część z wydarzeń, które odbyły się w ostatni weekend w Tarnopolu – mieście partnerskim Tarnowa.

Najlepsze działania ekologiczne gmin dotyczące oszczędzania energii i ochrony klimatu są tematem wystawy, która od 31 sierpnia jest eksponowana w Tarnowie. Ekspozycja siedmiu „Gmin z klimatem” nagrodzonych w ogólnopolskiej kampanii Fundacji EkoRozwoju jest dostępna dla wszystkich na zachodniej pierzei tarnowskiego Rynku.

Zapraszamy do udziału w internetowej rozmowie z prezydentem Ryszardem Ścigałą. Wystarczy wziąć udział w czacie, który odbędzie się już w najbliższy piątek, 31 sierpnia, o godzinie 16.00.

Rozpoczęły się zapisy dzieci na zajęcia oferowane przez tarnowskie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Dzięki przeprowadzce do nowej siedziby, Stowarzyszenie poszerzyło ofertę terapeutyczną i może przyjąć dwukrotnie więcej dzieci.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, od dnia 3 września 2012 r. komunikacja miejska będzie obsługiwana w takiej formie jak przed wakacjami. Wracają kursy zawieszone w lecie. Poniżej szczegóły.

Znaczniki

Archiwalne