TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W I półroczu 2010 Azoty Tarnów osiągnęły zysk netto w wysokości 29,8 mln złotych – wynika z opublikowanego 31 sierpnia Skonsolidowanego Sprawozdania Finansowego.

29 sierpnia zespół polskich wspinaczy w składzie: Adam Pieprzycki (pracownik dydaktyczny w Zakładzie Informatyki Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie), Marcin Tomaszewski i Wojciech Wandzel (fotograf wyprawy) wyruszył w drogę do Chin. Celem wyprawy jest wytyczenie w tzw. stylu big wall nowej drogi na dziewiczy szczyt Seerdengpu (5500m n.p.m.). Ściana skalna przez która zostanie poprowadzona droga jest ok. 1000 metrowej wysokości i nie posiada do tej pory żadnego przejścia mimo wielu prób podejmowanych przez liczne zespoły wspinaczkowe z różnych krajów.

Zjawisko: przekroczenie stanu ostrzegawczego i alarmowego
Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stpniowej)
Ważność: do godz. 09:00 dnia 03.09.2010
Obszar: województwo małopolskie.

Przebieg: W ciągu najbliższej doby, na Wiśle po Dęblin oraz na Uszwicy prognozowany jest dalszy wzrost stanów wody powyżej stanów alarmowych. Na Dunajcu poniżej Czchowa wzrost stanu wody powyżej stanów ostrzegawczych. Na pozostałych dopływach Wisły : Sole, Skawie, Skawince , Rudawie, Rabie, Dunajcu powyżej Rożnowa i na Wisłoce zaznaczy się tendencja spadkowa stanu wody lub ich stabilizacja przy przekroczonych stanach alarmowych i ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo przekroczenia stanów alarmowych wynosi 90%.

W przypadku przekroczenia stanów alarmowych w profilach nieobwałowanych prawdopodobieństwo wystąpienia wody z koryta wynosi do 90%, w przypadku przekroczenia stanów alarmowych w profilach obwałowanych nie przewidujemy przelania się wody przez koronę wałów.

Wraz z końcem wakacji zwiększy się ruch na drogach. Przybędzie samochodów osób, które powrócą z letnich urlopów. Za sprawą uczniów, którzy 1 września rozpoczną rok szkolny wzrośnie też liczba pieszych. Kierowcy powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na tych ostatnich.

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana rozpoczyna kolejny etap rekrutacji na rok szkolny 2010/2011 zakończył się w połowie września.

Już niebawem otwarty zostanie plac targowy „Chyszów”. Przygotowano tam miejsca do handlu dla dotychczasowych użytkowników „Targowicy” oraz nowych handlujących. Zainteresowanie nowym placem „Chyszów” jest ogromne. Do Targowisk Miejskich wpłynęło ponad 100 wniosków od osób, które dotychczas nie były użytkownikami „Targowicy”.

W Tarnowie po raz pierwszy obchodzone jest święto Straży Miejskiej. Uroczystość odbywa się w 13 rocznicę uchwalenia ustawy o strażach miejskich i gminnych.

Zakończyły się prace budowlane na stadionie Klubu Sportowego Iskra. Obiekt posiada imponujący budynek rekreacyjno-socjalny. Jest on już po odbiorze technicznym dokonanym przez komisję Wydziału Realizacji Inwestycji tarnowskiego magistratu.

Na dzień otwarty Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej dla dzieci zaprasza Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Spotkanie odbędzie się 2 września o godz. 16.30 przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. Tego dnia będzie można zapisać dzieci na zajęcia rehabilitacyjne.

W najbliższą środę, 1 września, rok szkolny 2010/2011 w Tarnowie rozpocznie blisko 5,5 tysiąca uczniów pierwszych klas na różnych poziomach edukacji – na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

Znaczniki

Archiwalne