TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radni jednogłośnie uchwalili regulamin dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ogrzewanie gazowe lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. - Można otrzymać dotację w maksymalnej wysokości 7,5 tysiąca złotych – mówi Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

Jutro na tarnowskim Rynku odbędą się pierwsze koncerty „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018”. Impreza ta odbywać będzie się w naszym mieście po raz drugi, a jej pierwsza edycja uznana została na najlepszą imprezę plenerową ubiegłego lata.

Od najbliższego czwartku, 19 lipca aż do odwołania zmieniona będzie organizacja ruchu na ulicy Spokojnej. Ze względu na prace drogowe związane z jej przebudową, od godz. 7 zamknięty będzie północny wlot skrzyżowania ul. Spokojnej z ul. Krzyską, a dla kierowców wyznaczone zostaną objazdy.

Fiaskiem zakończyła się próba podjęcia jednoznacznych decyzji dotyczących trzech miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenie Tarnowa. Nie zostały także podjęte uchwały umożliwiające przystąpienie do procedur planistycznych. Przewodniczący Rady Miejskiej, po konsultacji z przewodniczącymi klubów, ogłosił przerwę w obradach sesji do 29 sierpnia.

Tematyce miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego poświęcona będzie dzisiejsza, rozpoczynająca się o godz. 15, LVIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazły się również projekty uchwały dot. zasad udzielania dotacji celowej na wymianę pieców, na którą miasto otrzymało fundusze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz projekt uchwały dot. zmiany uchwały budżetowej Gminy Miasta Tarnowa na rok 2018.

Do ogłoszonego 4 kwietna przetargu na przebudowę stadionu miejskiego w Mościcach przystąpiło dwóch oferentów. Zaproponowane przez nich kwoty odbiegają jednak od finansowych możliwości miasta.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie powstało pierwsze w Polsce Certyfikowane Centrum Egzaminacyjne języka angielskiego specjalistycznego. Jednostka będzie prowadzić egzaminy dla przedstawicieli 54 grup zawodowych (lista ta nie jest zamknięta).

W roku szkolnym 2018/2019 w tarnowskich szkołach ponadgimnazjalnych będzie się kształcić 2336 uczniów. Otwarte zostały 84 oddziały.

 

Jazz na Rynku, kolejny spacerek po Tarnowie, strefa kibica i koncerty w amfiteatrze, a na zakończenie niedzieli - potańcówka. Podpowiadamy, jak spędzić weekend.

 

Uwaga kierowcy, jeszcze przez dwie do trzech godzin mogą potrwać prace remontowe, prowadzone w pobliżu ronda im. generała "Nila" Emila Fieldorfa przy zbiegu ulic Klikowskiej, Słowackiego i Szkotnik. Na przejściu dla pieszych zapadła się kostka, trzeba ją wyjąć i położyć asfalt. Przeprowadzenie prac jest konieczne, dlatego przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

 

Znaczniki

Archiwalne