TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Blisko 600 szczepionek przeciw wirusowi powodującemu raka szyjki macicy dla trzynastoletnich tarnowianek zostanie zakupionych i podanych w ramach działań profilaktycznych. Program, na którego realizację przeznaczono 80 tys. zł zostanie sfinansowany ze środków pochodzących z Województwa Małopolskiego oraz z Gminy Miasta Tarnowa. Szczepienia zostaną przeprowadzone w pięciu tarnowskich przychodniach.

Synoptycy ostrzegają przed upałami. Ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia, wydał dla całej Małopolski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Gorąco będzie od dziś aż do soboty, 5 sierpnia, a jutro (1 sierpnia), w środę i w czwartek temperatura może sięgnąć nawet 37 stopni Celsjusza.

 

Msza święta w Kościele księży Filipinów 1 sierpnia zainauguruje obchody upamiętniające 73. rocznicę Akcji "Burza" i wybuchu Powstania Warszawskiego.  Nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie się o godzinie 17:00, a następnie odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Ponadto, dla upamiętnienia rocznicy powstania o tej samej godzinie w całym mieście zawyją syreny alarmowe. 

Blisko stu pięćdziesięciu policjantów z tarnowskiego garnizonu zostało odznaczonych i awansowanych z okazji przypadającego na 24 lipca Święta Policji. Uroczysty apel z udziałem blisko czterdziestu z nich odbył się wczoraj w Szerzynach podczas Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Film i muzyka będą królować wśród atrakcji zbliżającego się weekendu. Tradycyjnie nie zapominamy też o najmłodszych mieszkańcach i miłośnikach emocji sportowych.

Trwa układanie nowej, granitowej kostki na remontowanym odcinku ulicy Krakowskiej, ułożone i zamontowane zostały stalowe szyny, nawiązujące do dawnego wyglądu ulicy, po której do początków lat 40. kursował tramwaj.

Trwa festiwal Emanacje, w ramach którego w Małopolsce odbędzie się 40 koncertów. W najbliższą niedzielę (30 lipca) o g. 19 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach będzie można posłuchać występu wirtuoza gitary Waldemara Gromolaka, któremu będzie towarzyszyć na fortepianie Dominik Zabłocki. Z kolei 4 sierpnia zaplanowano wieczór z gitarowym brzmieniem w wykonaniu Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.

Blisko 100 uczestników zgromadził tegoroczny, 18. Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów, który dziś, 27 lipca, wyruszył przed południem z Tarnowa. Pierwszym przystankiem na jego trasie będzie Żabno, wśród kolejnych są okolice Borzęcina i Szczurowa.

 

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej po raz kolejny wystąpi na tarnowskim Rynku. Najbardziej znane z małego i dużego ekranu utwory w symfonicznych aranżacjach usłyszymy już w najbliższą sobotę, 29 lipca o godzinie 19. 

Za kilkanaście miesięcy mieszkańcy Tarnowa nie będą już musieli jechać do Krakowa, Rzeszowa, Mielca czy Krosna, aby zrobić zakupy w Leroy Merlin. Jeszcze w tym roku ruszyć ma w Tarnowie budowa sklepu tej francuskiej sieci hipermarketów branży budowlanej.

Znaczniki

Archiwalne