TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Mimo że zakończył się Tydzień Misyjny, który poprzedzał główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży, w Tarnowie wciąż można spotkać zagranicznych pielgrzymów.

Już w najbliższą sobotę, 30 lipca, spod Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wyruszy Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Romowie z Polski i innych krajów przez cztery dni będą wspólnie wędrować drogami Małopolski. Tarnów odwiedzą między innymi Romowie z Węgier, Niemiec, Ukrainy i Szwecji.

W zbliżający się weekend nie zabraknie atrakcji zarówno dla miłośników dobrego brzmienia, jak i dla tych, którzy wolą spędzić czas na żywiołowej zabawie. Będą również propozycje dla osób, które preferują relaks w parku.

Kuchnia w Szkole Podstawowej nr 9 zostanie zmodernizowana. Lokal nie tylko zmieni wygląd, ale również zwiększy swoją powierzchnię. W tym przypadku prace kosztować będą niemal 260 tysięcy złotych.

Modernizację kolejnego z boisk na terenie miasta zapowiedział tarnowski magistrat. Tym razem naprawiony zostanie obiekt przy Szkole Podstawowej nr 2. Remont kosztować będzie 245 tysięcy złotych.

W najbliższą niedzielę, 31 lipca, mieszkańcy będą mieli kolejną okazję do wspólnej, tanecznej zabawy. Potańcówka w amfiteatrze rozpocznie się o godz. 19. Dansingi są bezpłatne, mogą brać w nich udział wszyscy bez względu na wiek.

Msza święta w Kościele księży Filipinów 1 sierpnia zainauguruje obchody upamiętniające 72. rocznicę Akcji "Burza" i wybuchu Powstania Warszawskiego.  Nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie się o godzinie 19:00, a następnie odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Ponadto, dla upamiętnienia rocznicy powstania, 1 sierpnia, punktualnie o 17.00 w całym mieście zawyją syreny alarmowe. 

Już dziś, 29 lipca, kolejna odsłona Wałowa Str.Art. Szczudlarze, kuglarze, żywe rzeźby, karykaturzysta to tylko niektóre z atrakcji, jakie umilą nam spacery po Wałowej od godziny 14.

Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika znalazł się w plebiscycie Modernizacja Roku 2015, w którym można głosować na najciekawsze przykłady remontów, renowacji, rozbudowy czy adaptacji obiektów w całej Polsce. Na tarnowską placówkę można oddawać głosy do 10 sierpnia.

Jeszcze tylko do jutra, 29 lipca, można zgłaszać projekty do realizacji w piątej edycji budżetu obywatelskiego. Proponować można takie inicjatywy, które przyczynią się do rozwoju miasta. Pula do dyspozycji mieszkańców to dwa miliony złotych. 

Znaczniki

Archiwalne