TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Samorządowcy z Tarnowa i sąsiednich gmin, parlamentarzyści, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa oraz Rzeszowa, miejscy urzędnicy, tarnowscy radni i mieszkańcy dyskutowali dziś w Sali Lustrzanej o przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa, wybranym przez GDDKiA.

 

Na ten dzień czekało wielu tarnowian. Po kilku latach starań udało się odnowić letni amfiteatr przy ul. Kopernika. Dziś ponownie otworzył swoje bramy, dzięki czemu miasto zyskało kolejny obiekt kultury, a mieszkańcy miejsce do wypoczynku.

Podczas dzisiejszego spotkania piłkarskich Mistrzostw Świata Polska – Senegal zainaugurowana zostanie działalność niekomercyjnej strefy kibica w letnim amfiteatrze przy ul. Kopernika. – Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to wydarzenie, które budzi wielkie emocje. Serdecznie zapraszam fanów piłki nożnej do wspólnego kibicowania w amfiteatrze – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Kolejna inwestycja dobiegła końca. Dziś letni amfiteatr przy ul. Kopernika zostanie oficjalnie otwarty.

Tematy związane z infrastrukturą drogową oraz przedłużające się prace przy wiaduktach najczęściej pojawiały się podczas spotkania prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli z mieszkańcami osiedla „Krakowska”.

Twa publiczna dyskusja nt. ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Jak zawsze w takich tematach zdania mieszkańców są podzielone, dlatego w mieście zostanie zorganizowana otwarta dyskusja nt. projektów uchwał w tym zakresie.

Podczas Święta Miasta, w najbliższą sobotę, 23 czerwca, o godzinie 9 na antenie Programu 1 Polskiego Radia będzie można usłyszeć znany i rozpoznawalny sygnał „Lata z Radiem”, który rozlegnie z Tarnowa. W ten sposób radiowa Jedynka rozpocznie swoją doroczną, wakacyjną audycję.

 

W piątek 14 czerwca odbyło się w Krakowie walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Zostały wybrane nowe władze na V kadencję, na lata 2018-2022. Prezesem MOT został Leszek Zegzda, który jest jednocześnie wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego odpowiedzialnym za turystykę, natomiast wśród członków zarządu po raz kolejny znalazł się Marcin Pałach (nieprzerwanie w zarządzie MOT od 2005 roku) – dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji. Obecnie skład zarządu MOT liczy 15 członków.

Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosy można oddawać na stronie https://bo.tarnow.pl/ do 27 czerwca.

Kolejne wydarzenia Galicjaner Sztetl czyli Dni Pamięci Żydów Galicyjskich, spektakl nawiązujący do setnej rocznicy nadania kobietom praw wyborczych, zakończenie baletowego roku szkolnego i mistrzostwa lekkoatletyczne – to kilka propozycji na dziś i jutro w Tarnowie.

 

Znaczniki

Archiwalne