TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przyznanie nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury i tytułów Nauczyciel z Kulturą oraz wręczenie stypendiów artystycznych – tak wyglądała oficjalna inauguracja Święta Miasta Tarnowa w tarnowskim teatrze. Wyróżnionych zostało kilkadziesiąt osób. - Inauguracja Święta Miasta to moment, w którym chcemy zauważyć tych wszystkich, którzy są nieprzeciętni - podkreślał podczas uroczystej gali prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

W sobotę Park Sanguszków opanowany zostanie przez uczestników, odbywającego się po raz kolejny, pikniku GraPark. Głównym punktem imprezy towarzyszącej Zdearzeniom 2017 będzie w tym roku turniej koszykówki.

Mrozu, Leski, The Seeds, Tymon Tymański, Natalia Przybysz, Natalia Grosiak, Krzysztof Zalewski, Żaneta i Robert Lubera – to artyści, którzy zaprezentują się na scenie podczas tegorocznych Zdearzeń. Pierwsze koncerty już dzisiaj, 23 czerwca, na płycie tarnowskiego Rynku. Finał święta miasta zapowiada się również muzycznie. W niedzielę o godz. 21 pod Ratuszem będzie można zobaczyć spektakl „Disco Solski”.

Warsztaty i konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, pokazy kuglarskie, taniec z ogniem – tak będzie wyglądał dzisiejszy wieczór w Parku Strzeleckim. Początek – o godzinie 18.00. W Tarnowie trwa doroczne Święto Miasta, spotkanie w parku Strzeleckim to jeden z punktów jego programu.

Na ulicy Wałowej rozpoczął się Jarmark Galicyjski, zorganizowany z okazji Święta Miasta. Niebieskie namioty ze stoiskami wystawców będzie można odwiedzać dziś i jutro (piątek – sobota, 23 – 24 czerwca) w godzinach od 10.00 do 19.00.

Otwarte rodzinne warsztaty plastyczne, rozpoczynające się dzisiaj na tarnowskim Rynku, to jedna z propozycji tarnowskiego BWA na tegoroczne Święto Miasta Tarnowa – Zdearzenia 2017. Przez trzy popołudnia – dziś, w sobotę i w niedzielę – dzieci i rodzice będą mieli okazję wcielić się w role ilustratora, narratora i rzeźbiarza.

 

Uczniowie, którzy lato spędzą w mieście, nie powinni narzekać na nudę. Przygotowano dla nich szereg atrakcji. Baseny za złotówkę, karting, wspinaczka, turnieje sportowe, gry terenowe, brydż, tenis – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Pierwsze zajęcia startują już w poniedziałek, 26 czerwca. Na realizację programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje” miasto przeznaczy w tym roku 522 tys. złotych.

Z okazji Dni Miasta w tarnowskim teatrze będzie można od jutra oglądać wystawę porcelanowych lalek z kolekcji tarnowianki, Teresy Waydowicz. Lalki, zbierane od 25 lat, pochodzą z całego świata - Europy, Kostaryki, Kanady, Japonii i Chin. Najbardziej wyjątkowe z nich wyprodukowano w limitowanych seriach i liczba ich egzemplarzy na całym świecie nie przekracza kilkunastu sztuk.

Po raz dziesiąty wyróżniono najlepszych uczniów, nagradzając ich tytułem Prymusa Tarnowa. W tym gronie znalazło się 50. uczniów tarnowskich szkół. – Jesteście najlepszymi z najlepszych w swoich szkołach. To nie wzięło się z niczego innego, tylko z waszych talentów i waszej pracy – podkreślał prezydent Roman Ciepiela podczas miejskiego zakończenia roku, które odbyło się dzisiaj, 21 czerwca, w tarnowskim teatrze.

W piątek, 23 czerwca, w centrum Tarnowa staną kosze z książkami. Każdy będzie mógł wybrać z nich coś dla siebie lub zostawić przeczytaną już książkę dla innych chętnych. To kolejna odsłona akcji „Wędrujące książki – uliczny bookcrossing”, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie z okazji Dni Tarnowa. - Chodzi o to, żeby dzielić się przeczytanymi już książkami z innymi - zachęca dyrektor biblioteki, Ewa Stańczyk.