TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jutro w Tarnowie gościć będzie minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński, który wizytę rozpocznie od spotkania z prezydentem Romanem Ciepielą. Wizyta ma związek z podpisaniem Aktu Erekcyjnego dotyczącego Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów na terenie tarnowskiej Grupy Azoty.

To nazwa akcji Straży Miejskiej będąca odpowiedzią na interwencje mieszkańców Tarnowa. W jej ramach strażnicy zapowiadają kontrole na terenie całego miasta. Patrole piesze i rowerowe pojawią się m.in. w rejonach osiedli mieszkaniowych, na terenach zielonych, ale także w ścisłym centrum. Wszystko po to, by zwrócić uwagę właścicielom psów na wykroczenia dotyczące sprzątania po czworonogach i puszczania ich luzem.

Ruszył wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach,  w lipcu i sierpniu zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii nr 31 kursującej pod Górę św. Marcina, a także linia nocna „N”. Na kilku liniach nie będą obsługiwane kursy wyszczególnione w rozkładach jazdy z oznaczeniem „W-nie kursuje w okresie wakacji”.

Tysiące tarnowian uczestniczyło w miniony weekend w wydarzeniach zorganizowanych w ramach święta miasta. Były koncerty, pikniki plenerowe, wystawy i festiwale.

Do systemu viaTOLL 30 czerwca włączonych zostanie 251 km dróg różnych kategorii, w tym odcinek autostrady A4, węzeł Tarnów Północ - węzeł Dębica Wschód. Opłata obowiązywać będzie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusy. Po rozszerzeniu sieć dróg płatnych w ramach systemu viaTOLL wzrośnie do ponad 3 150 km.

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w odbywającym się 29 czerwca w Sali Lustrzanej spotkaniu z prezydentem Tarnowa Romanem Ciepielą, poświęconym budżetowi obywatelskiemu. Część biorących udział w dyskusji wykorzystała okazję, by podzielić się swoimi uwagami także na temat innych problemów miasta.

Z byłymi muzykami Republiki wzmocnionymi wokalnie przez Natalie Kukułę, Jacka Szymkiewicza i Jerzego Durała rozmawiał Kamil Wójcik.

Zabawy z piórem i wodą, nauka techniki decoupage i soutache, gry planszowe, bajki i opowieści to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na najmłodszych tarnowian w czasie wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia ruszają już 29 czerwca.

Osoby zainteresowanie podjęciem współpracy z Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej Fabryka Przyszłości  mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie. Zgłoszenie przyjmowane będą do 8 lipca.

Już dzisiaj, 29 czerwca, o założeniach czwartej edycji „Budżetu Obywatelskiego” będzie można porozmawiać z prezydentem Romanem Ciepielą. Spotkanie odbędzie się w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10. Początek o godz. 17:00.

Znaczniki

Archiwalne