TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Tarnowie – Mościcach odbyło się spotkanie patriotyczno - wspomnieniowe z okazji jubileuszu Dwudziestolecia Wojewódzkich Komitetów Obywatelskich. Organizatorem był Urząd Miasta Tarnowa.

Wszelka pomoc powodzianom jest bardzo potrzebna. Ludzie, którzy stracili dobytek życia, cieszą się z każdego gestu dobrej woli. Dlatego tarnowski samorząd, mając sygnały od osób chcących udzielić poszkodowanym pomocy materialnej lub w formie bezpłatnych usług, apeluje o zamieszczanie podobnych ofert pod adresem www.forum.tarnow.pl.

Spotkanie z udziałem dyplomacji węgierskiej, zaproszonych gości, harcerzy i mieszkańców odbędzie się w najbliższą środę, 1 lipca, w Tarnowie. Szykuje się wyjątkowe święto. Wszystko z okazji osiemdziesięciolecia sprowadzenia prochów bohatera Polski i Węgier do miasta.

W celu udzielenia pomocy mieszkańcom Tarnowa poszkodowanym w wyniku powodzi, podajemy numery telefonów, pod które należy dzwonić w poszczególnych sprawach.

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała otrzymał od Wojewody Małopolskiego deklarację udzielenia pomocy publicznej.

Skazani z Zakładu Karnego w Tarnowie – Mościcach oddelegowani do porządkowania miasta, zbiórka odpadów wielkogabarytowych, przyznawanie zasiłków celowych dla najbardziej poszkodowanych. To tylko niektóre działania uruchomione w celu niwelowania skutków powodzi.

W dniu 28 czerwca 2009 od godz. 13.00 w związku ze spadkiem poziomu wody w rzekach i potokach w granicach administracyjnych Miasta Tarnowa poniżej stanów ostrzegawczych, Prezydent Miasta Tarnowa odwołał podwyższoną gotowość dla Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta oraz służb i instytucji realizujących zadania w systemie reagowania kryzysowego.

Podtopione drogi, mieszkania, garaże, podwórka – takie są m.in. skutki ulewnych deszczów, które przeszły przez Tarnów. Sytuację na bieżąco monitoruje Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, na czele którego stoi Prezydent Ryszard Ścigała. Szef samorządu od wczesnych godzin porannych osobiście nadzoruje przebieg akcji pomocowej. Trwa szacowanie strat.

Impreza pod takim hasłem odbędzie się w najbliższą niedzielę na tarnowskim Rynku. Festiwal, przy współpracy z magistratem, już po raz piąty, organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy oraz turyści liczyć mogą na moc, różnego rodzaju atrakcji.

Zmniejszyły się wpływy do miejskiej kasy z podatków PIT, CIT i od czynności cywilnych. Obcięte zostały także subwencja oświatowa i dotacja wojewody na zadania zlecone. Oszczędności są już faktem, prezydent Ryszard Ścigała nie wyklucza także cięć w budżecie, jeśli niekorzystna tendencja się utrzyma. Liczy jednak, że uda się tego uniknąć.

Znaczniki

Archiwalne