TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W najbliższy poniedziałek (28 maja) w Mościckim Centrum Medycznym w godz. 10.00-14.00 będzie można wykonać bezpłatne badanie stomatologiczne.

„Wyzwania współczesnej fizjoterapii – praktycy w praktyce” - I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod takim właśnie hasłem odbędzie się już w najbliższą środę, 30 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Impreza jest kolejną pozycją bogatego programu obchodów 20-lecia uczelni. Jej organizatorami są Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ oraz Centrum Rehabilitacji Geronimo.

Miasto Tarnów zajęło wysoką, czwartą lokatę w grupie miast na prawach powiatu w IV edycji Rankingu Zdrowia Polski, przeprowadzonym przez Dziennik Gazetę Prawną. W konkursie na najzdrowszy samorząd uczestniczyło 46 powiatów oraz 27 miast na prawach powiatu. Badanie wykonane zostało w oparciu o trzy kategorie.

Tarnów uzyskał tytuł „Gmina na 5!” w tegorocznym rankingu gmin, przygotowanym przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W najbliższy poniedziałek, 28 maja, na remontowanej ulicy Kochanowskiego rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej na jezdni. Prace mają potrwać trzy dni, do środy. - To może oznaczać utrudnienia dla kierowców, za które przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – mówi Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

 

 

Od dnia 25 maja 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) tzw. RODO oraz ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 r. poz. 1000).

Od wczoraj w bibliotece szkolnej III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie odbywa się wystawa prac uczestników terapii zajęciowej Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze. Wystawa czynna będzie do 14 czerwca.

W sobotę i w niedzielę warto wybrać się do Mościc na imprezy odbywające się w ramach XX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, w niedzielę zapraszamy natomiast na rynek na inaugurację obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. W tarnowskim teatrze zaprezentowana zostanie „Ikebana”, w kinie „Marzenie” zobaczyć będzie można dramat „W ułamku sekundy”, a w katedrze posłuchać koncertu Rościsława Wygranienko. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na „Małe BWA w Dzień Matki”, w Muzeum Etnograficznym poznać będzie można natomiast twórczość „Gromnickiego Nikifora”. Tradycyjnie nie zabraknie także emocji sportowych.

Stypendia dla uzdolnionych uczniów, współpraca z uczelniami wyższymi, umożliwienie uczestnictwa w edukacyjnych innowacjach i eksperymentach pedagogicznych, szkolenia dla nauczycieli – to tylko niektóre z zapisów programu wspierania edukacji najzdolniejszych dzieci i młodzieży, który ponownie będzie realizowany w Tarnowie. - Właściwe wspieranie rozwoju talentów to jedno z najważniejszych zadań edukacyjnych. Pragniemy, aby nasze szkoły sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi uczniów i tworzyły warunki do jak najlepszego wykorzystania ich potencjału - podkreśla Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Uchwałę w tej sprawie podjęli na dzisiejszej sesji tarnowscy radni.

 

To efekt inicjatywy radnych klubu PiS, mający na celu z jednej strony spełnienie wizji księcia Romana Sanguszki sprzed 80 lat, z drugiej upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Decyzją Rady Miejskiej dotychczasowy „Park na Górze Świętego Marcina” zyskał nową nazwę: „Park Niepodległości Miasta Tarnowa im. Romana Księcia Sanguszki powstańca 1831 roku – Sybiraka”.

Znaczniki

Archiwalne