TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy najmłodszych mieszkańców Tarnowa do wzięcia udziału w specjalnie z tej okazji przygotowanym konkursie.

Już wkrótce nadarzy się znakomita okazja do adopcji zwierzaków z tarnowskiego Azylu.  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych – PUK, w strukturach którego funkcjonuje Azyl, bierze udział w tarnowskiej edycji ogólnopolskich zawodów w DogTrekkingu, czyli biegu z psem na orientację. Podczas zawodów prezentowane będą azylowe psy i koty.

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ. MASZ PRAWO. Ma ona na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków.

Rozpoczęły się remonty wiaduktów kolejowych przeprowadzane przez PKP PLK, w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej E3- na odcinku Kraków – Rzeszów. W ciągu dwóch najbliższych lat gruntownie zmodernizowanych zostanie 9 wiaduktów znajdujących się na terenie miasta. Tarnów czekają rewolucyjne zmiany.

Kilka kilometrów nowej drogi oraz miejsca na rozpoczęcie działalności dla początkujących przedsiębiorców. Tak w skrócie można opisać zadania, które zostaną zrealizowane w ramach trzeciego etapu rozbudowy tarnowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. To wspólne przedsięwzięcie Miasta i Tarnowskiego Klastra Przemysłowego.

Za nami Debata Finałowa pomiędzy II LO i XVI LO, teza: „Tarnów to miasto sprzyjające młodym ludziom”. Zgodnie ze zasadą przyjętą w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej, na godzinę przed pojedynkiem odbyło się losowanie stron. XVI LO przypadło bronienie tezy, II LO natomiast jej oskarżanie.

Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca dzięki uprzejmości Prodziekana Wyższej Szkoły Biznesu NLU Wydziału Zamiejscowego w Tarnowie organizuje niezwykłe spotkanie z Panią Dorotą Zawadzką pod patronatem Prezydenta Miasta
Tarnowa.

Już po raz drugi w Tarnowie w ramach obchodów Światowego Dnia Rozwoju Kultury odbędzie się „Doba Dla Kultury”. Tarnowskie instytucje kultury czynne będą dla odwiedzających w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Miasto złożyło cztery wnioski  do rządowego programu „Maluch”. Celem było uzyskanie dodatkowych środków na utworzenie 10 nowych miejsc oraz dofinansowanie kolejnych 60 utworzonych w ostatnim czasie w tarnowskich żłobkach. Konkurs został już rozstrzygnięty i Minister Pracy i Polityki Społecznej zatwierdził listę ofert, które otrzymają dofinansowanie. Wśród nich znalazły się wszystkie tarnowskie aplikacje.

Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca” eksperymentuje z wymianą dobrej energii i ... niepotrzebnych zabawek. 29 maja w Publicznym Przedszkolu nr 8 „Pod Stokrotką” w Tarnowie z okazji Dnia Dziecka odbędzie się wymiana zabawek! Zapraszamy dzieci oraz rodziców z Tarnowa i okolic do uczestnictwa w KIERMASZU ZABAWEK.

Znaczniki

Archiwalne