TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Czwórporozumienie w sprawie opracowania studium dla zadania pod hasłem „Budowa połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie” podpisali wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, starosta powiatu Mieczysław Kras i wójt Wierzchosławic Wiesław Rajski. Do zawarcia umowy doszło podczas XII Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Przygotowanie dokumentacji kosztować będzie 400 tysięcy złotych. Każda ze stron pokrywać będzie 25% kosztów przedsięwzięcia.

Będą nowe usługi dla korzystających z tarnowskiej komunikacji miejskiej. Pierwsza z nich to tzw. bilet hybrydowy, druga to tańszy bilet okresowy dla posiadaczy Karty Miejskiej w wersji premium. Zdecydowali o tym radni podczas sesji.

Znamy już nazwiska laureatów szóstej edycji Nagrody im. Tadeusza Tertila. Po raz kolejny nagrodzono najlepsze prace licencjackie oraz magisterskie poruszające tematykę Tarnowa oraz regionu tarnowskiego. W Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta i Powiatu Tarnowskiego. Gościem był wnuk burmistrza Tadeusza Tertila, Ryszard Tertil. - Jestem przekonany, że mój Dziadek patrzy z góry i jest zachwycony tym jak rozwija się Tarnów – powiedział w krótkiej mowie do publiczności Ryszard Tertil. - Jestem miłośnikiem tego miasta i to co widzę napawa mnie optymizmem – dodał.

Biuro Inżynierii Ruchu Drogowego UMT przypomina, że trwają prace związane budową ronda na skrzyżowaniu ulic Mościckiego i Czystej realizowaną w ramach zadania „Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 973 z drogą powiatową nr 1355K oraz budowa drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zaprasza wszystkie dzieci na bezpłatne porady logopedyczne. – To nasz prezent dla dzieci z okazji ich święta – mówi Artur Asztabski, dyrektor ZPS.

Tarnowianie, po raz kolejny, rozmawiali z prezydentem. Zainteresowanie, jak zawsze, było bardzo duże. Padało mnóstwo pytań, z różnych dziedzin, od mieszkańców zainteresowanych sprawami miasta. Poniżej prezentujemy zapis czatu, w zakładce "Czat z prezydentem" znajdą się również odpowiedzi na pytania, które z przyczyn czasowych "nie weszły" do czatu.

Prezydent występuje z inicjatywą pomocy finansowej dla tarnowskich dyscyplin sportowych. Jeżeli radni zaaprobują pomysł, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, ruszy otwarty konkurs, w którym do podziału będzie milion złotych. To pieniądze pozyskane przez miasto w ramach zwiększonych dochodów z podatku od nieruchomości.

Od kilku lat w całej Polsce 30 maja obchodzony jest jako Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W Tarnowie spotkanie dla rodziców i dzieci oraz opiekunów organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (po zmianie ustawy – od początku 2012 r. organizator pieczy zastępczej w mieście).

Od kilku lat w całej Polsce 30 maja obchodzony jest jako Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W Tarnowie spotkanie dla rodziców i dzieci oraz opiekunów zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (po zmianie ustawy – od początku 2012 r. organizator pieczy zastępczej w mieście).

Wystartowało internetowe studio Urzędu Miasta Tarnowa. Z prezydentem Ryszardem Ścigałą, na istotne dla miasta i mieszkańców tematy, za pomocą czatu, rozmawiać będzie mógł każdy, wystarczy odwiedzić www.tarnow.pl.

Znaczniki

Archiwalne