TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Rada miejska w Tarnowie (większością głosów Prawa i Sprawiedliwości) najpierw odrzuciła bez żadnych uwag do zaproponowanych przez prezydenta zmian, a kilka godzin później, na nadzwyczajnej sesji – przyjęła prezydencki projekt, zmieniający uchwałę budżetową w sposób gwarantujący między innymi finansowanie dodatkowych 300 bardzo potrzebnych miejsc na półkoloniach dla dzieci, zakup łóżek rehabilitacyjnych i wymianę kotłów węglowych, zatruwających powietrze. Przeciwko tym zmianom w pierwszym głosowaniu rękę podniosło 15 radnych.

 

 

 

Miasto przekaże blisko trzydzieści tysięcy złotych na remont muru ogrodzenia zabytkowego kościoła pw. Najświętszej Panny Marii Wniebowziętej „na Burku” w Tarnowie. Decyzję w tej sprawie podjęli tarnowscy radni głosując projekt uchwały w tej sprawie podczas dzisiejszej (30 marca) sesji Rady Miejskiej .

Zgodnie z zapowiedzią pracownicy tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji odnawiają zabytkowe ławki z ulicy Krakowskiej. To kolejny etap wiosennych porządków w mieście. - Żeby pomalować ławki przy pomocy specjalnych urządzeń, pod ciśnieniem, musieliśmy je zabrać z ulicy. Ławki wrócą, gdy farba wyschnie - zapowiada Łukasz Okarma z Zarządu Dróg i Komunikacji.

 

Tradycyjnie tydzień przed Wielkanocą w tarnowskiej bazylice katedralnej odbędzie się festiwal paschalny Musica Poetica. Miłośnicy muzyki paschalnej w tym roku po raz siódmy będą mieć możliwość wziąć udział w koncertach muzyki dawnej i sakralnej. Festiwal zaplanowany jest od 5 do 8 kwietnia.

Bulwary nad Wątokiem, Mediateka, zagospodarowanie płyty Rynku oraz Placu Rybnego to główne tematy zajęć, w których wezmą udział studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Sześciodniowe warsztaty odbędą się na początku kwietnia w Tarnowie.

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 30 marca, XXXVII zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Rozpoczęcie obrad o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej.

Stacja dializ w Specjalistycznym Szpitalu imienia Edwarda Szczeklika zostanie całkowicie przebudowana. Prace, które ruszyły kilka dni temu, potrwają do połowy sierpnia. - „Remont” to za małe słowo. Stacja właściwie powstanie na nowo, ograniczają nas tylko ściany zewnętrzne - podkreśla dyrektor szpitala, Marcin Kuta. Zmieniony zostanie rozkład pomieszczeń, wymienione będą wszystkie instalacje. Stacja zostanie też wyposażona w nowy sprzęt, nowe łóżka i nowe meble.

 

Na stawie przy Mauzoleum generała Józefa Bema znów można oglądać łabędzie. Para ptaków, jak co roku, spędzała zimę w gospodarstwie niedaleko Tarnowa, a teraz, wraz z przyjściem wiosny – wróciła do Parku Strzeleckiego.

 

Jeśli zasady ortografii nie kryją przed tobą tajemnic, weź udział w dyktandzie „O złote pióro”. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych po raz 18. organizowany jest konkurs ortograficzny. Wielki finał zaplanowano 26 kwietnia.

Do udziału w konkursie ekologicznym „Posegregowani” zachęca Wydział Ochrony Środowiska. Tym razem zadaniem uczniów będzie wykonanie komiksu. W nagrodę szkoły otrzymają atrakcyjny sprzęt, m.in. elektroniczny, muzyczny i edukacyjny. Prace można zgłaszać do 28 kwietnia.