TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 39.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 35.

W Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika podsumowano miniony rok. Był to kolejny dobry okres dla tej miejskiej placówki. W oddziałach szpitalnych leczonych było ponad 16 tysięcy pacjentów, a w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych przyjętych zostało prawie 35 tysięcy chorych, czyli o 25% więcej niż poprzednio. Ogółem Szpital wypracował ponad 5 mln zł zysku.

Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich zrzeszające polskie miasta i gminy, w tym również miasto Tarnów, ogłosiło dla członków Stowarzyszenia doroczny konkurs pn. „Granty Stowarzyszenia Zdrowych Miasta Polskich”. W bieżącym roku do konkursu grantowego można zgłaszać programy w następującym obszarze tematycznym:

Firma włączona została w skład konsorcjum, które zajmie się budową systemu obrony powietrznej i przeciwlotniczej kraju. W ramach projektu zaplanowano pozyskanie nowej klasy zestawów rakiet średniego zasięgu, zdolnych do niszczenia rakiet balistycznych. Tarczę mają ponadto tworzyć zestawy rakiet przeciwlotniczych krótkiego i bardzo  krótkiego zasięgu. Właśnie w tym ostatnim zakresie Mechaniczne są liderem projektu o nazwie PILICA. 

Taka liczba gości przewinęła się we wszystkich, pięciu, punktach obchodów Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Tarnowie. Sporo było gości zagranicznych, zwłaszcza z zaprzyjaźnionych miast partnerskich na Węgrzech. Miasto pod Górą Św. Marcina odwiedziły dwie głowy państw – prezydenci Polski i Węgier wraz z Małżonkami oraz oficjalnymi delegacjami. Pierwszy punkt uroczystości, który odbył się w Parku Strzeleckim, obserwowało wielu mieszkańców. 

Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i Węgier János Áder wraz z małżonkami  wzięli udział w obchodach „Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej” w Tarnowie. Wizyta głów państw rozpoczęła się od wizyty w Parku Strzeleckim, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą to wydarzenie oraz postać gen. Józefa Bema. 

Niesprzyjająca aura daje się we znaki organizatorom „Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej”. Z programu wypadł kolejny punkt.

Uwaga z parkowaniem w ścisłym centrum Tarnowa. W najbliższe piątek i sobotę (22 i 23 marca), na czas trwania wizyty Prezydentów Polski i Węgier, wyłączone z ogólnodostępnego parkowania zostaną miejsca postojowe po wschodniej stronie Placu Kazimierza Wielkiego.

Niestety, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe Słodkie Urodziny Tarnowa, które miały odbyć się w dniu dzisiejszym zostają odwołane. Wszystkie słodkości zostaną przekazane do tarnowskich przedszkoli.

Znaczniki

Archiwalne