TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na modernizację popularnego „Burku” , czyli placu handlowego przy ulicy Bema w Tarnowie. – Przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem, zgłosiło się jedenaście firm – mówi zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański. – Obecnie oferty są analizowane.

Zakres ulg i zwolnień dostępnych dzięki ,,Karcie Tarnowskiej Rodziny” systematycznie wzrasta. Obok dotychczas dostępnych zniżek na m.in. leki, książki, bilety do teatru czy autobusowe pojawiła się możliwość skorzystania z bezpłatnych usług fryzjerskich.

W Tarnowie rozpocznie się najdłuższy, IV etap największego wyścigu kolarskiego w Polsce. Światowa czołówka zawodników wyruszy z tarnowskiego rynku 31 lipca. - To efekt kilkutygodniowych negocjacji prowadzonych w Tarnowie i w Warszawie przez przedstawicieli Urzędu Miasta z organizatorami wyścigu. Teraz trwa ustalanie szczegółów technicznych – mówi dyrektor Wydziału Sportu magistratu Marek Baran

Ruszyła budowa Poligonu Energooszczędności. To część Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, które powstaje w Krakowie. Inwestycja jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu na ponad 17 mln zł. Dzisiaj (21 lutego) w auli Zespołu Szkół  Technicznych w Tarnowie-Mościcach podpisano umowę w tej sprawie. W uroczystości udział wzięli wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, zastępca prezydenta Tarnowa Krystyna Latała, rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak oraz dyrektor Zespołu Szkól Budowlanych w Tarnowie Ludwik Chruściel.

Tarnów znów w czołówce. Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznała miastu wyróżnienie „Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2012”. Doceniono i nagrodzono termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Co roku na taki tytuł mogą liczyć te inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju całego województwa.

Kolejna szansa na zatrudnienie w Zakładach Mechanicznych. Firma rozpoczyna kwalifikacje do programu stażowego dla operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie. Poszukiwani są technicy mechanicy i technicy elektronicy. Ponieważ warunkiem udziału w programie jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej w kwalifikacji uczestników pomoże Powiatowy Urząd Pracy, który sfinansuje staże. Najlepsi mają gwarancję zatrudnienia po zakończeniu programu.

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa trzem nastolatkom, którzy z wiaduktu w Biadolinach Radłowskich na autostradzie A4 zrzucili na samochód bryłę lodu. Kierowca zginął. Trzej nastolatkowie odpowiedzą jak za morderstwo. 

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 23.

Uwaga kierowcy, utrudnienia w ruchu. Od najbliższego poniedziałku, 25 lutego, planowane są roboty związane z przełożeniem wodociągu w pasie drogowym ulicy Lwowskiej, w ramach budowy ronda na skrzyżowaniu z ulicą Garbarską. 

7 marca po raz szósty najmłodsi tarnowianie wezmą udział w Słodkich Urodzinach Miasta. Z kolei wieczorem w tarnowskim teatrze odbędzie się uroczystość wręczenia statuetki  „Ambasador Tarnowa” oraz dziennikarskich „Wen”. Pretekstem do uroczystego świętowania będzie 683. rocznica lokacji Tarnowa. 

UWAGA! Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe Słodkie Urodziny zostały przeniesione na inny termin. Prawdopodobnie będzie to 22 marca.

Znaczniki

Archiwalne