TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Nasze miasto znalazło się na wysokim, 39. miejscu w Polsce w zakresie wartości realizowanych projektów europejskich - wynika z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny. W rankingu opublikowanym przez Polską Agencję Prasową znalazło się 2478 polskich gmin. Wysokie miejsce w rankingu Tarnów zawdzięcza realizacji projektów na kwotę aż 1,218 mld zł.

Dziesięć par w tarnowskim Pałacu Ślubów zdecydowało się na zawarcie małżeństwa w ostatnim dniu mijającego roku. Niezwykły klimat tego dnia i nocy z pewnością zapisze się na długo w sercach pary młodej i wszystkich gości.

Malowanie na szkle, zimowe witraż i kolaże oraz projekty na kartonie czy malowanie na szklanych taflach, to niektóre z atrakcji, jakie proponują Elżbieta i Witold Pazerowie w czasie zajęć feryjnych w Autorskiej Pracowni Plastycznej. Warsztaty pod tytułem „OKNO” odbywać się będą w drugiej połowie ferii zimowych w Tarnowskim Centrum Kultury. Zapisy ruszają już 7 stycznia.

Tradycyjnie już Tarnowskie Centrum Kultury organizuje powitanie Nowego Roku na tarnowskim Rynku. Mieszkańcom, którzy zdecydują się w ten sposób pożegnać mijających dwanaście miesięcy towarzyszyć będzie muzyka odtwarzana z playlisty. O północy natomiast zaplanowano 8 -minutowy pokaz sztucznych ogni. 

W przyszłym roku na terenie miasta pojawi się sześć nowych przystanków. Wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych dla autobusów ma związek z oddaniem do użytkowania nowych połączeń drogowych na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej, a także zmianą trasy linii nr 24.

Zgodnie z umową podpisaną przez prezydenta Romana Ciepielę i wicemarszałka małopolskiego Stanisława Sorysa, miasto otrzymało 14 mln 341 tys. złotych z tytułu dofinansowania do trzech zrealizowanych inwestycji drogowych. - To bardzo dobra wiadomość, pozwalająca zakończyć proces rozpoczęty przed kilkoma miesiącami – komentuje prezydent Roman Ciepiela.

Powołana we wrześniu Tarnowska Rada Seniorów zmieniła swój skład. W miejsce Anny Czech, która od października jest posłem na Sejm RP, została wybrana Barbara Koprowska. O wyborze zdecydowali tarnowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Kadencja rady zaplanowana jest na lata 2015 – 2019. 

W przyszłym roku, 3 kwietnia, wybierzemy przedstawicieli do Rad Osiedli. To efekt uchwały jaką wczoraj na sesji podjęli radni. Obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące statutów osiedlowych rad.

Przypomnijmy, że już od początku nowego roku osoby nieuprawnione do tej pory do zasiłku macierzyńskiego będą mogły skorzystać z świadczenia. Świadczenie rodzicielskie będzie wypłacane w kwocie 1000 zł przez 12 pierwszych miesięcy życia dziecka.

Radni uchwalili zaproponowany przez prezydenta Romana Ciepielę budżet Tarnowa na 2016 rok. Przed głosowaniem prezydent przedłożył radnym szereg autopoprawek, które wynikały z złożonych przez rajców propozycji zmian do projektu budżetu. Za przyjęciem budżetu głosowali niemal wszyscy obecni na sali radni. Przeciwny przyjęciu uchwały budżetowej był radny Marek Ciesielczyk. Wcześniej radni przyjęli wieloletnią prognozę finansową Gminy Miasta Tarnowa na lata 2016 – 2026.

Znaczniki

Archiwalne