TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Będzie sportowo i koncertowo. Tak zapowiada się nadchodzący weekend w Tarnowie.

55-lecie działalności świętuje w tym roku Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Z okazji jubileuszu grupy oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce zaplanowano koncert. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 listopada. Początek o godz. 16.00.

Dzisiaj wieczorem w Tarnowie ruszy Akcja „Zima”. Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował o rozpoczęciu akcji zimowego utrzymania dróg, bo prognozy pogody na dziś i najbliższe dni przewidują opady deszczu i deszczu ze śniegiem. - Już dziś mocno spadła temperatura, na drogach i ulicach może zrobić się ślisko, dlatego ogłosiliśmy gotowość wszystkich służb – mówi Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora ZDiK.

 

 

 

Działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie, Koło PTTK nr 23 „Włóczykije”, tradycyjnie zakończyło turystyczny rok udziałem w XXX Małopolskim Złazie Patriotyczno-Turystycznym „Szlakami Legionistów Łowczówek 2018”.

Ponad 210 prac zgłoszono do organizowanego już po raz czwarty przez Urząd Miasta Tarnowa, konkursu plastycznego „Polska Sto Lat Niepodległa”. Najwyżej ocenione zostały prace Niny Hynek, Małgorzaty Kozłeckiej, Aleksandry Wilk i Jakuba Gawlika. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z prezentacją prac laureatów odbyło się dzisiaj w Sali Lustrzanej.

Ponad 300 osób rywalizowało w odbywającym się corocznie 11 listopada - organizowanym już po raz dwudziesty trzeci - „Biegu Sokołów”, W tym roku bieg rozgrywany był w ramach Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”.

Z okazji trwającego właśnie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa zaprasza wszystkich chętnych do udziału w facebookowym konkursie na grafikę piątej edycji "Tarnowskiego Juniora Biznesu". Zgłoszenia są przyjmowane do niedzieli, 18 listopada włącznie.

 

 

Od soboty 17 listopada do czwartku 22 listopada, w salach przy Sali Lustrzanej zwiedzać będzie można Krajową Wystawę Filatelistyczną „Tarnów 2018 – Pierwsze Niepodległe”. Jej organizatorem jest Polski Związek Filatelistów – Zarząd Okręgu w Tarnowie.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Tarnów zapraszają na odsłonięcie tablicy upamiętniającej konspiracyjną działalność rodziny Spólników w Hotelu Polskim. Odbędzie się ono w środę 14 listopada.

Jubileusz 110-lecia istnienia obchodzi w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Inicjatorem jej powstania był nauczyciel gimnazjalny i prezes Polskiego Towarzystwa Demokratycznego w Tarnowie, Kacper Ciołkosz.

Znaczniki

Archiwalne