TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Mała Talia na półmetku. Przed nami jeszcze dwa spektakle dla najmłodszych, warsztaty i rodzinna gra miejska. Finał VIII Festiwalu Spektakli dla dzieci Mała Talia 9 grudnia.

16 tysięcy e-booków na urządzenia mobilne jest już do dyspozycji mieszkańców Tarnowa. Nową platformę czytelniczą Legimi uruchomiła tarnowska biblioteka.

Opóźnia się remont 340-metrowego odcinka na Al. Jana Pawła II. Rozpoczęta w połowie września modernizacja ulicy miała potrwać osiem tygodni. Kilkudniowe opady deszczu, pogarszająca się pogoda oraz prace dodatkowe sprawiły, że inwestycja się wydłuża.

Dobra wiadomość dla miłośników łyżew. Jak poinformowali przedstawiciele Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, od 2 grudnia będzie można korzystać z miejskich lodowisk przy ul. Wojska Polskiego i ul. Traugutta.

Dwa noktowizory, kamera termowizyjna oraz dwa parasole grzewcze pomogą Straży Miejskiej w Tarnowie skuteczniej walczyć z przestępcami i pomagać potrzebującym. - Dzięki temu wyposażeniu możemy działać efektywniej w terenie, w sytuacjach awaryjnych czy ekstremalnych - wyjaśnia Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej. 

Siedem nowych samochodów trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zakup trzech dofinansowało miasto. Oficjalne przekazanie pojazdów odbyło się 29 listopada na parkingu przy siedzibie policji na ul. Traugutta.

Na wniosek Rady Osiedla Mościce Zarząd Dróg i Komunikacji od 1 grudnia wprowadza zmiany w kursowaniu linii nr 12. Dotyczą one trasy przejazdu autobusów do i z Mościc. 

Dobiegł końca remont w Parku Sanguszków. Prace kosztowały ponad pół miliona złotych i obejmowały remont głównej alejki oraz schodów prowadzących do pałacu.

Będą pokazy japońskich sztuk walki, warsztaty składania orgiami, degustacja kuchni japońskiej czy prezentacja mody inspirowanej Japonią. 10 grudnia w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej 50-lecie działalności świętować będzie sekcja judo Pałacu Młodzieży.

30 listopada o godzinie 14.00 w siedzibie Zespołu Szkół Plastycznych przy ulicy Westwalewicza 6, odbędzie się niezwykły wernisaż. Uczniowie zaprezentują rysunki i rzeźby, do których pozowali bezdomni, podopieczni Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie.

Znaczniki

Archiwalne