TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Tarnowie odbyło się coroczne Forum Informacji Turystycznej. Do naszego miasta zjechało blisko 50 pracowników centrów informacji turystycznej z całego kraju. Byli m.in. przedstawiciele z Koszalina, Olsztyna, Torunia, Warszawy, Złotoryi, Białej Podlaski. Głównymi tematami były sprawy związane z certyfikacją punktów „it”, nowy regulamin konkursu „na najlepsze centrum it” oraz stan prac nad nowymi zasadami oznakowania atrakcji turystycznych wzdłuż dróg szybkiego ruchu i autostrad.

Pięć propozycji lokalizacji dla firmy SaarGummi przedstawił Tarnowski Klaster Przemysłowy podczas spotkania z przedstawicielami tego potentata branży motoryzacyjnej w Tarnowie. Jak informowaliśmy, niedawno został podpisany list intencyjny w sprawie uruchomienia w Tarnowie nowego zakładu produkcyjnego.

Tarnowski misjonarz, ksiądz Mateusz Dziedzic, uprowadzony przez rebeliantów, jest już na wolności. Przez ponad 6 tygodni był przetrzymywany w zachodniej części Republiki Środkowoafrykańskiej, niedaleko misji, w której jest proboszczem. Do jego uwolnienia przyczyniła sie zarówno strona kościelna, jak i rządowa krajów afrykańskich i Polski. Wraz z nim uwolnieni zostali niektórzy zakładnicy.

Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy (TOIKiWOP) włącza się do działań prowadzonych w ramach Kampanii „Białej Wstążki”.  W tym roku ośrodek organizuje aż trzy inicjatywy.

Kolejny etap współpracy pomiędzy Zakładami Mechanicznymi Tarnów, a placówkami dydaktycznymi z terenu miasta. Tarnowskie Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z Technikum Mechanicznym utworzą klasę o specjalności mechatronika, której absolwenci będą przygotowywani do pracy w przedsiębiorstwie.

Najważniejsze prace dotyczą teraz aktualizacji spisu wyborców. Odbywa się ona w dziale Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Wywiad z zastępcą prezydenta Tarnowa, Henrykiem Słomką-Narożańskim

Wiemy, kto będzie nas reprezentował w sejmiku województwa małopolskiego. Najwięcej, bo aż 3 radnych będzie miało Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe po 2.

Uczestnikami byli głównie uczniowie tarnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób, zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pedagogów szkolnych. – Takie inicjatywy są potrzebne – komentowali młodzi ludzie. 

Znaczniki

Archiwalne