TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zgodnie z harmonogramem zakończy się modernizacja Burku - jedna z większych tegorocznych miejskich inwestycji. Remont placu targowego praktycznie dobiegł końca, a wkrótce rozpoczną się odbiory techniczne. Kupcy będą mogli przenosić się z handlem w nowe przestrzenie już w pierwszej połowie stycznia. Zarówno kupującym, jak i handlującym, przygrywać będzie…historyczny dla tego miejsca kataryniarz.

Dobiegający końca tydzień minął pod znakiem debat społecznych, zorganizowanych przez tarnowską policję z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta.

Już jutro - w sobotę, 30 listopada - zakończy się remont ulic na os. Westerplatte, wykonany w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Z odnowionych ulic Westerplatte i Marynarki Wojennej kierowcy korzystają już od pewnego czasu. Jutro ruch samochodowy zostanie puszczony na Obrońców Poczty Gdańskiej.

Nagrodę wręczono na Zamku Królewskim w Warszawie. Odebrał ją, z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych Zbigniew Wenz. Jak czytamy w uzasadnieniu, za skuteczne wykorzystanie środków UE na kulturę.

Już w jutro (sobota, 30 listopada) uruchomione zostanie sztuczne lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego 14. – Zapraszamy wszystkich tarnowian do korzystania z obiektu – mówi dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk.

Radni poszerzyli formułę programu dla rodzin wielodzietnych. Teraz program skierowany jest do tarnowskich rodzin posiadających troje i więcej dzieci. 

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 83.

Urząd Miasta Tarnowa zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na spotkanie dot. współpracy Miasta Tarnowa z NGO w 2014 r. Na spotkaniu omówione będą w szczególności zagadnienia ważne dla organizacji, które zamierzają składać swoje oferty na realizację zadań publicznych na 2014 r.

128 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej. Od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli od 1 grudnia będzie można je nabyć w parafiach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wypoczynek dzieci i młodzieży oraz ich dożywianie.

Nowy skatepark to kolejny efekt pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Zadanie zostało już zakończone i oddane do dyspozycji mieszkańców. Dobrze się prezentuje.

Znaczniki

Archiwalne