TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę w Tarnowie powstanie kolejne rondo. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich dopracowuje szczegóły koncepcyjne projektu wprowadzenia ruchu okrężnego na skrzyżowaniu Krakowska – Narutowicza - Sikorskiego. Wstępny projekt został już zaopiniowany przez tarnowską policję.

Ruszyły przygotowania do tarnowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dogrywane są szczegóły techniczne zbliżającego się dużego, ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Organizatorzy planują powrót do tradycji sprzed lat – tegoroczna impreza odbędzie się 8 stycznia na płycie tarnowskiego rynku.

W piątek 2 grudnia, sezon zimowy zainauguruje lodowisko obok Hali Jaskółka w Mościcach. Zostało ono zbudowane dla potrzeb tegorocznego, zimowego sezonu.

Południowa strona placu Sienkiewicza zmieniła się nie do poznania. Wszystko dzięki dobiegającej końca rewitalizacji, dzięki której ten, do tej pory zaniedbany, teren uzyskał zupełnie nowy, rekreacyjny charakter.

Pracownik Centrum Obsługi Mieszkańców tarnowskiego magistratu, Łukasz Fus, wyróżniony w programie „Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych”. Miasto Tarnów jest partnerem tego projektu, Łukasz Fus – najlepszym konsultantem w Małopolsce. To jedyny taki tytuł w województwie.

5 grudnia 2011r. rusza kolejny etap rewitalizacji ulicy Krakowskiej. Roboty związane z modernizacją nawierzchni wykonywane będą na skrzyżowaniu Placu Sobieskiego (ulicy Krakowskiej) z ulicą Targową, Katedralną i Wałową. Dojazd do Placu Kazimierza i Placu Katedralnego będzie się odbywał przez ulice: Bema, Bernardyńską, Szeroką, Bramę Pilźnieńską, Wekslarską i Rynek. Na ulicy Wekslarskiej i w Rynku wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania.

Stowarzyszenie ,,Kropla” z Tarnowa, Urząd Miasta Tarnowa i Fundacja Przeciwko Leukemii zapraszają na kolejne badania honorowych dawców szpiku, które odbędą się 6 grudnia 2011r w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Goldhammera 3 w godz. od 10.00 do 14.00.

Już po raz jedenasty, a będzie to 5 grudnia, czyli w najbliższy poniedziałek, na tarnowskim Rynku pojawi się duża choinka oraz kilka mniejszych. Drzewka zostaną udekorowane przez tarnowskich przedszkolaków specjalnie na tę okazję przygotowanymi ozdobami.

Jedną z najpiękniejszych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia jest wysyłanie najbliższym kartek z życzeniami. Dzisiaj, w dobie rozwiniętej komunikacji elektronicznej, tradycyjne pocztówki można bez problemu zastąpić kartkami elektronicznymi. Do takiej właśnie formy składania sobie życzeń, w ramach akcji „Daj bliskim swoje ciepło – nie tylko na święta”, namawia tarnowski magistrat. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazywane są potrzebującym.

Ponieważ ONZ ogłosił bieżący rok Międzynarodowym Rokiem Lasów hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Lasy to życie - chrońmy je". Lasy to zielone płuca świata – nie tylko wytwarzają tlen i redukują poziom dwutlenku węgla, ale także są doskonałym filtrem dla zanieczyszczeń powietrza. Ich zwarte systemy korzeniowe ochraniają glebę i zatrzymują w niej ogromne ilości wody, która jest równocześnie oczyszczana ze szkodliwych związków. Lasy magazynując wodę ograniczają ryzyko występowania powodzi oraz łagodzą klimat. Znana jest również lecznicza funkcja lasów – mniejsza ilość bakterii na terenach leśnych i czyste powietrze są doskonałą terapią dla osób mających problemy ze zdrowiem, w szczególności z drogami oddechowymi. Sam fakt przebywania w lesie poprawia nasz nastrój, samopoczucie oraz dostarcza energii witalnej.

Znaczniki

Archiwalne