TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Podczas wczorajszej (30 października) uroczystości z okazji 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości Ryszard Żądło otrzymał statuetkę „Orły Niepodległości” przyznawaną za utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski. Laureata wyróżniono za  wieloletnią działalność na rzecz upamiętniania żołnierzy  spoczywających na cmentarzach wojennych Szlaku Frontu Wschodniego I wojny światowej na Ziemi Tarnowskiej.

W przeddzień 1 listopada, dnia Wszystkich Świętych, przypominamy sylwetki tarnowian i ludzi związanych z Tarnowem, którzy odeszli w mijającym roku.

Przed głównym wejściem do odnowionego dworca kolejowego oraz przy wejściu na perony od strony parkingu park&ride stanęły nowe tablice turystyczne. Znalazł się na nich m.in. plan miasta.

Inwestycje drogowe na osiedlu, organizacja ruchu w okolicy placu targowego, skargi na niesfornych rowerzystów, place zabaw, ławki i smog -  takie tematy pojawiły się podczas piątkowego (28 października) spotkania prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, z mieszkańcami osiedla Chyszów.

Tarnowska Straż Miejska, podobnie jak w ubiegłym roku, pomoże  kierowcom, których samochody nie chcą odpalić na mrozie. Po zgłoszeniu problemu strażnicy przyjeżdżają na miejsce i podłączają auto do specjalnego urządzenia, które uruchomi samochód. Usługa jest bezpłatna i obowiązuje na terenie całego miasta.

Nie masz pomysłów na nadchodzący weekend – skorzystaj z naszych podpowiedzi. Tym razem nie zabraknie wydarzeń patriotycznych i kulturalnych. Będą także sportowe akcenty.

Tradycyjnie już 1 i 2 listopada na Starym Cmentarzu kwestować będą wolontariusze, którzy zbierać będą fundusze na renowację zabytkowych nagrobków. W ciągu ponad dwóch dekad do puszek udało im się zebrać przeszło pół miliona złotych i odrestaurować 50 niszczejących obiektów.

Kapituła odbywającego się od sześciu lat prestiżowego konkursu „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej”, uznała, że tarnowski samorząd najlepiej wspiera rozwój ekonomii społecznej, czyli aktywności obywatelskiej, z sukcesem łączącej działalność gospodarczą z działalnością pożytku publicznego.

Specjalne linie autobusowe zostaną uruchomione już 30 października. Na tarnowskich ulicach pojawią się autobusy oznaczone C1, C2 i C5, które kursować będą odpowiednio na cmentarz w Krzyżu, Mościcach i Klikowej. Kolejne, dwie dodatkowe linie wyjadą na trasę 1 listopada.

W najbliższą niedzielę Tarnów będzie świętował 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji 30 października w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert „Tarnów Pierwsze Niepodległe”. W programie wydarzenia znalazła się „Msza  F-dur” Józefa Michała Poniatowskiego. Początek o godz. 19.

Znaczniki

Archiwalne