TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Rozdano nagrody laureatom i wyróżnionym w IX edycji konkursu o „Nagrodę im. Tadeusza Tertila”. Dziś, 30 października, w tarnowskim Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego poświęcona osobie wybitnego tarnowskiego burmistrza.  

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął 29 października decyzję o przyznaniu miastu dofinansowania w wysokości 15,1 mln zł do trzech inwestycji drogowych w Tarnowie. Jest to bezpośredni efekt dokonanego w maju br. zwrotu niemal 13,9 mln zł unijnej dotacji udzielonej na budowę łącznika autostradowego. Oznacza to, że przyznana kwota będzie wyższa od sumy zwróconej o 1,2 mln zł. – To bardzo dobra wiadomość dla finansów miasta – komentuje prezydent Roman Ciepiela.

Około sześć tygodni potrwa rozpoczęty 26 października remont ulicy Malczewskiego. Prace obejmują rozbiórkę istniejących nawierzchni jezdni i chodnika, wykonanie  nowej podbudowy wraz z nawierzchnią bitumiczną, wymianę krawężników na całej długości ulicy, a także wykonanie podbudowy i kostki brukowej na chodnikach. Koszt remontu to około 200 tys. zł.

Kilkadziesiąt osób będzie kwestować w dniu Wszystkich Świętych podczas  22. kwesty na Starym Cmentarzu w Tarnowie - jednej z najstarszych nekropolii w Polsce. Znani tarnowianie będą zbierać datki na odnowę zabytkowych grobowców na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

W dniu Wszystkich Świętych osoby korzystające z tarnowskiego transportu publicznego podróżować będą nieodpłatnie. Na ulice Tarnowa wyjadą dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej, a tarnowskie cmentarze będą czynne całą dobę. 

Z bezpłatnych badań, prelekcji i konsultacji medycznych będzie można skorzystać podczas Dnia Seniora w Mościckim Centrum Medycznym.  12 i 13 listopada wszyscy chętni seniorzy mogą odwiedzić mościcką przychodnię w godzinach od 11 do 16. 

W przededniu dnia Wszystkich Świętych wspominamy i przypominamy znanych tarnowian, którzy odeszli w tym roku.

Nadzór przez całą dobę, dobrze działająca łączność pomiędzy służbami, sprzęt i firmy gotowe do odśnieżania - tak Tarnów zabezpieczył się na nadchodzącą zimę. - Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - mówi prezydent Roman Ciepiela. O organizacji i utrzymaniu miasta w zimie rozmawiali dzisiaj, 29 października, w magistracie przedstawiciele Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Dwa tysiące flag czeka na mieszkańców Tarnowa, którzy wezmą udział w tegorocznej akcji „Flaga na samochód”. Jutro, 30 października, od godziny 9 rusza 14. edycja tej akcji. 

W ciągu najbliższych dni policjanci zwrócą szczególną uwagę na prędkość jazdy, stosowanie zasad bezpieczeństwa przy przewozie dzieci oraz stan trzeźwości kierujących. Wzmożone kontrole na drogach to skutek rozpoczętej dziś, 29 października, akcji „Znicz”.   

Znaczniki

Archiwalne