TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Życie jest piękne – historia prawdopodobna” to tytuł książki Urszuli Gawron, którą artystka napisała z myślą o najmłodszych czytelnikach. Spotkanie autorskie zaplanowano 3 lutego o godz. 18 w Galerii Niebieskiej przy ul. Krakowskiej 4. Wstęp wolny.

3759 osób w Tarnowie i w powiecie tarnowskim zachorowało na grypę i choroby grypopodobne od 1 do 22 stycznia. To – jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Tarnowie – ponad trzykrotnie więcej niż rok temu o tej porze, a liczba zachorowań z tygodnia na tydzień wzrasta. W Tarnowie odnotowano 1442 zachorowania.

Fundacja ITAKA we współpracy z policją prowadzi poszukiwania zaginionego Rafała Serwy. 35 - latek zaginął 16 stycznia. Ostatni raz widziany był w Tarnowie.  

Na ten moment czekało niemal 18 tysięcy uczniów tarnowskich szkół. Dzisiaj, 30 stycznia, oficjalnie rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi zajęcia dla feriowiczów w każdym wieku.

Realizację strategii intensywnych remontów mieszkań komunalnych, której efektem ma być radykalne skrócenie czasu oczekiwania na przydział mieszkania zapowiada Janusz Galas, prezes zarządu Miejskiego Zarządu Budynków. – W kolejce mamy około 300 rodzin, a w przypadku wielu z nich miasto ma obowiązek zapewnienia im niemal natychmiast lokalu spełniającego określone standardy – tłumaczy Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa.

 

Znamy laureatów konkursu „Tarnów pełen blasku” na najpiękniejszą dekorację świąteczną. Do tegorocznej edycji przyjęto kilkadziesiąt zgłoszeń. Ocenie poddano wystrój m.in. ogrodów i balkonów prywatnych, placówek edukacyjnych, a także witryn sklepowych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dzisiaj, 27 stycznia, w Sali Lustrzanej. Do autorów najpiękniejszych dekoracji trafiły nagrody o łącznej wartości 11 tys. złotych.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, od 1 lutego obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy linii nr 0, 1, 2, 12, 41 i 210. Dodatkowo trasy autobusów nr 2, 41 i 210 przebiegać będą przez Strefę Aktywności Gospodarczej z dojazdem bezpośrednio pod Zakłady Mechaniczne.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie ogłosiło wczoraj, 26 stycznia, przetarg na zakup pięciu komfortowych, wygodnych, nowoczesnych autobusów. Pojazdy mają być fabrycznie nowe, niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w ekologiczne silniki i wykonane z najlepszych materiałów i przy pomocy najlepszych technologii.

Związek Powiatów Polskich opublikował listę laureatów rankingu energii odnawialnej. Tarnów znalazł się na czwartym miejscu w kategorii „miasta na prawach powiatu” wyprzedzając m.in. Gdańsk. Pierwszą lokatę w plebiscycie zajął Rzeszów. 

Wyjazd do Hiszpanii, intensywny kurs języka i doskonalenie umiejętności kulinarnych to wszystko można zdobyć biorąc udział w projekcie „Gotuj po hiszpańsku”. Jeszcze można składać zgłoszenia do IV edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie kucharza. To propozycja dla osób długotrwale bezrobotnych, które chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Termin składania zgłoszeń mija 31 stycznia.

Znaczniki

Archiwalne