TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W niedzielnych „Tematach dnia” prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała rozmawiał o sprawie przejęcia obiektów ZKS Unia Tarnów, nakładach na sport oraz nowej nazwie dla stadionu miejskiego w Mościcach.

Jak informuje Centrane Biuro Prognoz Metorologicznych w Krakowie, w najbliższym czasie na obszarze województwa małopolskiego wystąpić mogą zawieje i zamiecie śnieżne.

W styczniu br., kiedy obchodzimy 65 rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz, na dalekiej północy Rosji, w Kotłasie - mieście partnerskim Tarnowa, odbył się konkurs pod hasłem „Pamięć o Auschwitz i Holokauście - Drogą do Tolerancji”.

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki miasto Tanów zostało wytypowane do realizacji programu „Orliki lekkoatletyczne”.

Prezydent Miasta Tarnowa przyznał stypendia dla zawodników tarnowskich klubów sportowych. Do Komisji Stypendialnej wpłynęły 83 wnioski, spośród których wytypowano 67 stypendystów. To pierwsza edycja akcji, w ramach której podzielono 94 750 zł. Drugi etap realizowany będzie do połowy sierpnia 2010. W budżecie miasta na tegoroczne stypendia sportowe zarezerwowano 100 000 zł.

W Tarnowie ożywa dyskusja w sprawie nazwy dla stadionu miejskiego w Mościcach. Pojawiają się różne głosy i propozycje. Poddajemy pod rozwagę kolejną z nich i liczymy na odzew ze strony tarnowian.

W dniach 14 - 17 stycznia 2010 r. w Wiedniu odbyły się targi turystyczne "Ferien Messe Wien", które zgromadziły 147-tysięczną publiczność. Na targach zaprezentowała się również Polska.

Tysiąc ulotek z kompleksowymi informacjami oraz adresami placówek noclegowych i jadłodajni, poszło w ruch. Na polecenie Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały, zatrudnieni w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, mają dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.

Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza bezpłatne bilety autobusowe dla wszystkich krwiodawców. To kontynuacja akcji zachęcania mieszkańców do oddawania krwi, która odbiła się szerokim echem i przyniosła znakomite, wymierne efekty. Tylko w drugim półroczu ubiegłego roku wydano ponad 1,6 tysięcy bezpłatnych miesięcznych biletów. Związane z tym koszty oszacowano na poziomie przeszło 122 tysięcy złotych. Akcja bardzo duży odzew zyskała wśród młodzieży, a co trzecia osoba, która skorzystała z bezpłatnych przejazdów oddała krew po raz pierwszy w życiu.

Od 7 stycznia 2010 r. niepełnosprawni uczniowie tarnowskich szkół mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach pływania w ramach programu "Niepełnosprawny – sprawny w wodzie".

Znaczniki

Archiwalne