TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. W Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Trwa przebudowa trasy rowerowej pomiędzy zachodnią granicą Tarnowa a ulicą Słoneczną. Urząd Miasta wyda na ten cel w tym roku 300 tysięcy złotych.

W najbliższy piątek, 24 października, na zaproszenie zastępcy prezydenta Henryka Słomki-Narożańskiego gościć będą pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, minister Jarosław Duda oraz przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł Sławomir Piechota.

Są pieniądze na modernizację pionów matki i dziecka w miejskim szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. Decyzją Ministra Zdrowia „stary” szpital otrzyma ponad milion osiemset tysięcy złotych na realizację projektu pod hasłem „Świadoma mama – zdrowe dziecko – lepsze jutro – program zwiększenia liczby urodzeń w mieście Tarnowie i powiecie tarnowskim”. Projekt rusza już teraz i zakończy się w kwietniu 2016 roku. Całkowity koszt projektu wynosi 2,3 mln złotych.

W związku z trwającą kampanią wyborczą Urząd Miasta zwraca się z prośbą do komitetów wyborczych i kandydatów o prowadzenie jej z poszanowaniem prawa i akceptowanych norm. Poniżej zamieszczamy podstawowe zasady dotyczące prowadzenia kampanii wyborczej.

Jak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, dzisiaj (22.10) w Małopolsce mogą wystąpić opady deszczu o wysokości od 25 do 35 mm.

Nie do poznania zmieniły się podwórka przy ulicach Tuchowskiej 76, ul. Krzyskiej 13 oraz Okrężnej 18. To efekt realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie Programu Aktywności Lokalnej „Razem Silni”.  Remonty miejsc, które zamieszkują, wykonali podopieczni Ośrodka. To innowacyjny program społeczny w skali kraju.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie remontowanej przez PKP przeprawy kolejowej przy ul. Krakowskiej. Od najbliższego piątku, 24 października, nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Będą one polegały na wyłączeniu z ruchu wewnętrznych pasów obu jezdni. Będzie się on odbywał po zewnętrznych pasach jezdni. Jednocześnie do 3,2 m ograniczona zostanie wysokość pojazdów, które będą mogły przejechać pod wiaduktem (rzeczywista skrajnia pionowa 3,70m).

Fundacja „Panteon Narodowy” wraz z Małopolskim Kuratorium Oświaty inaugurują projekt ogólnopolskiego funduszu stypendialnego dla najlepszych, corocznych maturzystów zdających egzaminy maturalne na 100% punktów. - Wśród 11 najlepszych tegorocznych maturzystów w Małopolsce znalazło się troje uczniów z tarnowskich liceów – informuje zastępca prezydenta Krystyna Latała.

Trwają prace modernizacyjne przy al. Jana Pawła II. Co ważne, podobnie jak w przypadku ulicy Mickiewicza, drogowcy pracują do późnych godzin wieczornych. – To rozwiązanie już się nam raz sprawdziło, z wykonawcą kolejnego remontu ustaliliśmy podobny scenariusz – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.