TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Od 1 stycznia 2015 r. zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy linii nr 12, 33, 48 i 210. Wprowadzenie zmian rozkładowych to efekt wniosków i propozycji pasażerów, Rad Osiedli oraz Urzędu Gminy Tarnów.

W Wigilię Bożego Narodzenia tj. w środę 24 grudnia 2014 r. autobusy tarnowskiej komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładów jazdy na soboty. W pozostałe dni komunikacja miejska będzie obsługiwana zgodnie z typem poszczególnych dni. Szczegóły przedstawione są w tabeli.

Dzieci i młodzież uczą się ról i hymnu, a dorośli szyją stroje i organizują grupy, które chcą pomóc najmłodszym z dalekich krajów. Tak w parafiach diecezji tarnowskiej wyglądają ostatnie przygotowania do Kolędy Misyjnej.

Grupa Azoty podpisała umowę z niemiecką firmą Uhde Inventa-Fischer dotyczącą rozpoczęcia budowy nowej Wytwórni Poliamidu 6 w Tarnowie. Kontrakt obejmuje zakup licencji, projektu procesowego oraz urządzeń niezbędnych do realizacji inwestycji. Łączne nakłady inwestycyjne na to zadanie, w ramach których zawierana jest niniejsza umowa wynoszą 320 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2016 r. Nowa inwestycja umożliwi wytwarzanie 80 tysięcy ton poliamidu rocznie.

Zakłady Mechaniczne Tarnów zawarły kolejną umowę o współpracy w zakresie edukacji. Tym razem dotyczy ona kształcenia na poziomie szkoły zawodowej. Partnerem przedsiębiorstwa jest Centrum Szkół Zawodowych prowadzone przez Izbę Rzemieślniczą, Drobnej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Porozumienie dotyczy kształcenia w zawodach: operator procesów skrawania CNC, ślusarz, spawacz, frezer i tokarz. 

W debacie na temat przyszłorocznego budżetu Tarnowa udział wzięli przedstawiciele władz, radni oraz pracownicy Urzędu Miasta. Odbyła się ona w Sali Lustrzanej. Wprowadzenie do założeń jednego z głównych dokumentów miasta zaprezentował prezydent Roman Ciepiela. Projekt zakłada m.in., że ewentualne zwiększenie zadłużenia może być przeznaczone wyłącznie na cele rozwojowe i absorpcję środków zewnętrznych oraz ograniczanie wydatków bieżących. Dochody miasta wyniosą około 600 milionów złotych.

W przypadku naszego miasta prawie 48% Twojego podatku dochodowego wraca do miejsca zamieszkania i zasila budżet miasta. Pracujesz, uczysz się i mieszkasz w Tarnowie, a jesteś zameldowany gdzie indziej? Nic straconego, możesz zdecydować na co zostaną przeznaczone Twoje podatki.

Już dzisiaj podczas uroczystej gali wyróżnieni zostaną osoby działające w charakterze  wolontariusza a najlepsi otrzymają statuetki Wolontariusz Roku 2014.

Jedno miasto - trzy kultury: polska, romska oraz żydowska. Do tego Dunajec i początek Karpat. Takie cuda tylko w Tarnowie. Jak długo jedzie się z Warszawy do Tarnowa? Co można zobaczyć w Bazylice katedralnej w Tarnowie i Tarnowskim Muzeum Etnograficznym? 

Serdecznie zapraszamy udziału w II edycji konkursu „Tarnów pełen blasku”. Domy, balkony, sklepy, firmy, biura, szkoły i przedszkola, a nawet ulice tarnowianie ozdabiają tysiącami świateł. Najpiękniejsze dekoracje świetlne chcemy nagrodzić.