TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Emisję obligacji miejskich, które mają być przeznaczone na realizację programu remontów i modernizacji dróg osiedlowych, zapowiedział prezydent Roman Ciepiela. O ile radni zaakceptują ten pomysł finansowania inwestycji drogowych na osiedlach, to realizacja programu mogłaby ruszyć jeszcze tej jesieni. 

Dziś, 24 czerwca, w tarnowskim teatrze odbyła się inauguracja trzydniowego święta miasta „Zdarzenia”. Uroczystość była także okazją do uhonorowania Nagrodami Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury tarnowian, którzy w ubiegłym roku, w sposób szczególny wyróżnili się w tej dziedzinie. Poznaliśmy także „Nauczycieli z kulturą” i stypendystów artystycznych. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego.

Na szerokie możliwości współpracy gospodarczej tarnowskich przedsiębiorstw i firm z Tajwanu wskazywał goszczący dzisiaj (24 czerwca) w Tarnowie ambasador Tajwanu w Polsce Henry Ming-Jeng Chen. Dyplomata odwiedził m.in. Inkubator Przedsiębiorczości i siedzibę Grupy Azoty. 

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, mieszkańcy Małopolski mogą spodziewać się wysokich temperatur nawet do niedzieli wieczorem. Według prognoz Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych słupki temperatury w ciągu dnia mają pokazywać od 30 do 35 stopni Celsjusza. Natomiast w nocy będą wahać się od 18 do 21 stopni.

O tym, że wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne, będzie można przekonać się już od najbliższego poniedziałku 27 czerwca. To właśnie wtedy rusza kolejna edycja miejskiego programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje 2016”. W kalendarzu imprez jest szereg atrakcji, zarówno dla tych lubiących gry zespołowe, jak i zajęcia indywidualne. W tym roku na realizację programu miasto przeznaczy 419 tys. złotych. To niemal 70 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Budżet za 2015 rok został zrealizowany prawidłowo – to najważniejszy wniosek, jaki płynie z wyjaśnień przesłanych Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie przez prezydenta Romana Ciepielę. Punkt po punkcie prezydent odnosi się w nich do uzasadnienia wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej o nieudzielenie absolutorium prezydentowi za wykonanie budżetu za rok 2015.

Już jutro, 24 czerwca, rusza święto miasta, czyli „Zdearzenia”. Z tej okazji w naszym mieście będzie kolorowo, głośno i smacznie. Przed nami koncerty, Jarmark Galicyjski czy Aeropiknik.  

Z basenów letnich na Górze św. Marcina oraz w Mościcach będzie można korzystać już od jutra, 24 czerwca. Obiekty czynne będą w godzinach od 10.00 do 19.00.

W związku z zapowiadanymi upałami od jutra mieszkańcy będą mogli skorzystać z kurtyn wodnych, które pojawią się na dwóch tarnowskich placach: Sobieskiego i Sienkiewicza.

Rusza piąta edycja budżetu obywatelskiego. Tym razem do dyspozycji mieszkańców przekazano dwa miliony złotych. – W tym roku nie będzie podziału na projekty ogólnomiejskie i projekty osiedlowe. Wynika to stąd, że zwiększyliśmy budżet rad osiedli. W efekcie w sumie mieszkańcy zadecydują o wydatkach na kwotę blisko 5,6 mln złotych – tłumaczy prezydent Roman Ciepiela. Projekty będzie można zgłaszać od 27 czerwca do 29 lipca.