TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jeszcze przez kilka dni mogą się zgłaszać chętni do udziału w konkursie Tarnowski Junior Biznesu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Ich pula to 12 tysięcy złotych.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, poprosił władze Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej o zajęcie stanowiska w kwestii rozwiązania umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego i wyłączenia go z rozgrywek żużlowych. - To niezbędne, abyśmy mogli rozpocząć przebudowę stadionu – podkreśla.

 

Określenie górnej granicy kosztów zgłaszanych projektów, możliwość umieszczania ich krótkich opisów na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej, techniczna pomoc w głosowaniu w zakresie jeszcze szerszym, niż rok temu – to postulaty mieszkańców, uwzględnione przez prezydenta Tarnowa, Romana Ciepielę, w nowym regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Kolejna istotna zmiana to przesunięcie głosowania nad projektami z września na czerwiec. Bez zmian pozostaje sposób głosowania – można będzie to zrobić tylko elektronicznie.

 

Oferta firmy ELBUD z Tarnowa została wybrana spośród dziewięciu, które wpłynęły na przetarg na przebudowę siedziby tarnowskiej Straży Miejskiej. Prace będą kosztować około 3,1 miliona złotych i rozpoczną się najprawdopodobniej w kwietniu.

 

Najbliższy weekend zapowiada wiele atrakcji. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy teatru jak i amatorzy sztuki i poezji. Nie zabraknie też emocji sportowych. 

Stanowisko Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli w sprawie aktualizacji opłat z tytułu wieczystego użytkowania

Klasyka w kosmosie, czyli podróż w czasie na deskach „Solskiego” to krótka zapowiedz najnowszej propozycji tarnowskiego teatru. Premiera „Hamleta” w reżyserii Piotra Waligórskiego już w najbliższą niedzielę o godzinie 19. Dzień wcześniej widzowie mogą zobaczyć pokaz przedpremierowy tragedii Wiliama Shakespeara.

Niemal 1030 litrów krwi oddali studenci oraz uczniowie z tarnowskich szkół. W ubiegłym roku najwięcej krwi zebrano wśród uczniów Zespołu Szkół Budowlanych – prawie 175 litrów, a także studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – 275 litrów cennej tkanki.

Znamy termin Karpackiego Wyścigu Kurierów. Tegoroczna edycja rozpocznie się 29 kwietnia w Tarnowie. Metę wyścigu zaplanowano 2 maja w węgierskim Papa. W międzynarodowej imprezie weźmie udział  31 ekip z 16 krajów.

O konieczności przypomnienia faktów historycznych debatowano podczas konferencji „Pierwsi Niepodlegli”, która odbyła się wczoraj (22 marca) w tarnowskim Ratuszu. Była to inauguracja dwuletniego projektu badawczo-edukacyjno-promocyjnego, którego celem jest przywrócenie pamięci o zrywach niepodległościowych roku 1918 w ówczesnej Galicji oraz na Śląsku Cieszyńskim.