TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Tarnowie trwa zbieranie deklaracji mieszkańców zainteresowanych udziałem w programie i skorzystaniem z dotacji do zmiany sposobu ogrzewania. Dotychczas do Urzędu Miasta trafiło 58 zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą stosować ekologiczne paliwo. Celem projektu jest poprawa jakości powietrza w mieście. Priorytetem tegorocznej edycji ma być podłączanie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz wymiana starych kotłów opalanych węglem na piece wykorzystujące paliwo ekologiczne. Dotacje na ten cel mogą sięgać nawet 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji. 

Jubileuszowa gala X-lecia projektu „Alkohol – świat zatopionych marzeń” odbędzie się 30 maja początek o godzinie 11.00 w Stadninie Koni w Klikowej.

Władze szpitala im. św. Łukasza odniosły się do propozycji prezydenta Romana Ciepieli dotyczącej korzystania z dodatkowych miejsc parkingowych przez pracowników placówki na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pozyskanie każdego, dodatkowego miejsca parkingowego przez nasz szpital jest bez wątpienia korzystne. Po otrzymaniu oficjalnej oferty od MPK w Tarnowie szpital rozważy możliwość wynajęcia placu pod miejsca parkingowe – można przeczytać w oświadczeniu wystosowanym przez rzecznika prasowego szpitala.

Wyścig o fotel prezydenta RP w Tarnowie wygrał Andrzej Duda. Po podliczeniu uzyskanych głosów z wszystkich 74 obwodowych komisji wiadomo, że poparło go 55,53 procent wyborców.

W poniedziałek 25 maja br. w godzinach porannych u zbiegu ulic Błonie i Alei Jana Pawła II w Tarnowie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w związku z rozpoczynającymi się pracami poprawkowymi w ramach przebudowy ronda – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska S.A.

W Tarnowie trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenta RP. Po uzyskaniu meldunków z wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych w mieście wiadomo, że frekwencja do godziny 17 wyniosła 42,61%.

Działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie oraz współpraca miasta z organizacjami pozarządowymi w zakresie kultury była głównym tematem posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miejskiej w Tarnowie. Sporo miejsca poświęcono także planowanej w Tarnowie wizycie Marii Czubaszek.

Katarzyna Skowrońska, zamieszkała przy ul. Kołłątaja, obchodziła dziś swoje setne urodziny. - Nie ma żadnego sekretu na długowieczność - mówi z uśmiechem jubilatka. Jej życie miało burzliwy przebieg. Po odmowie przyjęcia rosyjskiego obywatelstwa w trakcie II wojny światowej została wywieziona do łagru. W kuchni jej mieszkania wisi portret marszałka Józefa Piłsudskiego, a nad łóżkiem gen. Władysława Sikorskiego - To pamiątka, którą przywiozłam z Wrocławia - opowiada.

Dziewięć kolejnych tarnowskich ulic objęto w ostatnich dwóch dniach doraźnymi remontami drogowymi. Prace wykonano w rejonie ulic Westerplatte, Klikowska, Sadowa, Traugutta, Lwowska, Plac Kazimierza, Al. Tarnowskich, Okrężna, Sarnia. Roboty realizowano także w okolicy Pałacu Ślubów.

O malowaniu dróg, progach zwalniających, problemach osiedli oraz bezpieczeństwie w ścisłym centrum miasta i na placach zabaw dyskutowali radni podczas posiedzenia Komisji Porządku Publicznego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rad osiedli, policji, straży miejskiej oraz przedsiębiorców prowadzących działalność na ul. Żydowskiej.