TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Film „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej został triumfatorem 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Zdobył zarówno Grand Prix jak i nagrodę jury młodzieżowego. Werdykt jury ogłoszono podczas gali finałowej odbywającej się na tarnowskim Rynku.

Licznie zgromadzona, tarnowska publiczność gromkimi brawami z owacją na stojąco przywitała  w sobotni wieczór w kinie "Marzenie" gwiazdę polskiego kina – Danutę Szaflarską. Aktorka przyjechała do naszego miasta na 29. Tarnowską Nagrodę Filmową.

Projekt uchwały dotyczący zwolnień od podatku od nieruchomości to propozycja magistratu, która została odrzucona przez tarnowskich radnych podczas sesji 23 kwietnia. Realizacja projektu miała być efektem wdrożenia nowych regulacji prawnych w zakresie udzielania pomocy publicznej regionalnej na lata 2014-2020. Ulgi miały stanowić zachętę dla przedsiębiorców.

- Jednym z punktów tej umowy jest nasza deklaracja zatrudniania absolwentów Zespołu Szkół Technicznych – tak o umowie współpracy pomiędzy Zakładami Mechanicznymi a ZST mówił Krzysztof Jagiełło, prezes spółki. – Należy inwestować w edukację – wtórował prezydent Roman Ciepiela. Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się 24 kwietnia w siedzibie szkoły.

Z 10 do 14 tysięcy złotych wzrosła pula nagród przyznawana pracom dyplomowym w ramach wyróżnień im. Tadeusza Tertila. O zmianie kwoty zadecydowali radni podczas VIII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej 23 kwietnia.

Trzy niezależne składy zweryfikowały wczoraj poprawność kart do głosowania w niedzielnych, ponownych wyborach do Rady Miejskiej w trzecim okręgu wyborczym. - Karty są zgodne z uchwałą Miejskiej Komisji Wyborczej, nie ma przeszkód aby zostały wykorzystane w niedzielnych wyborach - mówi sędzia Daniel Panocha, przewodniczący MKW.

Jowita Budnik, Mariusz Bonaszewski, Michał Otłowski i Włodzimierz Niderhaus czyli współautorzy filmu „Jeziorak” Michała Otłowskiego byli gośćmi w Klubie Filmowym po ostatnim już pokazie konkursowym podczas 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Prezydent Roman Ciepiela podczas posiedzenia VIII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej 23 kwietnia przedłożył radnym projekt uchwały zmieniający tegoroczną uchwałę budżetową miasta. W przedstawionej koncepcji zaproponowano m.in. zwrot dotacji za „łącznik” autostradowy. – Musimy znaleźć rozwiązanie bezpiecznie dla naszego miasta – wyjaśniał prezydent.

W związku ze zmianami organizacyjnymi od 1 maja wszelkie sprawy związane z deklarowaniem i zapłatą opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz uzyskiwaniem informacji o wysokości opłat realizowane będą przez Urząd Miasta Tarnowa w budynku przy ul. Nowej 4.

Za darmo w soboty i krótszy okres płatnego parkowania w dni powszednie to zmiany, które zostały wprowadzone przez radnych, na wniosek prezydenta Romana Ciepieli, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Jest to odpowiedź na postulaty przedsiębiorców, z którymi spotkał się on jeszcze w lutym. Zmiany wejdą w życie od 1 czerwca.