TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Gmina Miasta Tarnowa otrzymała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dodatkowe środki w wysokości prawie 180 tys. złotych na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Tarnowskie uroczystości upamiętniające żołnierzy oraz ofiary cywilne II wojny światowej, odbędą się 1 września. Nawiązują one także do wcześniejszego tragicznego wydarzenia, do którego doszło 28 sierpnia 1939 roku na tarnowskim dworcu kolejowym. 

Od wtorku, 1 września, zmieni się rozkład jazdy tarnowskich autobusów. Po wakacjach nie będzie kursowała linia nocna „N”. Zmian trzeba się również spodziewać na linii nr 0, 1, 9, 14, 31 i 46.

Pół tony odpadów zebrano w ostatnich dniach podczas letniego sprzątania Wątoku. W akcji prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Serwis” pracuje pięć osób, trzech mężczyzn i dwie kobiety. Czyszczenie potoku powinno zakończyć się w najbliższy wtorek, 1 września.

Straż Miejska wprowadza amnestię mandatową. Każdy w dniu jutrzejszym (28 sierpnia) będzie mógł wybrać sobie jedno wykroczenie, za które zostanie uniewinniony. Dotyczy to spraw nie zakończonych postępowaniem mandatowym oraz tych, w stosunku do których nie złożono wniosku w sądzie.

Dziś kolejna odsłona Wałowa STR. ART. Szczudlarze, kuglarze, żywe rzeźby, karykaturzysta, kataryniarz to tylko niektóre z atrakcji, jakie umilą nam spacery po Wałowej między godzinami  13, a 18. 

Po posiedzeniu Rady Nadzorczej Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. w Tarnowie, które odbyło się 26 sierpnia, otrzymaliśmy komunikat podpisany przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Jego treść publikujemy niżej. 

Nadciąga kolejna fala upałów. Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego już jutro, 27 sierpnia, do Małopolski napłynie gorąca masa powietrza. Słupki termometrów w ciągu dnia mogą wskazać nawet 34 stopnie. Według prognoz taka aura utrzyma się do końca sierpnia. 

Trwają prace nad największym muralem w Tarnowie. Co kilka dni można zobaczyć nowe elementy obrazu pt. „Dawno temu w przyszłości”, który powstaje przy Pałacu Młodzieży.

Blisko 9 tysięcy pacjentów Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie skorzystało z uruchomionej od stycznia szybkiej ścieżki leczenia dla tzw. pacjentów pierwszorazowych. – Większość z nich jest bardzo pozytywnie zaskoczonych, gdy okazuje się, że nie muszą czekać w kolejkach – komentuje Liliana Cyprowska, koordynatorka medyczna.