TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Prezydent Roman Ciepiela odwiedził z życzeniami dwójkę stulatków – Janinę Cholewę i Franciszka Barnasia. – Będę prosił, abyście Państwo podzielili się swoją ogromną energią z młodymi ludźmi, którzy często nie mają jej tak wiele – mówił. Były kwiaty i listy gratulacyjne.

Hołd ofiarom zbrodni ludobójstwa oddano dzisiaj w Tarnowie. Pod tablicą upamiętniającą pierwszy transport do KL Auschwitz zapalano znicze i złożono kwiaty. 

Zmiana przebiegu linii nr 6 i 206 wejdzie w życie 2 lutego i potrwa mniej więcej 1,5 roku. Pozwoli to mieszkańcom ulic Do Huty i Spytki z Melsztyna uzyskać bezpośrednie połączenie z centrum miasta.

Zwycięzca tegorocznego Rajdu Dakar spotka się w najbliższą niedzielę (1 lutego) o godz. 17:00 z mieszkańcami Tarnowa. – To kibice dają mi siłę, gdy pojawiają się trudności na trasie. To dla nich wygrywam i lubię być blisko nich! Razem zwyciężyliśmy Dakar! – nie kryje satysfakcji Rafał Sonik.  

Tarnowskie Centrum Kultury kupiło sprzęt do projekcji filmów z audiodeskrypcją. To nowa oferta dla osób niewidomych lub niedowidzących. Audiodeskrypcja pozwala osobom niewidomym uczestniczyć w projekcji filmowej korzystając z werbalnego opisu treści wizualnych, za pomocą urządzenia audio.

Zabiegi w kriokomorze, diagnostyka najnowszej generacji, porady dietetyków i rehabilitantów, a także pakiety badań analitycznych  - tak wygląda program zaplanowanego na sobotę, 31 stycznia, Dnia Otwartego Przychodni Rehabilitacyjnej przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. Od godziny 9.00 do 15.00 zarówno ze sprzętu, porad jak i zabiegów będzie można korzystać zupełnie za darmo.

Projekt budżetu Tarnowa na 2015 rok został przyjęty jednogłośnie. Po stronie dochodów zapisano kwotę przekraczającą 580 mln zł , wydatki ustalono na poziomie ponad 591 mln zł. Na wydatki majątkowe przeznaczono ponad 96,7 mln zł.

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie przeznaczy prawie 28 milionów złotych na walkę z bezrobociem na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. To pieniądze m.in. na szkolenia, staże, prace interwencyjne czy dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Gospodarka i polityka społeczna były najistotniejszymi elementami dwugodzinnego wystąpienia programowego prezydenta Romana Ciepieli podczas sesji Rady Miejskiej. - Nie jesteśmy państwem w kryzysie, nie jesteśmy miastem w kryzysie. Jesteśmy miastem, które może się rozwijać – ocenił.

Przekazana przez prezydenta Romana Ciepielę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy replika buławy Hetmana Jana Tarnowskiego została sprzedana na licytacji internetowej za ponad 3 tysiące złotych.