TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Działania profilaktyczne, informacyjne i edukacyjne to główne zadania jakie stoją przed realizatorami Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Tarnowa, który został przyjęty na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie.

Kilkanaście par małżeńskich świętowało 27 listopada jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Prezydent Roman Ciepiela wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pamiątkowe medale oraz przekazał jubilatom słowa uznania za wspólnie spędzone lata.

Najbliższy weekend zapowiada się mroźnie. Zadowoleni będą miłośnicy teatru i muzyki oraz kina, nie zabraknie też emocji związanych ze sportową rywalizacją.

Otwarcie Centrum Opieki Senioralnej, oddział geriatrii i oddział reumatologiczny – to plany Mościckiego Centrum Medycznego na najbliższe kilka lat. Na wczorajszej, 26 listopada, sesji Rady Miejskiej w Tarnowie rajcy przyjęli uchwałę w sprawie objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym MCM Sp. z o.o. w Tarnowie.

Czwarta edycja Kampanii Biała Wstążka” w naszym mieście odbędzie się w dniach 30 listopada – 4 grudnia. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie w partnerstwie z Fundacją Progres i Stowarzyszeniem Kropla Słońca. Twarzą tarnowskiej odsłony kampanii jest Rafał Huszno – lider zespołu Totentanz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Roman Ciepiela - prezydent Tarnowa.

Pięć złotych – tyle wyniesie koszt parkowania za całą dobę na parkingu „park and ride” położonym po południowej stronie dworca PKP. W trakcie ostatniej, listopadowej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę w sprawie taryf za postój na tym parkingu. Za całomiesięczny abonament przewidziano sumę 100 zł. Podobną kwotę będą musieli zapłacić ci, którzy zgubią lub zniszczą bilet. 

Już od najbliższej soboty, 28 listopada, będzie można korzystać ze sztucznie mrożonego lodowiska przy ul. Wojska Polskiego. Pierwsza tercja rozpocznie się o godz. 10.00, ostatnia o godz. 20.00. W godz. 15.00-15.45 zaplanowano czyszczenie lodu. 

Koncert „Pedagodzy na estradzie” to kolejna propozycja Zespołu Szkół Muzycznych skierowana do mieszkańców Tarnowa. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej.

Między innymi o zmianie uchwały w sprawie podatku od nieruchomości na terenie Tarnowa, wieloletnim programie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi oraz opłatach za korzystanie z parkingu położonego przy ul. Do Huty będę dyskutować radni podczas XVIII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Początek o godz. 9.00 w Sali Lustrzanej.

Inwestycyjną ofensywę ciągu najbliższych trzech lat zapowiedział prezydent Roman Ciepiela, prezentując projekt budżetu miasta na 2016 rok. Największe wydatki inwestycyjne planowane są na infrastrukturę sportową i drogi. Znacznie więcej pieniędzy niż do tej pory otrzymają rady osiedli. – Projekt przyszłorocznego budżetu stanowi etap trzyletniego planu rozwojowego, który uwzględnia pozyskanie środków europejskich na szereg inwestycji – podkreśla prezydent Roman Ciepiela. W 2016 roku na wydatki inwestycyjne miasto chce przeznaczyć 74 mln zł, a plany na lata 2017-2018 to odpowiednio: 140 i 118 mln zł.