TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Już w najbliższą sobotę (26 kwietnia) na tarnowskim rynku odbędzie się VI edycja Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa „Motoserce 2014 – Motocykliści Dzieciom”. 

Na przełomie maja i czerwca rozpocznie się remont amfiteatru przy ulicy Kopernika. To jedno z zadań, które wybrali mieszkańcy w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Tradycyjne miejsce spotkań zyska więc drugie życie.

Wraz z nadejściem wiosny przyszedł czas na generalne sprzątanie miasta. Miejskie służby i wyłonione w przetargach firmy już rozpoczęły prace porządkowe i przeglądy miejskiej infrastruktury. Systematycznie usuwane są pozostałości piasku, dzikie wysypiska śmieci, grabione są trawniki i zieleńce, trwają nasadzenia drzew. 

Na ścianie domu Biskupa Tarnowskiego przy ul. Mościckiego 9 i na Placu Katedralnym 6 zostaną  umieszczone tablice, które będą upamiętniać wizytę Jana Pawła II w Tarnowie w czerwcu 1987 roku. Taka idea zrodziła się z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Także tarnowskie „papieskie okno” zostanie wyeksponowane. 

Ekipy remontowo – budowlane wracają na ulicę Krakowską tuż po świętach. Usuwanie usterek nawierzchni tej ulicy kontynuowane będzie od 23 kwietnia. Mowa o odcinku od ul. Krasińskiego do ulicy Targowej.

Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Główny tematem wizyty w Małopolsce, w tym w Tarnowie, były tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.

Trwają zapisy do I Przeglądu Muzycznego Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanego przez samorządy studentów PWSZ i uczniowski II LO. Zwycięzca zagra na Juwenaliach Tarnowskich 2014!

Jak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, na trenie Małopolski mogą wystąpić przymrozki dochodzące przy gruncie do -3°C.

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. Lada moment sklepy wypełnią się po brzegi zabieganymi klientami, z których znaczna część pochłonięta przedświątecznym zamieszaniem traci czujność. Tacy klienci to wymarzone ofiary złodziei i kieszonkowców. Bezwzględnie wykorzystają roztargnienie, by pozbawić właścicieli portfeli. Policja apeluje – zadbajmy nie tylko o świąteczną atmosferę i suto zastawione stoły, ale także  o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Na początku Wielkiego Tygodnia miasto przyozdobiło świątecznie tarnowskie ulice. Udekorowane zostały główne ciągi komunikacyjne oraz tarnowski Rynek.