TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Anna Tomaszkiewicz-Gorgosz została laureatką honorowego wyróżnienia w konkursie Konkurs ,,Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2017 – Mamy moc pomagania”. Pracownicę tarnowskiego MOPS doceniono w kategorii Animacje.

Do 4 stycznia 2018 roku można składać oferty w ogłoszonych przez prezydenta Tarnowa pięciu konkursach dla organizacji pozarządowych. Do rozdysponowania w nich jest w sumie blisko 1,4 mln złotych. W przypadku trzech konkursów wyniki naboru poznamy w najbliższych dniach, jeden został już rozstrzygnięty. W sumie o dotacje można się ubiegać w blisko 30 konkursach.

Mieszkańcy Osiedla Mościce, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych, dotyczących przyłączenia do Tarnowa południowej części Kępy Bogumiłowickiej, wyrazili pozytywną opinię w tej sprawie. 

Tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa po raz trzeci z rzędu okazała się najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na internetowych stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w tym roku do grona studentów, świętującej jubileusz dwudziestolecia, tarnowskiej uczelni dołączyło 1606 osób (łącznie studiuje w niej około 4 tysięcy studentów). Dla porównania, druga w tym zestawieniu PWSZ w Białej Podlaskiej przyjęła ich o ponad trzystu mniej.

Jeszcze dziś, 13 grudnia, o godzinie 19:00 odbędzie się koncert z okazji 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. ”…a mury runą” na scenie Underground „Solskiego”. Wspólne śpiewanie będzie okazją do wspomnień o czasach, kiedy to słowa o wolności dawały ludziom nadzieję i otuchę. Bilety w cenie 5 zł można kupićw kasie teatru.

W wigilię, pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok nieczynna będzie większość obiektów sportowych Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyjątkiem są lodowiska przy ul. Traugutta i ul. Wojska Polskiego, na których będzie można pojeździć na łyżwach zarówno 24 grudnia, jak i 1 stycznia oraz otwarty w wigilię stadion przy ul. Piłsudskiego.

W poniedziałek, 11 grudnia zmarła Irena Byszewska (z domu Żółtowska), aktorka tarnowskiego teatru. Msza św. w intencji śp. Ireny Byszewskiej zostanie odprawiona w piątek,15 grudnia, o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 16 grudnia 2017 roku w Śremie.

Dotację w wysokości 50 tysięcy złotych przekazano z budżetu miasta na dofinansowanie projektu remontu ogrodzenia cmentarza żydowskiego. – Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za pamięć o historii naszego miasta oraz jego mieszkańców – podkreślał Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W najbliższy czwartek i piątek, czyli 14 i 15 grudnia ulica Wiśniowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Powód? Prace przy układaniu nawierzchni jezdni.

Pięć autobusów marki solaris trafi do Tarnowa w październiku przyszłego roku. Kontrakt na ich dostawę, wart około 4,3 miliona złotych, został dziś podpisany przez prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Jerzego Wiatra i Krzysztofa Musiała, regionalnego dyrektora sprzedaży w firmie Solaris Bus&Coach S.A.