TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Sztuka na ponad dwa tygodnie opanuje Tarnów. Wszystko to w związku z rozpoczynającym się 23 listopada jubileuszowym, 15. Festiwalem Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

Będą prapremierowe pokazy filmów historycznych, rozmowy z ich twórcami oraz wykład i prezentacja w części niepublikowanych fotografii związanych z życiem i śmiercią marszałka Józefa Piłsudskiego. Taka zapowiada się spotkanie popularnonaukowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia, a nie jak wcześniej zapowiadano 23 listopada. 

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu i mżawki, które mogą spowodować gołoledź. W Tarnowie i powiecie tarnowskim można się ich spodziewać dziś wieczorem.

 

Na składowisku Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Komunalnej w Tarnowie prowadzona jest od sierpnia rekultywacja piątego sektora. Jej koszt wyniesie blisko 2 miliony złotych, a prace zakończą się wiosną przyszłego roku.

Sala Lustrzana gościła w piątek tarnowskich bibliotekarzy, świętujących jubileusz 110-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. W imieniu prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli życzenia złożyła im zastępca prezydenta, Jadwiga Stankiewicz. Jubileusz uświetnił występ Anny Seniuk.

Inwestycje drogowe, komunikacyjne i służące kontynuacji rozwoju miasta znalazły się w projekcie budżetu Tarnowa na 2019 rok. Są wśród nich między innymi: utworzenie kolejnej Strefy Aktywności Gospodarczej, integracja transportu publicznego i przebudowa ulic. - Projekt budżetu jest skonstruowany tak, aby kontynuować realizację rozwojowych celów miasta – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

 

Będzie sportowo i koncertowo. Tak zapowiada się nadchodzący weekend w Tarnowie.

55-lecie działalności świętuje w tym roku Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Z okazji jubileuszu grupy oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce zaplanowano koncert. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 listopada. Początek o godz. 16.00.

Dzisiaj wieczorem w Tarnowie ruszy Akcja „Zima”. Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował o rozpoczęciu akcji zimowego utrzymania dróg, bo prognozy pogody na dziś i najbliższe dni przewidują opady deszczu i deszczu ze śniegiem. - Już dziś mocno spadła temperatura, na drogach i ulicach może zrobić się ślisko, dlatego ogłosiliśmy gotowość wszystkich służb – mówi Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora ZDiK.

 

 

 

Działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie, Koło PTTK nr 23 „Włóczykije”, tradycyjnie zakończyło turystyczny rok udziałem w XXX Małopolskim Złazie Patriotyczno-Turystycznym „Szlakami Legionistów Łowczówek 2018”.

Znaczniki

Archiwalne