TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kolejna fala upałów będzie nam towarzyszyć do końca tygodnia. Jak informuje Aleksander Gawłowski z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, mieszkańcy Małopolski mogą spodziewać się wysokich temperatur, które potrwają do niedzieli 9 sierpnia. Synoptycy prognozują również wystąpienie burz z opadami deszczu, a lokalnie gradu. By ulżyć mieszkańcom, w Tarnowie ponownie pojawi się kurtyna wodna, a na ulicach będą rozdawane butelki z wodą.

W sierpniowe piątki Był Sobie Blues już po raz dziesiąty zagości w Tarnowie. W tym roku odbędą się 3 koncerty plenerowe na płycie głównej Rynku. W przeddzień każdego występu zaplanowano klubowe koncerty Sam Na Sam z Bluesem w Piwnicach TCK.  

Mikołaj Rejs rozpoczął malowanie zajmującego powierzchnię 230 metrów kwadratowych muralu na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie. W pracach pomogą mu dzieci i młodzież z pałacowych warsztatów.

W każdą sierpniową niedzielę, spacerując będzie można poznawać historię naszego miasta. Tarnowskie Centrum Informacji już po raz kolejny organizuje wakacyjny cykl pod nazwą „Spacerki po Tarnowie”. 

Przed nami kolejne spotkanie przewidziane z myślą o seniorach. Osoby, które chcą poznać tajniki prowadzenia finansów za pośrednictwem internetu będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu zaplanowanym na najbliższą środę 5 sierpnia.

Tarnów, Słupsk i Gliwice to miasta, które zostały uznane przez rosyjski Live Journal za jedne z miejscowości warte odwiedzenia w Polsce. Nasze miasto zostało docenione nie tylko ze względu na kameralną atmosferę, która w nim panuje, lecz także niskie ceny korzystne dla turystów.

Pokazy kaskaderów z wykorzystaniem samochodów, motocykli, quadów, akrobatyki, parkuru i pirotechniki czekają na chętnych, którzy w niedzielę 2 sierpnia wybiorą się na Stadion Miejski w Tarnowie.

Nadchodzący weekend zapisze się pod znakiem patriotyzmu i szacunku do historii. Poza uroczystościami patriotycznymi będzie trochę muzyki, nieco kina i oczywiście taniec. 

Remontami doraźnymi objęto w ostatnich dniach kolejne ulice w mieście. Prace wykonano w rejonie ulic: Goldhammera, Bernardyńskiej, Przecznicy Strusińskiej, Szkotnik, Nowy Świat, Jasnej, Rzędzińskiej, Skrzyszowskiej, Matuszewskiego, Westerplatte, Bieszczadzkiej, Sanguszków, Garbarskiej, Piłsudskiego, Chyszowskiej, Bitwy pod Monte Cassino. 

Msza święta w Kościele księży Filipinów 1 sierpnia zainauguruje obchody upamiętniające 71. rocznicę Powstania Warszawskiego.  Nabożeństwo w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie się o godzinie 19:00. Po mszy odbędą się uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.