TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy (TOIKiWOP) włącza się do działań prowadzonych w ramach Kampanii „Białej Wstążki”.  W tym roku ośrodek organizuje aż trzy inicjatywy.

Kolejny etap współpracy pomiędzy Zakładami Mechanicznymi Tarnów, a placówkami dydaktycznymi z terenu miasta. Tarnowskie Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z Technikum Mechanicznym utworzą klasę o specjalności mechatronika, której absolwenci będą przygotowywani do pracy w przedsiębiorstwie.

Najważniejsze prace dotyczą teraz aktualizacji spisu wyborców. Odbywa się ona w dziale Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Wywiad z zastępcą prezydenta Tarnowa, Henrykiem Słomką-Narożańskim

Wiemy, kto będzie nas reprezentował w sejmiku województwa małopolskiego. Najwięcej, bo aż 3 radnych będzie miało Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe po 2.

Uczestnikami byli głównie uczniowie tarnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób, zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pedagogów szkolnych. – Takie inicjatywy są potrzebne – komentowali młodzi ludzie. 

III edycja obchodów międzynarodowej Kampanii pn. „Biała wstążka” –  już wkrótce w Tarnowie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w  dniach od 24 do 28 listopada 2014 roku. Jest to największa na świecie akcja organizowana od 23 lat w ponad 55 krajach. Jej celem jest manifestacja sprzeciwu przeciwko przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, czyli przeciwko łamaniu podstawowych praw człowieka.

Dobiegają końca roboty budowlane przy drugim etapie rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) na terenach przy Zakładach Mechanicznych. To kolejna część dużego projektu realizowanego przez miasto, którego celem jest przygotowanie kompleksowej oferty dla firm chcących w Tarnowie rozszerzyć lub rozpocząć działalność gospodarczą.

Zakończyły się następne inwestycje realizowane przez Urząd Miasta w kończącej się kadencji samorządu. To remonty alei Jana Pawła II, letniego amfiteatru i boiska przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz budowa bazy sportowej na Górze św. Marcina. - To ostatnie to strzał w dziesiątkę. To jeden z najlepszych pomysłów mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Krajobraz zmieniony nie do poznania, świetne miejsce do aktywności fizycznej dla wszystkich – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.