TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego ZKS Unia Tarnów wybrano nowe władze klubu. Wobec rezygnacji z pełnienia funkcji przez Krzysztofa Zielińskiego, nowym prezesem klubu wybrana została Małgorzata Mękal. Jej zastępcami będą natomiast Marcin Ćwikliński oraz Michał Żurowski.

Aż 26 nauczycieli tarnowskich szkół i placówek oświatowo-wychowawczych otrzymało nagrody podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W Krakowie, 18 października, przyznano im nagrody ministra edukacji narodowej, nagrody małopolskiego kuratora oświaty oraz medale Komisji Edukacji Narodowej.

Dziś na tarnowskie ulice wyjechał pierwszy z pięciu nowych autobusów Scania Citywide, zakupionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Pozostałe rozpoczną obsługę pasażerów w najbliższych dniach. – Mam dwie informacje. Dobrą, że mamy znakomite autobusy i złą, że ciężko będzie kupić lepsze, są to bowiem jedne z najlepszych autobusów na świecie. Są ekologiczne, ekonomiczne i bardzo komfortowe – mówił podczas dzisiejszej prezentacji, prezes MPK, Jerzy Wiatr.

Artur Mroczka jest trzecim zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z beniaminkiem żużlowej PGE Ekstraligi, Grupą Azoty Unią Tarnów. Jak podaje oficjalny serwis tarnowskiego klubu, zawodnik uzgodnił wczoraj popołudniu warunki dwuletniego kontraktu.

W pierwszej połowie listopada na terenie Małopolski zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. W tym czasie zaleca się, by nie wypuszczać bez opieki psów i kotów. Grzybiarze również powinni pamiętać, by nie dotykać pozostawionych w lesie szczepionek.

Dr Patrycja Sasnal, specjalizująca się w problematyce krajów arabskich, opowie mieszkańcom Tarnowa o tym, co łączy Polaków z Syryjczykami, w najbliższy poniedziałek, 23 października, o g. 17 w Biurze Wystaw Artystycznych. Spotkanie z pochodzącą z Tarnowa arabistką będie prologiem do wystawy Przemysława Branasa „Generał Bem wraca do domu". 

W sobotę, 21 października, odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych oraz poświęcenie Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych. Uroczystości zainauguruje Msza św.  o godz. 11:00 w kościele w Tarnowie Mościcach, ul. Zbylitowska 5, a następnie obędą się uroczystości na cmentarzu w Mościcach.

Marek Lipiński, długoletni nauczyciel fizyki, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, może pochwalić się tytułem profesora oświaty. To zaszczytne wyróżnienie otrzymał jako jedyny w całej Małopolsce. Nagrodę odebrał z rąk minister edukacji narodowej podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Z Wacławą Kilian, kierownikiem zespołu „Kumotry”, który obchodzi  60-lecie swojej działalności, rozmawia Agnieszka Hulska

Zespół kolędniczo – folklorystyczny Kumotry ma już sześćdziesiąt lat. Koncert jubileuszowy muzycy zagrali dziś, 19 października, w Sali Lustrzanej. Gala jubileuszowa była także okazją do podziękowań i wyróżnień.