TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnowska Straż Miejska, podobnie jak w ubiegłym roku, pomoże  kierowcom, których samochody nie chcą odpalić na mrozie. Po zgłoszeniu problemu strażnicy przyjeżdżają na miejsce i podłączają auto do specjalnego urządzenia, które uruchomi samochód. Usługa jest bezpłatna i obowiązuje na terenie całego miasta.

Nie masz pomysłów na nadchodzący weekend – skorzystaj z naszych podpowiedzi. Tym razem nie zabraknie wydarzeń patriotycznych i kulturalnych. Będą także sportowe akcenty.

Tradycyjnie już 1 i 2 listopada na Starym Cmentarzu kwestować będą wolontariusze, którzy zbierać będą fundusze na renowację zabytkowych nagrobków. W ciągu ponad dwóch dekad do puszek udało im się zebrać przeszło pół miliona złotych i odrestaurować 50 niszczejących obiektów.

Kapituła odbywającego się od sześciu lat prestiżowego konkursu „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej”, uznała, że tarnowski samorząd najlepiej wspiera rozwój ekonomii społecznej, czyli aktywności obywatelskiej, z sukcesem łączącej działalność gospodarczą z działalnością pożytku publicznego.

Specjalne linie autobusowe zostaną uruchomione już 30 października. Na tarnowskich ulicach pojawią się autobusy oznaczone C1, C2 i C5, które kursować będą odpowiednio na cmentarz w Krzyżu, Mościcach i Klikowej. Kolejne, dwie dodatkowe linie wyjadą na trasę 1 listopada.

W najbliższą niedzielę Tarnów będzie świętował 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji 30 października w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert „Tarnów Pierwsze Niepodległe”. W programie wydarzenia znalazła się „Msza  F-dur” Józefa Michała Poniatowskiego. Początek o godz. 19.

W związku ze świętem Wszystkich Świętych w Tarnowie zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. W większości przypadków ruch w okolicach cmentarzy odbywać się będzie jednokierunkowo. Zmiany te dotyczą m.in. cmentarzy w Krzyżu i Mościcach. Przy cmentarzu w Klikowej i cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać już od 31 października.

Dziś kolejne spotkanie prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, z mieszkańcami miasta. Tym razem zapraszamy na osiedle Chyszów, do Szkoły Podstawowej nr 11, przy ulicy Mościckiego 177 a. Początek o godzinie 17.

Rusza konkurs „Kanon Architektury”. W tegorocznej, siódmej edycji wybierane będą: najładniejsza elewacja lub iluminacja oraz reklama. Jest o co walczyć – pula nagród wynosi 23 tysięce złotych.

Od jutra, 28 października, rusza kolejna, 16-sta już edycja akcji patriotycznej „Flaga na samochód”. W tym roku dla mieszkańców przygotowano półtora tysiąca biało-czerwonych symboli. Można je będzie otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach.