TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ekipy remontowo – budowlane wracają na ulicę Krakowską tuż po świętach. Usuwanie usterek nawierzchni tej ulicy kontynuowane będzie od 23 kwietnia. Mowa o odcinku od ul. Krasińskiego do ulicy Targowej.

Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Główny tematem wizyty w Małopolsce, w tym w Tarnowie, były tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.

Trwają zapisy do I Przeglądu Muzycznego Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanego przez samorządy studentów PWSZ i uczniowski II LO. Zwycięzca zagra na Juwenaliach Tarnowskich 2014!

Jak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, na trenie Małopolski mogą wystąpić przymrozki dochodzące przy gruncie do -3°C.

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. Lada moment sklepy wypełnią się po brzegi zabieganymi klientami, z których znaczna część pochłonięta przedświątecznym zamieszaniem traci czujność. Tacy klienci to wymarzone ofiary złodziei i kieszonkowców. Bezwzględnie wykorzystają roztargnienie, by pozbawić właścicieli portfeli. Policja apeluje – zadbajmy nie tylko o świąteczną atmosferę i suto zastawione stoły, ale także  o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Na początku Wielkiego Tygodnia miasto przyozdobiło świątecznie tarnowskie ulice. Udekorowane zostały główne ciągi komunikacyjne oraz tarnowski Rynek.

W Wielką Środę ulicami Tarnowa przeszła Droga Krzyżowa, podczas której uroczyście niesione były relikwie bł. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózkówny. W nabożeństwie uczestniczyli biskupi, kapłani, siostry zakonne i mieszkańcy miasta. 

Patriotyczne spotkanie poświęcone pamięci polskich oficerów pomordowanych w Katyniu odbędzie się w poniedziałek, 14 kwietnia, po mszy, która rozpocznie się o godzinie 11.00. Przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowa i młodzież tarnowskich szkół spotkają się na terenie Alei Dębów Katyńskich, w jednym z największych tarnowskich osiedli. – Podczas uroczystości m.in. wręczone zostaną nagrody w konkursie wiedzy o Katyniu. To ważne, by utrwalać pamięć – mówi Henryk Słomka-Narożański.  

Po raz kolejny Urząd Miasta Tarnowa przystępuje do akcji „Daj bliskim swoje ciepło – nie tylko na święta”. Zamiast, z okazji Wielkanocy, wysyłać tradycyjne, papierowe kartki okolicznościowe, Urząd proponuje te elektroniczne.  E-kartkowa akcja pomocy odbywa się dwa razy w roku – na Wielkanoc i na Boże Narodzenie, a pozyskane w ten sposób oszczędności przeznaczane są na cele charytatywne.

10 kwietnia 2014 r.
fot. Paweł Topolski