TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wiemy, kto będzie nas reprezentował w sejmiku województwa małopolskiego. Najwięcej, bo aż 3 radnych będzie miało Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe po 2.

Uczestnikami byli głównie uczniowie tarnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób, zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pedagogów szkolnych. – Takie inicjatywy są potrzebne – komentowali młodzi ludzie. 

III edycja obchodów międzynarodowej Kampanii pn. „Biała wstążka” –  już wkrótce w Tarnowie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w  dniach od 24 do 28 listopada 2014 roku. Jest to największa na świecie akcja organizowana od 23 lat w ponad 55 krajach. Jej celem jest manifestacja sprzeciwu przeciwko przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, czyli przeciwko łamaniu podstawowych praw człowieka.

Dobiegają końca roboty budowlane przy drugim etapie rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) na terenach przy Zakładach Mechanicznych. To kolejna część dużego projektu realizowanego przez miasto, którego celem jest przygotowanie kompleksowej oferty dla firm chcących w Tarnowie rozszerzyć lub rozpocząć działalność gospodarczą.

Zakończyły się następne inwestycje realizowane przez Urząd Miasta w kończącej się kadencji samorządu. To remonty alei Jana Pawła II, letniego amfiteatru i boiska przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz budowa bazy sportowej na Górze św. Marcina. - To ostatnie to strzał w dziesiątkę. To jeden z najlepszych pomysłów mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Krajobraz zmieniony nie do poznania, świetne miejsce do aktywności fizycznej dla wszystkich – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

Od soboty, 22 listopada, zmieniają się rozkłady jazdy linii nr 9 i 224. Zmiana wynikała z przebudowy wiaduktu kolejowego przy ul. Czerwonych Klonów i konieczności wprowadzenia objazdów.

Poniżej publikujemy listę nazwisk osób, które najprawdopodobniej utworzą nową Radę Miasta w Tarnowie. To wynik niedzielnych wyborów samorządowych.

Jak pacjentki oceniają świadczenia na nowych oddziałach położniczym i neonatologicznym Centrum Zdrowia Tuchów? Jakie są oczekiwania personelu po ich otwarciu? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań można znaleźć w Magazynie Medycznym Telewizji Kraków. Odcinek poświęcony zakończeniu ostatnich dużych inwestycji spółki medycznej z Tuchowa wyemitowany zostanie  we wtorek 18 listopada, o godz. 17.45.

Azyl dla Psów i Kotów w Tarnowie przygotowuje się do zimy. Pozyskane i zamontowane zostały już materiały i zasłonki do ocieplenia bud. Przed zimą ukończony zostanie także nowy kontener dla kotów i szczeniąt. A w chwili obecnej trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych boksów dla psów.

Z roku na rok wzrasta oporność bakterii na antybiotyki. Prowadzi to do ograniczenia skutecznych metod leczenia różnego rodzaju zakażeń bakteryjnych. Komisja Europejska ustanowiła 18 listopada corocznym, Europejskim Dniem Wiedzy o Antybiotykach.