TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Do wspólnego świętowania zachęca Grupa Rekonstrukcji Historycznej 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Uroczystości Święta Pułkowego zaplanowano 29 maja. W programie znalazł się m.in. przemarsz ulicami Tarnowa, rozstrzygnięcie konkursu historycznego, a także wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych.

W wieku 80 lat zmarł wczoraj, 26 maja, Czesław Sterkowicz, długoletni dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Podczas 21 lat pełnienia funkcji kierowniczej w placówce znacząco podniósł jej poziom dydaktyczny. Na swoim koncie miał liczne medale i wyróżnienia, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Sprawował również mandat poselski I kadencji.

W najbliższy weekend nie tylko pogoda zapowiada się ciekawie. Szczególnie zadowoleni będą najmłodsi mieszkańcy, ponieważ ich ulubieniec, Pinokio, na jakiś czas zamieszka w Tarnowie.  Nie zabraknie też wątków patriotycznych i muzycznych akcentów.

Tarnów będzie pierwszym przystankiem na mapie „Rajdu Dragonów II” czyli części ćwiczeń wojskowych z udziałem amerykańskich żołnierzy z 2-go Pułku Kawalerii, którzy spotkają się z mieszkańcami na tarnowskim Rynku we wtorek, 31 maja o godzinie 14.00. Będzie to okazja, aby zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, w tym 9 transporterów opancerzonych stryker i dwie haubice M777. W spotkaniu wezmą także udział polscy żołnierze z 21-ej Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy także zaprezentują swój sprzęt.

Drugie miejsce i udana akcja w terenie– to bilans nagród, jakie przywieźli ze sobą uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z Okręgowego Etapu Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Polskiego Czerwonego Krzyża w Mszanie Dolnej.

Już w najbliższą niedzielę na scenie tarnowskiego teatru zagości Pinokio.- To historia o poszukiwaniu człowieczeństwa – mówi Rafał Matusz, reżyser spektaklu. Premiera rozpocznie się o godz. 16.

Kolejne zmiany w Grupie Azoty. Decyzją rady nadzorczej Józef Rojek awansował na stanowisko wiceprezesa zarządu. Ze spółką pożegnał się z kolei Andrzej Skolmowski, który od siedmiu lat był odpowiedzialny w firmie za finanse i IT.

Na ulicach miasta pojawią się nowe stojaki dla rowerów. 22 sztuki zostaną zamontowane przy ul. Słonecznej, Lwowskiej, Wałowej, Krakowskiej, Nowej  i Narutowicza. 

Przedszkole Publiczne nr 5 zyskało nowy wygląd. Wszystko to dzięki zakończonej niedawno termomodernizacji obiektu. Placówka jest teraz przede wszystkim docieplona, kolorowa i energooszczędna. Inwestycja, którą realizowano od czerwca ubiegłego roku, kosztowała niemal milion dwieście tysięcy złotych. 

Krystian Rempała, żużlowiec Unii Tarnów, który uległ poważnemu wypadkowi podczas niedzielnego meczu w Rybniku, został zbadany i zdiagnozowany. 18-latek od niedzieli przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie tarnowskiej spółki żużlowej, w tej chwili za wcześnie jest, by mówić o rokowaniach.