TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W nowym roku szkolnym Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO oferuje dzieciom z autyzmem Trening Umiejętności Społecznych. Są to cotygodniowe, 60-minutowe treningi grupowe. Trwa rekrutacja do projektu i zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Już w najbliższy poniedziałek, 29 września, kolejny czat z prezydentem. O sprawach Tarnowa, z mieszkańcami, rozmawiać będzie Henryk Słomka – Narożański. Początek o godzinie 16.00.

W najbliższy weekend Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej FABRYKA PRZYSZŁOŚCI inauguruje jesienny cykl szkoleń i warsztatów, które przybliżą tarnowianom i mieszkańcom subregionu tarnowskiego tajniki kodowania obrazowego z wykorzystaniem programu SCRATCH. Pierwsze zajęcia adresowane są do nauczycieli. 

W oddalonym o ponad 500 km od Tarnowa Obiszowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Jako jedyny reprezentant naszego regionu na starcie pojawił się zawodnik KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team Maksymilian Gierach. Tym razem jednak reprezentował on Komendę Miejską Policji w Tarnowie w Mistrzostwach Polski Policjantów w kolarstwie górskim, które były jedną z konkurencji Mistrzostw Polski w Maratonie. Pomimo trudów związanych z podróżą Maksymilian nie zawiódł i został drugim wicemistrzem Polski Policjantów.

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 81 wydanego dnia 21.09.2014 o godz. 09:40.

Tarnów jest coraz bardziej obecny w branżowej prasie dla ludzi biznesu i inwestorów. Tym razem w miesięcznikach „Business & Opportunities” i „Business in Poland” znalazły się obszerne wywiady z prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego (TKP) Rafałem Działowskim.

W najbliższym czasie tarnowski kalendarz sportowy obfitował będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Już w najbliższą niedzielę (21 września) odbędą się finał XX edycji Pucharu Tarnowa MTB oraz Rodzinny rajd Rowerowy. Październik to tradycyjnie już Tarnowski bieg Leliwitów, a w listopadzie odbędzie się Bieg Sokołów z okazji Święta Niepodległości.

Czas oczekiwania na realizację gwarantowanych świadczeń zdrowotnych wzrósł od początku roku o sześć dni. Jak wynika z raportu Barometru Fundacji Watch Health Care jednym z najpoważniejszych problemów jest ograniczony dostęp do lekarzy specjalistów. Okazja do skorzystania z ich porad bez długiego oczekiwania będzie już 19 września w Państwowej Wyższej szkole Zawodowej w Tarnowie. Podczas Otwartego Dnia Zdrowia z Centrum Zdrowia Tuchów zaplanowano obszerny blok bezpłatnych badań i konsultacji.

W nowym roku szkolnym Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO oferuje dzieciom z autyzmem Trening Umiejętności Społecznych. Będą to cotygodniowe, 60-minutowe treningi grupowe. Trwa rekrutacja do projektu i zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Klub Obywatelski „Sokoła” zaprasza już za kilka dni na debatę kandydatów na urząd prezydenta Tarnowa. Jej tematem będą projekty rozwojowe na rzecz miasta i subregionu tarnowskiego. - Będzie to de facto pierwsze starcie  wyborcze tegorocznej kampanii samorządowej – mówi organizator przedsięwzięcia, Andrzej Olejnik, prezes PTG „Sokół - Świat Pracy”, zapraszając mieszkańców żywo zainteresowanych lokalną polityką  do odbioru bezpłatnych wejściówek  na tę debatę. Rozpocznie się ona we wtorek 23 września o godzinie 17:30 w auli starostwa. Wejściówki można rezerwować elektronicznie.