TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Miejskiej Bibliotece Publicznej wypożyczyć można od niedawna czytniki e-booków. Dzięki tej ofercie czytelnicy mogą skorzystać z książek oferowanych w bezpłatnych bazach internetowych, których w „sieci” pojawia się coraz więcej.

Z Tarnowa do Tuchowa wiodła będzie trasa trzeciego już Diecezjalnego Biegu Trzeźwości organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Uzależnień Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Radę Rycerzy Kolumba. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, a zapisy przyjmowane będą jeszcze w dniu startu.

Rodzinne pikniki, film i muzyka będą królować wśród atrakcji zbliżającego się weekendu. Tradycyjnie nie zapominamy także o najmłodszych mieszkańcach.

Już jutro, po raz czwarty, mieszkańcy będą mogli wziąć udział pikniku rodzinnym – Tarninowe Koralobranie. W programie znalazły się popularne warsztaty koralowe, nauka zumby, a także tradycyjny już konkurs na najsmaczniejszą kanapkę. Imprezie będzie towarzyszył piknik ekologiczny – Pogromcy Smoga. Zabawę rozpoczynamy o godz. 10:00 w Parku Strzeleckim.

Kolejarze na około półtora miesiąca zamknęli przejście dla pieszych pod przebudowywanym wiaduktem na Gumniskiej, nie wytyczyli jednak dróg, którymi mieszkańcy mogliby ominąć zamknięte przejście. Tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji wystąpił do odpowiedzialnej za remont wiaduktu kolejowej spółki Polskie Linie Kolejowe z wnioskiem o dopełnienie niezbędnych formalności.

 

Park Wodny przy ul. Piłsudskiego będzie chwilowo nieczynny. Przerwa technologiczna potrwa od 21 sierpnia do 1 września. 

Około siedem tysięcy pielgrzymów wyruszyło z Tarnowa do Częstochowy. 35. Piesza Pielgrzymka Tarnowska dotrze na Jasną Górę za dziewięć dni. Każdego dnia pątnicy będą pokonywać od 20 do 40 kilometrów. - Mam wokół siebie przyjaciół, będziemy się wspierać w drodze. Idę, żeby przez trud pielgrzymowania podziękować Matce Bożej za wszystkie dobre rzeczy, które mnie spotkały – mówiła przed wyruszeniem w drogę tarnowianka Maria Kijak, która idzie do Częstochowy już 20 raz.

 

Od soboty wszyscy chętni mogą bezpłatnie korzystać z lekkoatletycznej części stadionu przy ul. Piłsudskiego. Otwarty jest on codziennie od godz. 7 do 22, a w ciągu długiego weekendu z możliwości pobiegania na nowej bieżni skorzystało blisko 100 osób.

Od września do listopada w osiemnastu klasach tarnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych realizowany będzie program profilaktyczny „Nie daj się oszukać – dopalacze to też narkotyki”. Łącznie uczestniczyć w nim będzie około 450 uczniów.

Ruszyła sprzedaż biletów na 21. edycję Festiwalu Komedii Talia 2017. Wśród konkursowych propozycji znajdują się spektakle teatrów z całej Polski m.in.: Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu czy Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Z kupnem biletów nie należy zwlekać, ponieważ limit biletów na niektóre spektakle został wyczerpany jeszcze w fazie rezerwacji.