TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne mają nowego prezesa. Został nim Henryk Łabędź, długoletni szef związków zawodowych w spółce, zastępując na stanowisku Krzysztofa Jagiełłę. Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy 22 lipca dokonano zmian w całym zarządzie „Mechanicznych”.

W wakacyjną podróż do twórczości zabierze wszystkich chętnych „Pociąg do opowieści”, który swoją stacje ma w Biurze Wystaw Artystycznych. Odbywać się tam będą kreatywne warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat. Termin warsztatów zaplanowano od 22 do 26 sierpnia.

Mieszkańcy znowu mogą skorzystać z kurtyn wodnych. W związku z zapowiadanymi upałami do 28 lipca będzie można ochłodzić się orzeźwiającą mgiełką. Urządzenia zamontowano w centrum miasta – na płycie Rynku oraz na Placu Sobieskiego.

Języki z niemal całego świata można było usłyszeć wczoraj, 24 lipca, podczas finału Tygodnia Misyjnego, który odbywał się na tarnowskim Rynku. Wszystko to za sprawą pielgrzymów, którzy licznie stawili się na koncertach, będących zwieńczeniem tarnowskiego programu przygotowanego dla uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Ruszył otwarty, bezpłatny cykl wakacyjnych turniejów szachowo-brydżowych. Zajęcia odbywać się będą w wyznaczone dni w amfiteatrze. 

Z Patricią i Swantje, Niemkami goszczącymi w Tarnowie podczas Tygodnia Misyjnego w ramach Światowych Dni Młodzieży, rozmawia Weronika Witos

Z Alesandrą, Dominiką i Miguelą, pielgrzymami z Ekwadoru rozmawia Agnieszka Hulska

Dzisiaj wieczorem na płycie tarnowskiego Rynku pielgrzymi i mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnej zabawy. Będzie coś dla ciała i dla duszy. W programie wydarzenia znalazły się zarówno koncerty z przesłaniem, jak i potańcówka. Rozpoczęcie o godz. 18:30.

Z Agnieszką i Jakubem, animatorami grup z Pogórskiej Woli rozmawia Agnieszka Hulska

Piękne stroje, egzotyczne tańce i muzykę z całego świata można było usłyszeć na placu przy kościele bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie. Wczoraj, 22 lipca, pielgrzymi mieszkający w Tarnowie i okolicach prezentowali swoje grupy przed licznie przybyłą publicznością, a koncert zespołu Siewcy Lednicy integrował wszystkich we wspólnej zabawie.