TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Będzie muzycznie, patriotycznie, tanecznie i sportowo. W ostatni weekend wakacji synoptycy zapowiadają też wysokie temperatury i bezchmurne niebo. Warto więc wyjść z domu i spędzić te dni na świeżym powietrzu. 

W wieku 68 lat zmarł Adam Surowiec, animator i menadżer tarnowskiej kultury. Msza pogrzebowa odbędzie się dzisiaj, 26 sierpnia, o godz. 12 w kościele na Burku. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu w Krzyżu.

Zabytkową architekturę Tarnowa oraz III edycję Tarninowego Koralobrania w Parku Strzeleckim pokaże TVP3 Kraków. Emisję cyklicznego programu „Wypad w plener”, tym razem poświęconą Tarnowowi, będzie można obejrzeć dzisiaj, 25 sierpnia, o godz. 17.35. 

Kolejny koncert z cyklu Tarnów Pierwsze Niepodległe odbędzie się już 6 września. Na scenie Centrum Sztuki Mościce będzie można zobaczyć Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Wydarzenie „Jeszcze polska muzyka” rozpocznie się o godz. 19.30. 

Tarnowski Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika zdobył główną nagrodę w prestiżowym plebiscycie Modernizacja Roku 2015. W konkursie rywalizowały 672 obiekty a nagrody wręczono w 13 kategoriach.

Wraz z początkiem roku szkolnego powraca przedwakacyjny rozkład jazdy autobusów. Od 1 września przywrócone zostaną kursy zawieszone na okres letni. Przestanie również kursować linia nocna „N”.

Tarnowska Prokuratura Okręgowa stwierdziła, że Tarnowski Klaster Przemysłowy nie został narażony na szkody a pracownicy Gminy Miasta Tarnowa, która nadzoruje klaster, dopełnili swoich obowiązków. 

Kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. Krakowskiej. Modernizująca linię kolejową PKP w rejonie wiaduktu prowadzić będzie prace przy komorze kanalizacyjnej. Roboty rozpoczną się 27 sierpnia po godz. 10.00.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie stwierdziła, że decyzja prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, o wysokości budżetu obywatelskiego na 2017 rok została podjęta zgodnie z prawem.  

Trwa sprzedaż biletów na jubileuszową, 20. edycję Festiwalu Komedii Talia 2016. Wśród konkursowych propozycji znajdują się spektakle najpopularniejszych teatrów w Polsce, m.in. Teatru Capitol, Teatru Ludowego i Bagateli. Festiwal potrwa od 9 do 18 września.