TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Tarnowska premiera „Warto było” 9 LISTOPADA

Tarnowska premiera „Warto było” 9 LISTOPADA

Tarnowska premiera „Warto było” 9 LISTOPADA

W piątek, 9 listopada o godz. 19, na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbędzie się tarnowska premiera przedstawienia „Warto było”. Jest to wyjątkowy spektakl muzyczny zrealizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, którego scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i pamiętnikach.

 

 

Zbliża się stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba więc zorganizować pełne radości i optymistycznego patriotyzmu obchody. Jak z tym zadaniem poradzi sobie Generał Komitetu Specjalnego IV Batalionu Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego Departamentu Do Zadań Specjalnych Komitetu Organizacji Parady Radości Pokoju Wolności i Szczęścia Anno Domini 2018, gdy
za przygotowanie merytoryczne wielkiej parady zabierze się młody intelektualista i rozlazły humanista Marek Kosiuszek? Jak uda się premierowe odśpiewanie arii dla Marszałka Piłsudskiego oraz wykonanie nowej wersji arii z „Księżniczki Czardasza” na keyboard i dwa głosy? I co stanie się, jeśli wysłuchamy opowieści uczestników wydarzeń sprzed stu lat? Jak dalece rzeczywistość roku 1918 widziana ich oczami odbiegać będzie od naszych wyobrażeń?

Spektakl według scenariusza Michała Pabiana i w reżyserii Cezarego Studniaka powstał w koprodukcji z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obok aktorów tarnowskiego teatru występują w nim także studenci Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej – kierunek aktorstwo teatru muzycznego. Warszawska premiera przedstawienia „Warto było” odbyła się 25 września w teatrze Collegium Nobilium.

Oprócz piątkowej premiery, spektakl zaprezentowany zostanie na Dużej Scenie tarnowskiego teatru również w sobotę, 10 listopada o godz. 19 i w niedzielę, 11 listopada o godz. 20.

(sm)

Archiwalne