TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Muzyczne spotkanie Krzywy-Klich

Muzyczne spotkanie Krzywy-Klich

 Muzyczne spotkanie Krzywy-Klich

Gitarowe spotkanie dwóch muzycznych osobowości Andrzeja Krzywego (z zespołu De Mono) i Wojtka Klicha odbędzie się 12 grudnia w Centrum Sztuki Mościce. W programie znalazły się m.in. znane i lubiane piosenki obu muzyków, wyśpiewane i zagrane na dwóch gitarach akustycznych. Początek koncertu o godz. 19.00

Andrzej Krzywy swoją muzyczną przygodę rozpoczął, aby przypodobać się dziewczynom. Grał na ulicach, od warszawskiej starówki po Zakopane i Świnoujście. Na festiwalu studenckim Fama poznał chłopaków z zespołu Daab i w 1984 r. dołączył do grupy, najpierw jako gitarzysta, a później jako wokalista. W 1987 r. związał się z formacją De Mono, z którą koncertuje do dzisiaj.

Wojciech Klich jest jedną z najbardziej malowniczych osobowości muzycznych na polskiej scenie, współautorem cyklicznych imprez, jakie odbywają się w Tarnowie od 1994 r. (m.in. Zaduszki Dżemowe czy Rockowe Opłateczki). Współpracował z wieloma muzykami. Do najbardziej znanych należą: Tadeusz Nalepa, Wojtek Waglewski, Sławek Wierzcholski, Jerzy Styczyński, Adam Otręba, Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Martyna Jakubowicz, Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Robert Gawliński, Kasia Kowalska, Ryszard Sygitowicz, Tadziu Pocieszyński, Jan „Kyks" Skrzek, TITUS, Marek Piekarczyk. Klich jest także autorem tekstów i muzyki dla Małgorzaty Ostrowskiej.

Bilety na koncert można nabywać w kasie CSM lub online www.csm.tarnow.

(ks)

Archiwalne