TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / „Młody Jazz” po tarnowsku!

„Młody Jazz” po tarnowsku!

Kolejna koncertowa propozycja z cyklu „Młody Jazz” zaplanowana jest na koniec maja i będzie miała bardzo lokalny charakter. Podczas koncertu wystąpią aż dwie formacje - z Tarnowa i Dębicy.

Jako pierwszy swój repertuar zaprezentuje młody tarnowski zespół Sandwich On The Floor, w którego skład wchodzą młodzi tarnowscy muzycy, zaś w finale, po raz pierwszy w Piwnicach TCK zagra pochodzący z Dębicy zespół Funky Monkey. Mimo wielu różnic, w tym wieku, obydwa zespoły połączy jedna scena i hasło „młody jazz” wyzwalając zarówno u jednych, jak i u drugich dużą dawkę pozytywnej energii.

Koncert z cyklu „Młody Jazz”
SANDWICH ON THE FLOOR
FUNKY MONKEY
28 maja 2010r., godz. 19.30, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety w cenie 9 zł do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5).
Informacje: www.tck.pl oraz tel. 014 6 888 888
SANDWICH ON THE FLOOR
Bartek Dworak - violin
Kajetan Borowski - keys
Piotr Południak - bass
Daniel Kapustka – drums
FUNKY MONKEY
Marek Ruda – saksofon
Piotr Pociask – gitara
Antoni Kocaba – instr. klawiszowe
Waldek Ruda - perkusja
Piotr Olechowski - bas
O zespołach:

SANDWICH ON THE FLOOR zapoczątkował swoje istnienie w czasie,kiedy to jeszcze obecni studenci jazzowych wydziałów Krakowskiej i Katowickiej Akademii Muzycznej uczęszczali do jednego liceum muzycznego w Tarnowie.Chęć połączenia muzyki jazzowej z żywiołowym groove'owym graniem zaowocowała ciekawym i osobliwym brzmieniem zespołu,które wiele razy spotykało się z aprobatą odbiorców. Mimo iż muzyka którą tworzą jest mocno osadzona w stylistyce fusion,każdy z członków zespołu,muzycznie,ma bardzo silne korzenie mainstream'owe. Materia muzyczna jaką tworzy Sandwich On The Floor cały czas ulega ewolucji, zaskakując niejednokrotnie samych muzyków.
FUNKY MONKEY jest zespołem grającym smooth jazz. W repertuarze posiada głownie przeboje tego odłamu jazzu. Band tworzą doświadczeni dębiccy muzycy.

Marek Ruda - utalentowany saksofonista, pedagog, absolwent I i II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy, oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Człowiek pełen pozytywnej energii.

Piotr Pociask - gitarzysta, aranzer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie nauczyciel i instruktor zespołu jazzowego w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. Od siedmiu lat współpracuje z Operą Krakowską.
Jest animatorem sceny jazzowej w Tarnowie oraz pomysłodawcą i organizatorem dwóch edycji Warsztatów Jazzowych w Tarnowie oraz pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu Tarnów Jazz Contest. W latach 1994 - 98 pobierał lekcje mistrzowskie i konsultacje u Jarka Śmietany.

Antoni Kocaba - muzyk z wieloletnim doświadczeniem. Przez kilka lat członek jazzowego zespołu Chameleon. Od ponad dziesięciu lat współtworzy grupę Tender.

Piotr Olechowski - basista, sideman, kompozytor, pomysłodawca i założyciel zespołu. Koordynuje twórczą pracą Funky Monkey, programuje loopy. Wiedzę muzyczną zdobywał w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy i Krakowie oraz w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W roku 2008 wystąpił z zespołem Ich Troje na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie i w studiu miał przyjemność współpracować z takimi zespołami/muzykami jak Ich Troje, WueN, Mateusz Mijal i Chłopacy, Piotr Czerny, Iga Lis, Łukasz Sobolak, Tomek Kamiński, Piotr Franczak, Adam Drzewiecki, Adam Szewczyk, Marcin Neuman, Adam Jarzmik, Wojtek "Guma" Gulis, Stanisław Domarski, Dominik Mietła, Vitaly Ivanow...

Waldek Ruda - Absolwent I i II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Aktualnie gra w zespołach Chameleon i Combo.

Archiwalne